Saltar navegació

FloraCatalana.net

La flora del nostre entorn

Cercar espècies per: Començant per (seleccioneu lletra): A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

ESPÈCIES PER NOM CIENTÍFIC

Abelmoschus esculentus (L.) Moench
Abies alba Mill.
Abies grandis (Douglas ex D. Don) Lindl.
Abies nordmanniana (Steven) Spach
Abies pinsapo Boiss.
Abutilon grandifolium (Willd.) Sweet
Abutilon theophrasti Medik.
Acacia dealbata Link
Acacia farnesiana (L.) Willd.
Acacia karroo Hayne
Acacia longifolia (Andrews) Willd.
Acacia melanoxylon R. Br.
Acacia pycnantha Benth.
Acacia retinodes Schltdl.
Acacia saligna (Labill) H. L. Wendl.
Acanthus mollis L.
Aceras anthropophorum (L.) Ait. f.
Acer campestre L.
Acer monspessulanum L.
Acer negundo L.
Acer opalus Mill.
Acer opalus Mill. subsp. granatense (Boiss.) Font Quer et Rothm.
Acer opalus Mill. subsp. opalus
Acer platanoides L. subsp. platanoides
Acer pseudoplatanus L.
Achillea ageratum L.
Achillea chamaemelifolia Pourr.
Achillea filipendulina Lam.
Achillea ligustica All.
Achillea millefolium L.
Achillea millefolium L. subsp. ceretanica (Sennen) O. Bolòs et Vigo
Achillea millefolium L. subsp. millefolium
Achillea nobilis L. subsp. nobilis
Achillea odorata L. subsp. odorata
Achillea ptarmica L. subsp. pyrenaica (Godr.) Heimerl
Achnatherum calamagrostis (L.) P. Beauv.
Aconitum anthora L.
Aconitum napellus L. subsp. vulgare Rouy et Fouc.
Aconitum vulparia Rchb.
Actaea spicata L.
Adenocarpus telonensis (Loisel.) DC.
Adenostyles alliariae (Gouan) A. Kern.
Adenostyles alliariae (Gouan) A. Kern. subsp. alliariae
Adenostyles alliariae (Gouan) A. Kern. subsp. pyrenaica (Lange) P. Fourn.
Adiantum capillus-veneris L.
Adonis aestivalis L.
Adonis aestivalis L. subsp. aestivalis
Adonis annua L.
Adonis annua L. subsp. annua
Adonis flammea Jacq.
Adonis flammea Jacq. subsp. flammea
Adonis microcarpa DC.
Adonis pyrenaica DC. in Lam. et DC.
Adonis vernalis L.
Aegilops geniculata Roth
Aegilops neglecta Req. ex Bertol.
Aegilops triuncialis L.
Aegilops ventricosa Tausch
Aegopodium podagraria L.
Aeluropus littoralis (Gouan) Parl.
Aeonium arboreum (L.) Webb et Berthel.
Aesculus carnea Hayne in Guimpel, Otto et Hayne
Aesculus hippocastanum L.
Aetheorhiza bulbosa (L.) Cass. subsp. bulbosa
Aethionema saxatile (L.) R. Br.
Aethionema saxatile (L.) R. Br. subsp. ovalifolium (DC.) Nyman
Aethionema saxatile (L.) R. Br. subsp. saxatile
Aethusa cynapium L.
Agave americana L.
Agrimonia eupatoria L.
Agrimonia eupatoria L. subsp. eupatoria
Agrimonia eupatoria L. subsp. grandis (Asch. et Graebn.) Bornm.
Agrimonia procera Wallr.
×Agropogon littoralis (Sm.) C. E. Hubbard
Agropyron cristatum (L.) Gaertn. subsp. pectinatum (M. Bieb.) Tzvelev
Agrostemma githago L.
Agrostis agrostiflora (Beck) Rauschert
Agrostis alpina Scop.
Agrostis alpina Scop. subsp. alpina
Agrostis alpina Scop. subsp. schleicheri (Jord. et Verlot) Rouy
Agrostis canina L.
Agrostis capillaris L.
Agrostis capillaris L. subsp. capillaris
Agrostis capillaris L. subsp. castellana (Boiss. et Reut.) O. Bolòs, Masalles et Vigo
Agrostis rupestris All.
Agrostis stolonifera L.
Agrostis stolonifera L. subsp. gigantea (Roth) Maire et Weiller
Agrostis stolonifera L. subsp. stolonifera
Ailanthus altissima (Mill.) Swingle
Aira caryophyllea L.
Aira caryophyllea L. subsp. caryophyllea
Aira caryophyllea L. subsp. multiculmis (Dumort.) Bonnier et Layens
Aira cupaniana Guss.
Aira elegantissima Schur
Aira praecox L.
Aira tenorii Guss.
Airopsis tenella (Cav.) Asch. et Graebn.
Aizoon hispanicum L.
Ajuga chamaepitys (L.) Schreber subsp. chamaepitys
Ajuga iva (L.) Schreber
Ajuga pyramidalis L.
Ajuga reptans L.
Albizia julibrissin Durazz.
Alchemilla alpigena Buser ex Hegi
Alchemilla alpina L.
Alchemilla borderei Buser ex S. E. Fröhner
Alchemilla colorata Buser
Alchemilla connivens Buser
Alchemilla coriacea Buser
Alchemilla demissa Buser
Alchemilla effusa Buser
Alchemilla fallax Buser
Alchemilla filicaulis Buser
Alchemilla fissa Günther et Schummel
Alchemilla flabellata Buser
Alchemilla glabra Neygenfind
Alchemilla glaucescens Wallr.
Alchemilla gr. alpina L.
Alchemilla gr. fissa Günther et Schummel
Alchemilla gr. hybrida (L.) L.
Alchemilla gr. vulgaris L.
Alchemilla lapeyrousii Buser
Alchemilla saxatilis Buser
Alchemilla straminea Buser
Alchemilla tenerrima S. E. Fröhner
Alchemilla tenuis Buser
Alchemilla transiens (Buser) Buser
Alchemilla xanthochlora Rothm.
Alisma plantago-aquatica L.
Alkanna lutea Moris
Alkanna tinctoria Tausch
Alliaria petiolata (M. Bieb.) Cavara et Grande
Allium acutiflorum Loisel.
Allium ampeloprasum L.
Allium ampeloprasum L. subsp. ampeloprasum
Allium ampeloprasum L. subsp. polyanthum (Schultes et Schultes f.) O. Bolòs, Vigo, Masalles et Ninot
Allium cepa L.
Allium chamaemoly L.
Allium moly L.
Allium moschatum L.
Allium neapolitanum Cyrillo
Allium nigrum L.
Allium oleraceum L.
Allium paniculatum L.
Allium paniculatum L. subsp. pallens (L.) Richt.
Allium paniculatum L. subsp. paniculatum
Allium pyrenaicum Costa et Vayr. in Costa
Allium roseum L.
Allium sativum L.
Allium schoenoprasum L.
Allium scorodoprasum L. subsp. rotundum (L.) Stearn
Allium senescens L. subsp. montanum (Fr.) Holub
Allium sphaerocephalon L. subsp. sphaerocephalon
Allium triquetrum L.
Allium ursinum L.
Allium victorialis L.
Allium vineale L.
Alnus glutinosa (L.) Gaertn.
Aloe arborescens Mill.
Aloe maculata All.
Alopecurus alpinus Vill.
Alopecurus arundinaceus Poiret in Lam.
Alopecurus bulbosus Gouan
Alopecurus geniculatus L.
Alopecurus geniculatus L. subsp. fulvus (Sm.) Trab.
Alopecurus geniculatus L. subsp. geniculatus
Alopecurus myosuroides Huds.
Alopecurus pratensis L.
Alternanthera caracasana Kunth
Althaea cannabina L.
Althaea hirsuta L.
Althaea hirsuta L. subsp. hirsuta
Althaea officinalis L.
Althaea rosea (L.) Cav.
Alyssum alpestre L. subsp. serpyllifolium (Desf.) Rouy et Fouc.
Alyssum alyssoides (L.) L.
Alyssum cuneifolium Ten. subsp. cuneifolium
Alyssum granatense Boiss. et Reut.
Alyssum lapeyrousianum Jord.
Alyssum maritimum (L.) Lam. subsp. maritimum
Alyssum montanum L. subsp. montanum
Alyssum pyrenaicum Lapeyr.
Alyssum simplex Rudolphi
Alyssum spinosum L.
Amaranthus albus L.
Amaranthus blitoides S. Watson
Amaranthus blitum L.
Amaranthus blitum L. subsp. blitum
Amaranthus blitum L. subsp. emarginatus (Moq. ex Uline et Bray) Carretero, Muñoz Garm. et Pedrol
Amaranthus deflexus L.
Amaranthus graecizans L.
Amaranthus hybridus L.
Amaranthus hybridus L. subsp. bouchonii (Thell.) O. Bolòs et Vigo
Amaranthus hybridus L. subsp. hybridus
Amaranthus hybridus L. subsp. hypochondriacus (L.) Thell.
Amaranthus hybridus L. subsp. paniculatus (L.) Hejny
Amaranthus muricatus (Moq.) Hieron.
Amaranthus retroflexus L. subsp. retroflexus
Amaranthus viridis L.
Ambrosia coronopifolia Torr. et A. Gray
Ambrosia tenuifolia Spreng.
Amelanchier ovalis Medik.
Ammannia coccinea Rottb.
Ammannia robusta Heer et Regel
Ammi majus L.
Ammi visnaga (L.) Lam.
Ammophila arenaria (L.) Link subsp. arundinacea (Husnot) H. Lindb. f.
Amorpha fruticosa L.
Ampelodesmos mauritanica (Poiret) T. Durand et Schinz
Anacamptis pyramidalis (L.) Rich.
Anacyclus clavatus (Desf.) Pers.
Anacyclus radiatus Loisel.
Anacyclus valentinus L.
Anagallis arvensis L.
Anagallis arvensis L. subsp. arvensis
Anagallis arvensis L. subsp. foemina (Mill.) Schinz et Thell.
Anagallis minima (L.) Krause in Sturm
Anagallis monelli L. subsp. monelli
Anagallis tenella (L.) L.
Anagyris foetida L.
Anarrhinum bellidifolium (L.) Willd.
Anchusa arvensis (L.) M. Bieb.
Anchusa italica Retz.
Anchusa undulata L. subsp. undulata
Andrachne telephioides L.
Andropogon distachyos L.
Androsace carnea L.
Androsace carnea L. subsp. laggeri (A. Huet) Nyman
Androsace carnea L. subsp. rosea (Jordan et Furr.) Gremli
Androsace ciliata DC. in Lam. et DC.
Androsace elongata L. subsp. breistrofferi (Charpin et Greut.) Molero et J. M. Monts.
Androsace maxima L.
Androsace vandellii (Turra) Chiov.
Androsace villosa L.
Andryala integrifolia L.
Andryala ragusina L.
Anemone alpina L.
Anemone alpina L. subsp. apiifolia (Scop.) O. Bolòs et Vigo
Anemone alpina L. subsp. font-queri (M. Laínz et P. Monts.) O. Bolòs et Vigo
Anemone hepatica L.
Anemone narcissiflora L.
Anemone nemorosa L.
Anemone palmata L.
Anemone pulsatilla L. subsp. rubra (Delarbre) Rouy et Fouc.
Anemone ranunculoides L.
Anemone vernalis L.
Anethum graveolens L.
Angelica razulii Gouan
Angelica sylvestris L.
Anogramma leptophylla (L.) Link
Antennaria carpatica (Wahlenb.) Bluff et Fingerh. subsp. carpatica
Antennaria dioica (L.) Gaertn.
Anthemis altissima L.
Anthemis arvensis L.
Anthemis cotula L.
Anthemis cretica L. s.l.
Anthemis cretica L. subsp. carpatica (Willd.) O. Bolòs et Vigo
Anthemis cretica L. subsp. saxatilis (DC. et Lam.) R. Fernandes
Anthemis maritima L.
Anthemis triumfetti (L.) DC. subsp. triumfetti
Anthericum liliago L.
Anthoxanthum aristatum Boiss.
Anthoxanthum odoratum L.
Anthriscus caucalis M. Bieb.
Anthriscus cerefolium (L.) Hoffm.
Anthriscus sylvestris (L.) Hoffm. subsp. sylvestris
Anthyllis cytisoides L.
Anthyllis gerardi L.
Anthyllis montana L.
Anthyllis tetraphylla L.
Anthyllis vulneraria L.
Anthyllis vulneraria L. subsp. alpestris (Kit. ex Schultes) Asch. et Graebn.
Anthyllis vulneraria L. subsp. gandogeri (Sagorski) W. Becker
Anthyllis vulneraria L. subsp. multifolia (W. Becker) O. Bolòs et Vigo
Anthyllis vulneraria L. subsp. sampaioana (Rothm.) Vasc.
Anthyllis vulneraria L. subsp. vulnerarioides (All.) Arcang.
Antirrhinum asarina L.
Antirrhinum barrelieri Boreau subsp. litigiosum (Pau) O. Bolòs et Vigo
Antirrhinum majus L.
Antirrhinum majus L. subsp. latifolium (Mill.) Rouy
Antirrhinum majus L. subsp. majus
Antirrhinum majus L. subsp. striatum (DC.) Rothm.
Antirrhinum molle L.
Antirrhinum orontium L.
Antirrhinum sempervirens Lapeyr. subsp. pertegasii (Rothm.) O. Bolòs
Antirrhinum sempervirens Lapeyr. subsp. sempervirens
Antirrhinum siculum Mill.
Apera interrupta (L.) P. Beauv.
Aphanes arvensis L.
Aphanes australis Rydb.
Aphyllanthes monspeliensis L.
Apium graveolens L.
Apium leptophyllum (Pers.) Benth.
Apium nodiflorum (L.) Lag.
Apium nodiflorum (L.) Lag. subsp. nodiflorum
Apium nodiflorum (L.) Lag. subsp. repens (Jacq.) Thell.
Aptenia cordifolia (L. f.) Schwantes
Aquilegia pyrenaica DC. subsp. pyrenaica
Aquilegia viscosa Gouan
Aquilegia viscosa Gouan subsp. hirsutissima (Timb.-Lagr. ex Gariod) Breistr.
Aquilegia viscosa Gouan subsp. montsicciana (Font Quer) O. Bolòs et Vigo
Aquilegia vulgaris L.
Aquilegia vulgaris L. subsp. paui (Font Quer) O. Bolòs et Vigo
Aquilegia vulgaris L. subsp. vulgaris
Arabidopsis thaliana (L.) Heynh. in Holl et Heynh.
Arabis alpina L. subsp. alpina
Arabis auriculata Lam.
Arabis ciliata Clairv.
Arabis collina Ten. subsp. muricola (Jord.) O. Bolòs et Vigo
Arabis glabra (L.) Bernh.
Arabis hirsuta (L.) Scop.
Arabis hirsuta (L.) Scop. subsp. gerardi Hartm. f.
Arabis hirsuta (L.) Scop. subsp. hirsuta
Arabis hirsuta (L.) Scop. subsp. sagittata (Bertol.) Nyman
Arabis nova Vill.
Arabis nova Vill. subsp. iberica Rivas Mart. ex Talavera
Arabis nova Vill. subsp. nova
Arabis pauciflora (Grimm) Garcke
Arabis scabra All.
Arabis serpillifolia Vill. subsp. serpillifolia
Arabis soyeri Reut. et A. Huet subsp. soyeri
Arabis turrita L.
Arabis verna (L.) R. Br.
Arachis hypogaea L.
Araujia sericifera Brot.
Arbutus unedo L.
Arceuthobium oxycedri (DC.) M. Bieb.
Arctium lappa L.
Arctium minus Bernh.
Arctostaphylos alpinus (L.) Spreng.
Arctostaphylos uva-ursi (L.) Spreng.
Arctotheca calendula (L.) Levyns
Arenaria biflora L.
Arenaria ciliata L. subsp. moehringioides (J. Murr) J. Murr
Arenaria conimbricensis Brot.
Arenaria conimbricensis Brot. subsp. conimbricensis
Arenaria conimbricensis Brot. subsp. viridis (Font Quer) Font Quer
Arenaria fontqueri Cardona et J. M. Monts. subsp. cavanillesiana (Font Quer) Cardona et J.M. Monts.
Arenaria fontqueri Cardona et J. M. Monts. subsp. hispanica (Coste et Soulié) Cardona et J. M. Monts.
Arenaria grandiflora L.
Arenaria ligericina Lecoq et Lamotte
Arenaria modesta Dufour subsp. modesta
Arenaria purpurascens Ramond ex DC. in Lam. et DC.
Arenaria serpyllifolia L.
Arenaria serpyllifolia L. subsp. leptoclados (Rchb.) Nyman
Arenaria serpyllifolia L. subsp. marschlinsii (Koch) Nyman
Arenaria serpyllifolia L. subsp. serpyllifolia
Arenaria tetraquetra L.
Arenaria tetraquetra L. subsp. condensata Arcang.
Argyrolobium zanonii (Turra) P. W. Ball
Arisarum vulgare Targ. Tozz.
Arisarum vulgare Targ. Tozz. subsp. simorrhinum (Durieu) Maire et Weiller
Arisarum vulgare Targ. Tozz. subsp. vulgare
Arisarum x transiens Sagredo
Aristolochia clematitis L.
Aristolochia longa L. subsp. paucinervis (Pomel) Batt. in Batt. et Trab.
Aristolochia pistolochia L.
Aristolochia rotunda L.
Armeria alliacea (Cav.) Hoffmanns. et Link
Armeria alliacea (Cav.) Hoffmanns. et Link subsp. alliacea
Armeria alliacea (Cav.) Hoffmanns. et Link subsp. bupleuroides (Godr. et Gren.) O. Bolòs et Vigo
Armeria alliacea (Cav.) Hoffmanns. et Link subsp. plantaginea (All.) O. Bolòs et Vigo
Armeria alliacea (Cav.) Hoffmanns. et Link subsp. ruscinonensis (Girard) O. Bolòs et Vigo
Armeria maritima Willd.
Armeria maritima Willd. subsp. alpina (Willd.) P. Silva
Armeria maritima Willd. subsp. fontqueri (Pau in Font Quer) Malag.
Armeria maritima Willd. subsp. muelleri (A. Huet) O. Bolòs et Vigo
Armoracia rusticana P. Gaertn.
Arnica montana L. subsp. montana
Arnoseris minima (L.) Schweigg. et Koerte
Arrhenatherum elatius (L.) P. Beauv. ex J. et C. Presl
Arrhenatherum elatius (L.) P. Beauv. ex J. et C. Presl subsp. bulbosum (Willd.) Schübler et Martens
Arrhenatherum elatius (L.) P. Beauv. ex J. et C. Presl subsp. elatius
Artemisia abrotanum L.
Artemisia absinthium L.
Artemisia alba Turra
Artemisia annua L.
Artemisia arborescens L.
Artemisia campestris L.
Artemisia campestris L. subsp. campestris
Artemisia campestris L. subsp. glutinosa (Gay ex Bess.) Batt.
Artemisia chamaemelifolia Vill.
Artemisia dracunculus L.
Artemisia eriantha Ten.
Artemisia gallica Willd.
Artemisia herba-alba Asso
Artemisia umbelliformis Lam.
Artemisia verlotiorum Lamotte
Artemisia vulgaris L.
Arthrocnemum fruticosum (L.) Moq.
Arthrocnemum macrostachyum (Moric.) Moris
Arthrocnemum perenne (Mill.) Moss subsp. alpini (Lag.) O. Bolòs, Vigo, Masalles et Ninot
Arum italicum Mill. subsp. italicum
Arum maculatum L.
Aruncus dioicus (Walter) Fernald
Arundo donax L.
Arundo plinii Turra
Asparagus acutifolius L.
Asparagus horridus L. in J. A. Murray
Asparagus maritimus (L.) Mill.
Asparagus officinalis L.
Asperugo procumbens L.
Asperula arvensis L.
Asperula cynanchica L.
Asperula cynanchica L. subsp. aristata (L. f.) Bég.
Asperula cynanchica L. subsp. brachysiphon (Lange) O. Bolòs et Vigo
Asperula cynanchica L. subsp. pyrenaica (L.) Nyman
Asperula hirta Ramond
Asperula laevigata L.
Asphodelus aestivus Brot.
Asphodelus albus Mill.
Asphodelus albus Mill. subsp. albus
Asphodelus albus Mill. subsp. villarsii (Billot) I. B. K. Richardson et Smythies
Asphodelus cerasiferus Gay
Asphodelus fistulosus L. subsp. fistulosus
Asplenium adiantum-nigrum L.
Asplenium adiantum-nigrum L. subsp. adiantum-nigrum
Asplenium adiantum-nigrum L. subsp. onopteris (L.) Heufl.
Asplenium ×alternifolium Wulfen in Jacq.
Asplenium celtibericum Rivas Mart.
Asplenium fontanum (L.) Bernh. in Schrad.
Asplenium foreziense Le Grand ex Hérib.
Asplenium marinum L.
Asplenium obovatum Viv.
Asplenium obovatum Viv. subsp. lanceolatum (Fiori) P. Silva
Asplenium obovatum Viv. subsp. obovatum
Asplenium petrarchae (Guérin) DC. in Lam. et DC. subsp. majoricum (R. Litard.) O. Bolòs et Vigo
Asplenium petrarchae (Guérin) DC. in Lam. et DC. subsp. petrarchae
Asplenium ruta-muraria L.
Asplenium seelosii Leyb. subsp. catalaunicum (O. Bolòs et Vigo) P. Monts.
Asplenium septentrionale (L.) Hoffm.
Asplenium trichomanes L.
Asplenium trichomanes L. subsp. hastatum (Christ) Jessen in Ber. Bayer.
Asplenium trichomanes L. subsp. inexpectans Lovis
Asplenium trichomanes L. subsp. pachyrachis (H. Christ) Lovis et Reichst.
Asplenium trichomanes L. subsp. quadrivalens D. E. Mey.
Asplenium trichomanes L. subsp. trichomanes
Asplenium trichomanes-ramosum L.
Aster alpinus L.
Asteriscus aquaticus (L.) Less.
Asteriscus maritimus (L.) Less.
Aster linosyris (L.) Bernh.
Aster novi-belgii L.
Asterolinon linum-stellatum (L.) Duby in DC.
Aster pilosus Willd.
Aster sedifolius L.
Aster squamatus (Spreng.) Hieron.
Aster tripolium L. subsp. pannonicus (Jacq.) Soó
Aster willkommii Schultz Bip.
Aster willkommii Schultz Bip. subsp. catalaunicus (Costa et Willk.) A. Bolòs
Astragalus alopecuroides L. subsp. alopecuroides
Astragalus alpinus L.
Astragalus australis (L.) Lam.
Astragalus austriacus Jacq.
Astragalus cicer L.
Astragalus danicus Retz.
Astragalus depressus L.
Astragalus echinatus Murray
Astragalus epiglottis L.
Astragalus glaux L.
Astragalus glycyphyllos L.
Astragalus hamosus L.
Astragalus hypoglottis L.
Astragalus incanus L.
Astragalus monspessulanus L.
Astragalus monspessulanus L. subsp. gypsophilus Rouy
Astragalus monspessulanus L. subsp. monspessulanus
Astragalus penduliflorus Lam.
Astragalus scorpioides Pourr. ex Willd.
Astragalus sempervirens Lam.
Astragalus sempervirens Lam. subsp. catalaunicus (Br.-Bl.) M. Laínz
Astragalus sesameus L.
Astragalus stella L.
Astragalus tragacantha L.
Astragalus turolensis Pau
Astrantia major L.
Astrantia minor L.
Athyrium distentifolium Tausch ex Opiz
Athyrium filix-femina (L.) Roth
Atractylis cancellata L. subsp. cancellata
Atractylis humilis L. subsp. humilis
Atriplex halimus L.
Atriplex hortensis L.
Atriplex micrantha Ledeb.
Atriplex patula L.
Atriplex portulacoides L.
Atriplex prostrata Boucher ex DC.
Atriplex rosea L.
Atriplex rosea L. subsp. tarraconensis (Sennen) O. Bolòs et Vigo
Atriplex tatarica L.
Atropa baetica Willk.
Atropa belladonna L.
Avellinia michelii (Savi) Parl.
Avena barbata Pott ex Link in Schrad.
Avena fatua L.
Avena sativa L.
Avena sterilis L.
Avena sterilis L. subsp. ludoviciana (Durieu) Gillet et Magne
Avena sterilis L. subsp. sterilis
Avena strigosa Schreb.
Avenula bromoides (Gouan) H. Scholz subsp. bromoides
Avenula lodunensis (Delastre) Kerguélen
Avenula pratensis (L.) Dumort.
Avenula pratensis (L.) Dumort. subsp. iberica (St.-Yves) O. Bolòs et Vigo
Avenula pratensis (L.) Dumort. subsp. pratensis
Avenula pratensis (L.) Dumort. subsp. requienii (Mutel) Romero Zarco
Avenula pubescens (Huds.) Dumort. subsp. pubescens
Avenula versicolor (Vill.) M. Laínz subsp. versicolor
Azolla caroliniana Willd.
Azolla filiculoides Lam.
Baccharis halimifolia L.
Baldellia ranunculoides (L.) Parl.
Ballota hirsuta Benth.
Ballota nigra L. subsp. foetida Hayek
Barbarea intermedia Boreau
Barbarea verna (Mill.) Asch.
Barbarea vulgaris R. Br. in Aiton
Barlia robertiana (Loisel.) Greut.
Bartsia alpina L.
Bassia hirsuta (L.) Asch. in Schweinf.
Bellardia trixago (L.) All.
Bellardiochloa variegata (Lam.) Kerguélen
Bellevalia romana (L.) Rchb.
Bellis annua L. subsp. annua
Bellis perennis L.
Bellis sylvestris Cyrillo
Berberis vulgaris L.
Berberis vulgaris L. subsp. seroi O. Bolòs et Vigo
Berberis vulgaris L. subsp. vulgaris
Bergia capensis L.
Berteroa incana (L.) DC.
Berula erecta (Huds.) Coville
Beta vulgaris L.
Beta vulgaris L. subsp. cicla (L.) W. D. J. Koch (Cicla Group)
Beta vulgaris L. subsp. maritima (L.) Arcang.
Beta vulgaris L. subsp. vulgaris (Conditiva Group)
Betula pendula Roth
Betula pubescens Ehrh.
Bidens aurea (Aiton) Sherff
Bidens cernua L.
Bidens frondosa L.
Bidens pilosa L.
Bidens subalternans DC.
Bidens tripartita L.
Bifora radians M. Bieb.
Bifora testiculata (L.) Spreng.
Biscutella auriculata L. subsp. auriculata
Biscutella cichoriifolia Loisel.
Biscutella laevigata L.
Biscutella laevigata L. subsp. brevifolia (Rouy et Fouc.) O. Bolòs et Masclans
Biscutella laevigata L. subsp. controversa (Boreau) O. Bolòs et Masclans
Biscutella laevigata L. subsp. coronopifolia (L.) Rouy et Fouc.
Biscutella laevigata L. subsp. cuneata Font Quer
Biscutella laevigata L. subsp. flexuosa (Jord.) O. Bolòs et Masclans
Biscutella laevigata L. subsp. laevigata
Biscutella laevigata L. subsp. mediterranea (Jord.) Br.-Bl. et al.
Biscutella laevigata L. subsp. pyrenaica (A. Huet) Nyman
Biscutella laevigata L. subsp. stenophylla (Dufour) Vigo
Biserrula pelecinus L.
Blackstonia perfoliata (L.) Huds.
Blackstonia perfoliata (L.) Huds. subsp. imperfoliata (L. f.) Franco et Rocha Afonso
Blackstonia perfoliata (L.) Huds. subsp. perfoliata
Blackstonia perfoliata (L.) Huds. subsp. serotina (Koch ex Rchb.) Vollm.
Blechnum spicant (L.) Roth
Boleum asperum (Pers.) Desv.
Borago officinalis L.
Borderea chouardii (Gaussen) Heslot
Bothriochloa barbinodis (Lag.) Herter
Botrychium lunaria (L.) Sw.
Botrychium matricariifolium A. Br. ex Koch
Botrychium simplex E. Hitchc. in Silliman
Boussingaultia cordifolia Ten.
Brachypodium distachyon (L.) P. Beauv.
Brachypodium phoenicoides (L.) Roem. et Schultes
Brachypodium pinnatum (L.) P. Beauv. subsp. rupestre (Host) Schübler et Martens
Brachypodium retusum (Pers.) P. Beauv.
Brachypodium sylvaticum (Huds.) P. Beauv.
Brassica fruticulosa Cyrillo subsp. fruticulosa
Brassica juncea (L.) Czern.
Brassica napus L.
Brassica nigra (L.) Koch. In Roehl
Brassica oleracea L.
Brassica oleracea L. subsp. oleracea
Brassica oleracea L. subsp. robertiana (Gay) Rouy et Foucaud
Brassica rapa L.
Brassica rapa L. subsp. oleifera DC.
Brassica rapa L. subsp. rapa
Brassica repanda (Willd.) DC.
Brassica repanda (Willd.) DC. subsp. confusa (Emb. et Maire) Heywood
Brimeura amethystina (L.) Chouard
Brimeura amethystina (L.) Chouard subsp. amethystina
Briza maxima L.
Briza media L.
Briza minor L.
Bromus arvensis L.
Bromus catharticus Vahl
Bromus commutatus Schrad.
Bromus diandrus Roth
Bromus diandrus Roth subsp. diandrus
Bromus diandrus Roth subsp. maximus (Desf.) Soó
Bromus erectus Huds. subsp. erectus
Bromus hordeaceus L.
Bromus hordeaceus L. subsp. divaricatus (Bonnier et Layens) Kerguélen
Bromus hordeaceus L. subsp. hordeaceus
Bromus inermis Leysser
Bromus intermedius Guss.
Bromus lanceolatus Roth
Bromus madritensis L.
Bromus racemosus L.
Bromus ramosus Huds.
Bromus ramosus Huds. subsp. benekenii (Lange) Schinz et Thell.
Bromus ramosus Huds. subsp. ramosus
Bromus rubens L.
Bromus secalinus L.
Bromus squarrosus L.
Bromus sterilis L.
Bromus tectorum L.
Broussonetia papyrifera (L.) Vent.
Bryonia cretica L. subsp. dioica (Jacq.) Tutin
Buddleja davidii Franch.
Bufonia paniculata Dubois in Delarbre
Bufonia perennis Pourr.
Bufonia tenuifolia L.
Bufonia tuberculata Loscos
Bulbocodium vernum L.
Bunias erucago L.
Bunium bulbocastanum L.
Bunium bulbocastanum L. subsp. bulbocastanum
Bunium pachypodum P. W. Ball
Bupleurum angulosum L.
Bupleurum baldense Turra subsp. baldense
Bupleurum falcatum L. subsp. falcatum
Bupleurum fruticescens L. subsp. fruticescens
Bupleurum fruticosum L.
Bupleurum gerardi All.
Bupleurum lancifolium Hornem.
Bupleurum praealtum L.
Bupleurum ranunculoides L. subsp. gramineum (Vill.) Hayek
Bupleurum rigidum L. subsp. rigidum
Bupleurum rotundifolium L.
Bupleurum semicompositum L.
Bupleurum tenuissimum L. subsp. tenuissimum
Butomus umbellatus L.
Buxus sempervirens L.
Cachrys trifida Mill.
Caesalpinia gilliesii Vall. ex Hook
Cakile maritima Scop. subsp. maritima
Calamagrostis arundinacea (L.) Roth
Calendula arvensis L.
Calendula officinalis L.
Calepina irregularis (Asso) Thell. in Schinz et Keller
Calicotome spinosa (L.) Link subsp. spinosa
Callitriche brutia Petagna subsp. brutia
Callitriche obtusangula Le Gall
Callitriche palustris L.
Callitriche platycarpa Kütz. in Rchb.
Callitriche stagnalis Scop.
Calluna vulgaris (L.) Hull
Caltha palustris L.
Calycocorsus stipitatus (Jacq.) Rauschert
Calystegia sepium (L.) R. Br.
Calystegia sepium (L.) R. Br. subsp. sepium
Calystegia sepium (L.) R. Br. subsp. silvatica (kit.) Maire
Calystegia soldanella (L.) R. Br.
Camelina sativa (L.) Crantz
Camelina sativa (L.) Crantz subsp. dentata (Pers.) Arcang.
Camelina sativa (L.) Crantz subsp. microcarpa (DC.) Hegi et Em. Schmid
Camelina sativa (L.) Crantz subsp. sativa
Campanula cochlearifolia Lam.
Campanula cochlearifolia Lam. subsp. andorrana (Br.-Bl.) O. Bolòs et Vigo
Campanula cochlearifolia Lam. subsp. cochlearifolia
Campanula erinus L.
Campanula fastigiata Dufor ex A. DC.
Campanula glomerata L.
Campanula latifolia L.
Campanula patula L. subsp. patula
Campanula persicifolia L.
Campanula rapunculoides L.
Campanula rapunculus L.
Campanula rotundifolia L.
Campanula rotundifolia L. subsp. catalanica (Podlech) O. Bolòs et Vigo
Campanula rotundifolia L. subsp. rotundifolia
Campanula scheuchzeri Vill.
Campanula scheuchzeri Vill. subsp. ficarioides (Timb.-Lagr.) O. Bolòs et Vigo
Campanula scheuchzeri Vill. subsp. scheuchzeri
Campanula serrata (Kit. ap. Schultes) Hendrych subsp. recta (Dulac) Podlech
Campanula speciosa Pourr.
Campanula speciosa Pourr. subsp. affinis (Schultes) Font Quer
Campanula speciosa Pourr. subsp. speciosa
Campanula trachelium L.
Camphorosma monspeliaca L. subsp. monspeliaca
Cannabis sativa L.
Capparis spinosa L. subsp. rupestris (Sm.) Nyman
Capsella bursa-pastoris (L.) Medik.
Capsella bursa-pastoris (L.) Medik. subsp. bursa-pastoris
Cardamine amara L.
Cardamine amara L. subsp. amara
Cardamine amara L. subsp. olotensis O. Bolòs
Cardamine bellidifolia L. subsp. alpina (Willd.) B. M. G.Jones
Cardamine flexuosa With.
Cardamine heptaphylla (Vill.) O. E. Schulz
Cardamine hirsuta L.
Cardamine impatiens L. subsp. impatiens
Cardamine parviflora L.
Cardamine pentaphyllos (L.) Crantz
Cardamine pratensis L.
Cardamine pratensis L. subsp. nuriae (Sennen) Sennen
Cardamine raphanifolia Pourr. subsp. raphanifolia
Cardamine resedifolia L.
Cardiospermum halicacabum L.
Carduncellus caeruleus (L.) C. Presl subsp. caeruleus
Carduncellus monspelliensium All.
Carduus bourgeanus Boiss. et Reut.
Carduus carlinoides Gouan subsp. carlinoides
Carduus crispus L. subsp. occidentalis Chass. et Arènes
Carduus defloratus L.
Carduus defloratus L. subsp. argemone (Pourr. et Lam.) O. Bolòs et Vigo
Carduus defloratus L. subsp. carlinifolius (Lam.) Arènes
Carduus nigrescens Vill.
Carduus nigrescens Vill. subsp. nigrescens
Carduus nigrescens Vill. subsp. vivariensis (Jord.) Rouy
Carduus nutans L. subsp. nutans
Carduus pycnocephalus L.
Carduus tenuiflorus Curtis
Carex acuta L.
Carex acutiformis Ehrh.
Carex alba Scop.
Carex atrata L.
Carex atrata L. subsp. atrata
Carex atrata L. subsp. nigra (Gaudin) Hartm.
Carex brevicollis DC. in Lam. et DC.
Carex capillaris L.
Carex caryophyllea Latourr.
Carex cespitosa L.
Carex curta Gooden
Carex curvula All.
Carex curvula All. subsp. curvula
Carex curvula All. subsp. rosae Gilomen
Carex davalliana Sm.
Carex depauperata Gooden
Carex depressa Link subsp. basilaris (Jord.) Kerguélen
Carex digitata L.
Carex distachya Desf.
Carex distans L.
Carex disticha Huds.
Carex divisa Huds.
Carex divisa Huds. subsp. chaetophylla (Steudel) Nyman
Carex divisa Huds. subsp. divisa
Carex echinata Murray
Carex elata All.
Carex ericetorum Pollich
Carex extensa Gooden.
Carex flacca Schreber
Carex flacca Schreber subsp. erythrostachys (Hoppe) Holub
Carex flacca Schreber subsp. flacca
Carex flava L.
Carex flava L. subsp. alpina (Kneucker) O. Bolòs, Masalles et Vigo
Carex flava L. subsp. lepidocarpa (Tausch) Lange
Carex flava L. subsp. oedocarpa (Andersson) O. Bolòs et Vigo
Carex flava L. subsp. viridula (Michx.) O. Bolòs et Vigo
Carex foetida All.
Carex frigida All.
Carex grioletii Roem.
Carex halleriana Asso
Carex hirta L.
Carex hispida Willd. in Schkuhr
Carex humilis Leysser
Carex lasiocarpa Ehrh.
Carex liparocarpos Gaudin
Carex macrostylon Lapeyr.
Carex mairii Coss. et Germ.
Carex montana L.
Carex muricata L.
Carex muricata L. subsp. contigua (Hoppe) Moravec
Carex muricata L. subsp. divulsa (Stokes) Čelak
Carex muricata L. subsp. muricata
Carex nigra (L.) Reichard
Carex oedipostyla Duval-Jouve
Carex olbiensis Jord.
Carex ornithopoda Willd.
Carex ornithopoda Willd. subsp. ornithopoda
Carex ornithopoda Willd. subsp. ornithopodioides (Hausm.) Nyman
Carex ovalis Gooden.
Carex pallescens L.
Carex panicea L.
Carex paniculata L. subsp. paniculata
Carex pendula Huds.
Carex pilulifera L.
Carex praecox Schreber
Carex pseudocyperus L.
Carex pulicaris L.
Carex punctata Gaudin
Carex pyrenaica Wahlenb.
Carex remota L.
Carex riparia Curtis
Carex rostrata Stokes
Carex rupestris All.
Carex sempervirens Vill.
Carex sempervirens Vill. subsp. pseudotristis (Domin) Pawl.
Carex sempervirens Vill. subsp. sempervirens
Carex sylvatica Huds.
Carex sylvatica Huds. subsp. paui (Sennen) A. et O. Bolòs
Carex sylvatica Huds. subsp. sylvatica
Carex tomentosa L.
Carex umbrosa Host
Carex umbrosa Host subsp. huetiana (Boiss.) Soó
Carex umbrosa Host subsp. umbrosa
Carex vaginata Tausch
Carex vulpina L. subsp. cuprina (Heuff.) O. Bolòs et Vigo
Carlina acanthifolia All. subsp. cynara (Pourr. ex Duby) Arcang.
Carlina acaulis L. subsp. caulescens (Lam.) Schübl et Martens
Carlina corymbosa L. subsp. hispanica (Lam.) O. Bolòs et Vigo
Carlina lanata L.
Carlina vulgaris L. subsp. vulgaris
Carpesium cernuum L.
Carpinus betulus L.
Carpobrotus acinaciformis (L.) Bolus
Carpobrotus edulis (L.) N. E. Br. in Phillips
Carrichtera annua (L.) DC.
Carthamus lanatus L. subsp. lanatus
Carthamus tinctorius L.
Carum carvi L.
Carum verticillatum (L.) Koch
Castanea sativa Mill.
Catabrosa aquatica (L.) P. Beauv.
Catalpa bignonioides Walt.
Catananche caerulea L.
Catapodium marinum (L.) F. T. Hubbard
Catapodium rigidum (L.) F. T. Hubbard
Catapodium rigidum (L.) F. T. Hubbard subsp. hemipoa (Delile ex Spreng.) Kerguélen
Catapodium rigidum (L.) F. T. Hubbard subsp. rigidum
Caucalis platycarpos L.
Cedrus atlantica (Endl.) Carrière
Cedrus deodara (D. Don) G. Don.
Cedrus libani A. Rich.
Celtis australis L.
Cenchrus incertus M. A. Curtis
Centaurea alba L.
Centaurea aspera L.
Centaurea aspera L. subsp. aspera
Centaurea calcitrapa L.
Centaurea collina L.
Centaurea cyanus L.
Centaurea depressa M. Bieb.
Centaurea jacea L.
Centaurea jacea L. subsp. dracunculifolia (Dufour) A. et O. Bolòs
Centaurea jacea L. subsp. vinyalsii (Sennen) O. Bolòs, Nuet et Panareda
Centaurea lagascana Graells subsp. podospermifolia (Loscos et J. Pardo) Dostál
Centaurea linifolia L.
Centaurea linifolia L. subsp. linifolia
Centaurea melitensis L.
Centaurea montana L.
Centaurea montana L. subsp. lingulata (Lag.) O. Bolòs et Vigo
Centaurea montana L. subsp. montana
Centaurea montana L. subsp. semidecurrens (Jord.) O. Bolòs et Vigo
Centaurea nigra L. subsp. nigra
Centaurea ornata Willd. subsp. ornata
Centaurea paniculata L.
Centaurea paniculata L. subsp. hanrii (Jord.) Rouy
Centaurea paniculata L. subsp. leucophaea (Jord.) Briq.
Centaurea paniculata L. subsp. paniculata
Centaurea pectinata L. subsp. pectinata
Centaurea scabiosa L. subsp. scabiosa
Centaurea seridis L.
Centaurea solstitialis L. subsp. solstitialis
Centaurea tripontina López-Alvarado, L. Sáez, Filigheddu, Guardiola et Susanna
Centaurea uniflora L. subsp. emigrantis (Bubani) Pau et Font Quer ex Font Quer
Centaurium erythraea Raf.
Centaurium erythraea Raf. subsp. erythraea
Centaurium erythraea Raf. subsp. majus (Hoffmanns. et Link) M. Laínz
Centaurium maritimum (L.) Fritsch
Centaurium pulchellum (Sw.) Druce
Centaurium pulchellum (Sw.) Druce subsp. pulchellum
Centaurium pulchellum (Sw.) Druce subsp. tenuiflorum (Hoffmanns. et Link) Maire
Centaurium quadrifolium (L.) G. López et Ch. E. Jarvis subsp. barrelieri (Dufour) G. López
Centaurium spicatum (L.) Fritsch
Centranthus angustifolius (Mill.) DC. subsp. lecoqii (Jord.) Br.-Bl.
Centranthus calcitrapae (L.) Dufr.
Centranthus macrosiphon Boiss.
Centranthus ruber (L.) DC. subsp. ruber
Cephalanthera damasonium (Mill.) Druce
Cephalanthera longifolia (L.) Fritsch
Cephalanthera rubra (L.) Rich.
Cephalaria leucantha (L.) roem. et Schultes
Cephalaria syriaca (L.) Roem. et Schultes
Cerastium alpinum L.
Cerastium alpinum L. subsp. alpinum
Cerastium alpinum L. subsp. glabratum (Hartm.) A. et D. Löve
Cerastium alpinum L. subsp. lanatum (Lam.) Gremli
Cerastium arvense L.
Cerastium brachypetalum Pers. subsp. tauricum (Spreng.) Murb.
Cerastium cerastoides (L.) Britton
Cerastium dichotomum L.
Cerastium diffusum Pers. subsp. diffusum
Cerastium fontanum Baumg.
Cerastium fontanum Baumg. subsp. lucorum (Schur) Soó
Cerastium fontanum Baumg. subsp. vulgare (Hartm.) Greut. et Burdet
Cerastium glomeratum Thuill.
Cerastium latifolium L. subsp. pyrenaicum (Gay) Font Quer
Cerastium perfoliatum L.
Cerastium pumilum Curtis
Cerastium semidecandrum L.
Ceratonia siliqua L.
Ceratophyllum demersum L.
Ceratophyllum submersum L.
Cercis siliquastrum L.
Cerinthe major L.
Cerinthe major L. subsp. gymnandra (Gasp.) Cout.
Cestrum parqui L’Hér.
Ceterach officinarum DC. in Lam. et DC.
Chaenomeles japonica (Thunb.) Lindl.
Chaenorhinum minus (L.) Lange subsp. minus
Chaenorhinum origanifolium (L.) Kostel.
Chaenorhinum origanifolium (L.) Kostel. subsp. cadevallii (O. Bolòs et Vigo) M. Laínz
Chaenorhinum origanifolium (L.) Kostel. subsp. origanifolium
Chaenorhinum rubrifolium (DC.) Fourr.
Chaenorhinum rubrifolium (DC.) Fourr. subsp. reyesii (C. Visioso et Pau) O. Bolòs, Vigo, Masalles et Ninot
Chaenorhinum rubrifolium (DC.) Fourr. subsp. rubrifolium
Chaerophyllum aureum L.
Chaerophyllum hirsutum L.
Chaerophyllum hirsutum L. subsp. hirsutum
Chaerophyllum temulum L.
Chamaecytisus supinus (L.) Link subsp. supinus
Chamaemelum mixtum (L.) All.
Chamaemelum nobile (L.) All.
Chamaerops humilis L.
Chamaespartium sagittale (L.) P. E. Gibbs
Chamaespartium sagittale (L.) P. E. Gibbs subsp. delphinense (Verlot) O. Bolòs et Vigo
Chamaespartium sagittale (L.) P. E. Gibbs subsp. sagittale
Cheilanthes marantae (L.) Domin.
Cheilanthes pteridioides (Reichard) C. Chr.
Cheilanthes pteridioides (Reichard) C. Chr. subsp. acrostica (Balb.) O. Bolòs, Vigo, Masalles et Ninot
Cheilanthes pteridioides (Reichard) C. Chr. subsp. guanchica (C. Bolle) O. Bolòs, Vigo, Masalles et Ninot
Cheilanthes pteridioides (Reichard) C. Chr. subsp. maderensis (Lowe) O. Bolòs, Vigo, Masalles et Ninot
Cheilanthes pteridioides (Reichard) C. Chr. subsp. tinaei (Tod.) O. Bolòs, Vigo, Masalles et Ninot
Cheilanthes vellea (Aiton) F. Muell.
Cheiranthus cheiri L.
Cheirolophus intybaceus (Lam.) Dostál
Chelidonium majus L.
Chenopodium album L.
Chenopodium album L. subsp. album
Chenopodium album L. subsp. striatum (Krasan) J. Murr
Chenopodium ambrosioides L.
Chenopodium bonus-henricus L.
Chenopodium botrys L.
Chenopodium chenopodioides (L.) Aellen
Chenopodium foliosum Asch.
Chenopodium glaucum L.
Chenopodium hybridum L.
Chenopodium multifidum L.
Chenopodium murale L.
Chenopodium opulifolium Schrad. ex Koch et Ziz
Chenopodium polyspermum L.
Chenopodium pumilio R. Br.
Chenopodium urbicum L.
Chenopodium vulvaria L.
Chloris gayana Kunth
Chondrilla juncea L.
Chrozophora tinctoria (L.) Raf. subsp. tinctoria
Chrysanthemum coronarium L.
Chrysanthemum segetum L.
Chrysosplenium alternifolium L.
Chrysosplenium oppositifolium L.
Cicendia filiformis (L.) Delarbre
Cicer arietinum L.
Cicerbita alpina (L.) Wallr.
Cicerbita plumieri (L.) Kirschl.
Cichorium endivia L.
Cichorium endivia L. subsp. endivia
Cichorium endivia L. subsp. pumilum (Jacq.) Cout.
Cichorium intybus L.
Circaea alpina L.
Circaea lutetiana L.
Cirsium acarna (L.) Moench
Cirsium acaule (L.) Scop. subsp. acaule
Cirsium arvense (L.) Scop.
Cirsium echinatum (Desf.) DC. in Lam. et DC.
Cirsium eriophorum (L.) Scop.
Cirsium eriophorum (L.) Scop. subsp. eriophorum
Cirsium eriophorum (L.) Scop. subsp. odontolepis (Boiss. ex DC.) Rouy
Cirsium eriophorum (L.) Scop. subsp. richterianum (Gillot) Petrak
Cirsium erisithales (Jacq.) Scop.
Cirsium monspessulanum (L.) Hill
Cirsium palustre (L.) Scop.
Cirsium rivulare (Jacq.) All.
Cirsium tuberosum (L.) All. subsp. tuberosum
Cirsium vulgare (Savi) Ten.
Cirsium vulgare (Savi) Ten. subsp. crinitum (Boiss.) Rouy ex A. et O. Bolòs
Cirsium vulgare (Savi) Ten. subsp. vulgare
Cistus albidus L.
Cistus clusii Dunal
Cistus crispus L.
Cistus ladanifer L.
Cistus laurifolius L.
Cistus monspeliensis L.
Cistus populifolius L.
Cistus salviifolius L.
Citrullus lanatus (Thunb.) Matsumara et Nakai
Citrus aurantium L.
Citrus limon (L.) Burm.
Citrus medica (L.) Burm.
Cladium mariscus (L.) Pohl
Cleistogenes serotina (L.) Keng
Clematis flammula L.
Clematis recta L.
Clematis vitalba L.
Clypeola jonthlaspi L.
Clypeola jonthlaspi L. subsp. jonthlaspi
Clypeola jonthlaspi L. subsp. microcarpa (Moris) Arcang.
Cneorum tricoccon L.
Cnicus benedictus L.
Cochlearia officinalis L. subsp. pyrenaica (DC.) Rouy et Fouc.
Coeloglossum viride (L.) Hartm.
Coincya cheiranthos (Vill.) Greut. et Burdet
Colchicum autumnale L. subsp. autumnale
Colchicum triphyllum Kunze
Colutea arborescens L.
Colutea arborescens L. subsp. arborescens
Colutea arborescens L. subsp. gallica Browicz
Commelina communis L.
Conium maculatum L.
Conopodium majus (Gouan) Loret in Loret et Barrandon
Conopodium majus (Gouan) Loret in Loret et Barrandon subsp. majus
Conopodium majus (Gouan) Loret in Loret et Barrandon subsp. ramosum (Costa) Silvestre
Conringia orientalis (L.) Dumort.
Convallaria majalis L.
Convolvulus althaeoides L.
Convolvulus arvensis L.
Convolvulus cantabrica L.
Convolvulus lanuginosus Desr.
Convolvulus lineatus L.
Convolvulus siculus L. subsp. siculus
Convolvulus tricolor L. subsp. tricolor
Conyza bonariensis (L.) Cronquist
Conyza canadensis (L.) Cronquist
Conyza sumatrensis (Retz.) E. Walker
Corallorhiza trifida Châtel.
Coriandrum sativum L.
Coriaria myrtifolia L.
Coris monspeliensis L. subsp. monspeliensis
Cornus mas L.
Cornus sanguinea L.
Coronilla emerus L. subsp. emerus
Coronilla juncea L.
Coronilla minima L.
Coronilla minima L. subsp. lotoides (Koch) Nyman
Coronilla minima L. subsp. minima
Coronilla repanda (Poiret) Guss. subsp. dura (Cav.) Cout.
Coronilla scorpioides (L.) Koch
Coronilla valentina L. subsp. glauca (L.) Batt. in Batt. et Trab.
Coronilla varia L.
Coronopus didymus (L.) Sm.
Coronopus squamatus (Forssk.) Asch.
Corrigiola litoralis L.
Corrigiola litoralis L. subsp. litoralis
Corrigiola litoralis L. subsp. telephiifolia (Pourr.) Briq.
Cortaderia selloana (Schultes et Schultes fil.) Asch. et Graebn.
Corydalis cava (L.) Schweigger et Koerte subsp. cava
Corydalis claviculata (L.) DC. in Lam. et DC.
Corydalis solida (L.) Clairv. subsp. solida
Corylus avellana L.
Corynephorus canescens (L.) P. Beauv.
Corynephorus divaricatus (Pourr.) Breistr.
Corynephorus divaricatus (Pourr.) Breistr. subsp. articulatus (Desf.) M. Laínz
Corynephorus divaricatus (Pourr.) Breistr. subsp. divaricatus
Cotoneaster integerrimus Medik.
Cotoneaster tomentosus (Aiton) Lindl.
Cotula australis (Sieber ex Spreng.) Hook. f.
Crassula campestris (Eckl. et Zeyh.) Walp. subsp. campestris
Crassula multicava Lem.
Crassula tillaea Lester-Garland
Crassula vaillantii (Willd.) Roth
Crataegus azarolus L.
Crataegus monogyna Jacq.
Crataegus monogyna Jacq. subsp. monogyna
Crataegus monogyna Jacq. subsp. ruscinonensis (Gren. et Blanc) O. Bolòs et Vigo
Crepis albida Vill.
Crepis albida Vill. subsp. albida
Crepis albida Vill. subsp. macrocephala (Willk.) Babc.
Crepis biennis L.
Crepis bursifolia L.
Crepis capillaris (L.) Wallr.
Crepis conyzifolia (Gouan) A. Kern.
Crepis foetida L. subsp. foetida
Crepis lampsanoides (Gouan) Tausch
Crepis mollis (Jacq.) Asch.
Crepis nicaeensis Balb. in Pers.
Crepis paludosa (L.) Moench
Crepis pulchra L.
Crepis pygmaea L. subsp. pygmaea
Crepis pyrenaica (L.) Greut.
Crepis sancta (L.) Bornm. subsp. sancta
Crepis setosa Haller f.
Crepis vesicaria L.
Crepis vesicaria L. subsp. taraxacifolia (Thuill) Thell. ex Schinz et Keller
Cressa cretica L.
Crithmum maritimum L.
Crocus nevadensis Amo et Campo subsp. marcetii (Pau) P. Monts.
Crocus nudiflorus Sm.
Crocus sativus L.
Crocus vernus (L.) Hill subsp. albiflorus (Kit.) Asch. et Graebn.
Crucianella angustifolia L.
Crucianella maritima L.
Cruciata glabra (L.) Ehrend.
Cruciata laevipes Opiz
Crupina vulgaris Cass.
Crypsis aculeata (L.) Ait.
Crypsis schoenoides (L.) Lam.
Cryptogramma crispa (L.) R. Br. ex Hook.
Cucubalus baccifer L.
Cucumis melo L.
Cucumis sativus L.
Cucurbita maxima Duch. in Lam.
Cucurbita pepo L.
Cuminum cyminum L.
Cupressus arizonica Greene
Cupressus macrocarpa Hartw.
Cupressus sempervirens L.
Cuscuta australis R. Br. subsp. tinei (Inzegna) Feinbrun
Cuscuta campestris Yunck.
Cuscuta epithymum (L.) L.
Cuscuta epithymum (L.) L. subsp. approximata (Bab.) Rouy
Cuscuta epithymum (L.) L. subsp. epithymum
Cuscuta epithymum (L.) L. subsp. planiflora (Ten.) Rouy
Cuscuta europaea L.
Cutandia maritima (L.) Barbey
Cyclamen balearicum Willk.
Cyclamen hederifolium Ait.
Cydonia oblonga Mill.
Cymbalaria muralis Gaertn., B. Mey. et Sherb subsp. muralis
Cymodocea nodosa (Ucria) Asch.
Cynanchum acutum L.
Cynara cardunculus L.
Cynara scolymus L.
Cynodon dactylon (L.) Pers.
Cynoglossum cheirifolium L.
Cynoglossum creticum Mill.
Cynoglossum dioscoridis Vill.
Cynoglossum officinale L.
Cynosurus cristatus L.
Cynosurus echinatus L.
Cynosurus elegans Desf. subsp. obliquatus (Link) Trab.
Cyperus alternifolius L. subsp. flabelliformis (Rottb.) Kük.
Cyperus auricomus Sieber et Spreng.
Cyperus capitatus Vand.
Cyperus difformis L.
Cyperus eragrostis Lam.
Cyperus esculentus L.
Cyperus flavescens L.
Cyperus flavidus Retz.
Cyperus fuscus L.
Cyperus laevigatus L. subsp. distachyos (All.) Ball
Cyperus longus L.
Cyperus rotundus L.
Cyperus serotinus Rottb.
Cypripedium calceolus L.
Cyrtomium falcatum (L. fil.) C. Presl
Cystopteris fragilis (L.) Bernh.
Cystopteris fragilis (L.) Bernh. subsp. alpina (Lam.) Hartmann
Cystopteris fragilis (L.) Bernh. subsp. fragilis
Cystopteris fragilis (L.) Bernh. subsp. huteri (Milde) Prada et Salvo
Cystopteris montana (Lam.) Desv.
Cytinus hypocistis (L.) L.
Cytinus hypocistis (L.) L. subsp. hypocistis
Cytinus hypocistis (L.) L. subsp. macranthus Wettst.
Cytinus ruber Fourr. ex Fritsch
Cytisophyllum sessilifolium (L.) O. Lang
Dactylis glomerata L.
Dactylis glomerata L. subsp. glomerata
Dactylis glomerata L. subsp. hispanica (Roth) Nyman
Damasonium alisma Mill. subsp. alisma
Danthonia decumbens (L.) DC. in Lam. et DC.
Daphne alpina L.
Daphne cneorum L.
Daphne gnidium L.
Daphne laureola L.
Daphne laureola L. subsp. laureola
Daphne laureola L. subsp. philippii (Gren.) Nyman
Daphne mezereum L.
Datura ferox L.
Datura inoxia Mill.
Datura stramonium L.
Datura wrightii Regel
Daucus carota L.
Daucus carota L. subsp. carota
Daucus carota L. subsp. maritimus (Lam.) Batt. in Batt. et Trab.
Daucus carota L. subsp. sativus (Hoffm.) Arcang.
Daucus durieua Lange in Willk. et Lange
Daucus gingidium L. subsp. hispanicus (Gouan) O. Bolòs et Vigo
Delairea odorata Lem.
Delphinium ajacis L.
Delphinium elatum L. subsp. montanum (DC.) Nyman
Delphinium fissum Waldst. et Kit. subsp. bolosii (C. Blanché et Molero) Vigo
Delphinium peregrinum L.
Delphinium peregrinum L. subsp. gracile (DC.) O. Bolòs et Vigo
Delphinium peregrinum L. subsp. verdunense (Balb.) Cout.
Delphinium pubescens DC. subsp. pubescens
Delphinium staphisagria L.
Deschampsia cespitosa (L.) P. Beauv.
Deschampsia flexuosa (L.) Trin.
Deschampsia media (Gouan) Roem. et Schultes
Deschampsia media (Gouan) Roem. et Schultes subsp. hispanica (Vivant) O. Bolòs, Masalles et Vigo
Deschampsia media (Gouan) Roem. et Schultes subsp. media
Descurainia sophia (L.) Webb ex Prantl in Engl. et Prantl
Dethawia splendens (Lapeyr.) Kerguélen subsp. splendens
Dianthus armeria L. subsp. armeria
Dianthus barbatus L. subsp. barbatus
Dianthus benearnensis Loret
Dianthus carthusianorum L.
Dianthus caryophyllus L. subsp. caryophyllus
Dianthus caryophyllus L. subsp. sylvestris (Wulfen in Jacq.) Rouy et Fouc.
Dianthus deltoides L.
Dianthus hispanicus Asso subsp. brachyanthus (Boiss.) Bernal
Dianthus hyssopifolius L. subsp. hyssopifolius
Dianthus multiceps Costa ex Willk.
Dianthus pungens L.
Dianthus pungens L. subsp. pungens
Dianthus pungens L. subsp. ruscinonensis (Boiss.) Bernal, M. Laínz et Muñoz Garm.
Dianthus pyrenaicus Pourr.
Dianthus pyrenaicus Pourr. subsp. attenuatus (Sm.) Bernal, M. Laínz et Muñoz Garm.
Dianthus pyrenaicus Pourr. subsp. pyrenaicus
Dianthus seguieri Vill.
Dianthus seguieri Vill. subsp. requienii (Godr.) Bernal, M. Laínz et Muñoz Garm.
Dianthus seguieri Vill. subsp. vigoi (M. Laínz) O. Bolòs
Dichanthium ischaemum (L.) Roberty
Dictamnus albus L.
Dictamnus hispanicus Webb ex Willk.
Digitalis lutea L. subsp. lutea
Digitalis obscura L. subsp. obscura
Digitalis purpurea L.
Digitaria ischaemum (Schreber) Muhl.
Digitaria sanguinalis (L.) Scop.
Diospyros kaki L. f.
Diospyros virginiana L.
Dipcadi serotinum (L.) Medik.
Diplotaxis erucoides (L.) DC.
Diplotaxis ilorcitana (Sennen) Aedo
Diplotaxis muralis (L.) DC.
Diplotaxis tenuifolia (L.) DC.
Diplotaxis viminea (L.) DC.
Diplotaxis virgata (Cav.) DC.
Dipsacus fullonum L. subsp. fullonum
Dipsacus pilosus L.
Disphyma crassifolium (L.) Bolus
Doronicum austriacum Jacq.
Doronicum grandiflorum Lam.
Doronicum pardalianches L.
Doronicum plantagineum L.
Dorycnium hirsutum (L.) Ser. in DC.
Dorycnium pentaphyllum Scop.
Dorycnium pentaphyllum Scop. subsp. gracile (Jord.) Rouy in Rouy et Fouc.
Dorycnium pentaphyllum Scop. subsp. pentaphyllum
Dorycnium rectum (L.) Ser. In DC.
Draba aizoides L.
Draba dubia Suter
Draba dubia Suter subsp. dubia
Draba dubia Suter subsp. laevipes (DC.) Br.-Bl.
Draba fladnizensis Wulfen in Jacq.
Draba hispanica Boiss. subsp. hispanica
Draba muralis L.
Draba nemorosa L.
Draba siliquosa M. Bieb. subsp. carinthiaca (Hoppe) O. Bolòs et Vigo
Draba tomentosa Clairv.
Draba tomentosa Clairv. subsp. subnivalis (Br.-Bl.) O. Bolòs et Vigo
Dracocephalum austriacum L.
Drosanthemum floribundum (Haw.) Schwantes
Drosera longifolia L.
Drosera rotundifolia L.
Dryas octopetala L.
Dryopteris carthusiana (Vill.) H. P. Fuchs
Dryopteris carthusiana (Vill.) H. P. Fuchs subsp. assimilis (Walker) O. Bolòs, Vigo, Masalles et Ninot
Dryopteris carthusiana (Vill.) H. P. Fuchs subsp. carthusiana
Dryopteris carthusiana (Vill.) H. P. Fuchs subsp. dilatata (Hoffm.) O. Bolòs, Vigo, Masalles et Ninot
Dryopteris carthusiana (Vill.) H. P. Fuchs subsp. remota (A. Br. ex Döll) O. Bolòs, Vigo, Masalles et Ninot
Dryopteris filix-mas (L.) Schott
Dryopteris filix-mas (L.) Schott subsp. affinis (Lowe) O. Bolòs, Vigo, Masalles et Ninot
Dryopteris filix-mas (L.) Schott subsp. borreri (Newman) Bech. et Tavel
Dryopteris filix-mas (L.) Schott subsp. cambrensis (Fraser-Jenk.) O. Bolòs, Vigo, Masalles et Ninot
Dryopteris filix-mas (L.) Schott subsp. filix-mas
Dryopteris filix-mas (L.) Schott subsp. oreades (Fomin) O. Bolòs et Vigo
Dryopteris villarii (Bellardi) Woyn. ex Schinz et Thell. subsp. submontana Fraser-Jenk. et Jermy
Duchesnea indica (Jacks.) Focke
Ecballium elaterium (L.) A. Rich. in Bory
Echinaria capitata (L.) Desf.
Echinochloa colona (L.) Link
Echinochloa crus-galli (L.) P. Beauv.
Echinochloa crus-galli (L.) P. Beauv. subsp. crus-galli
Echinochloa crus-galli (L.) P. Beauv. subsp. oryzoides (Ard.) O. Bolòs et Masclans
Echinochloa eruciformis (Sibth. et Sm.) Rchb.
Echinophora spinosa L.
Echinops ritro L. subsp. ritro
Echinops sphaerocephalus L. subsp. sphaerocephalus
Echium calycinum Viv.
Echium creticum L.
Echium italicum L.
Echium italicum L. subsp. italicum
Echium italicum L. subsp. pyrenaicum Rouy
Echium plantagineum L.
Echium sabulicola Pomel
Echium vulgare L.
Echium vulgare L. subsp. argentae (Pau) Font Quer
Echium vulgare L. subsp. vulgare
Eclipta prostrata (L.) L.
Egeria densa Planchon
Ehrharta longiflora Sm.
Eichhornia crassipes (Mart.) Solms-Laub.
Einadia nutans (R. Br.) A. J. Scott
Elaeagnos angustifolia L.
Elaeagnus angustifolia L.
Elaeoselinum asclepium (L.) Bertol. subsp. asclepium
Elatine alsinastrum L.
Elatine brochonii Clavaud
Elatine hydropiper L.
Elatine hydropiper L. subsp. macropoda (Guss.) O. Bolòs et Vigo
Eleocharis acicularis (L.) Roem. et Schultes
Eleocharis multicaulis (Sm.) Desv.
Eleocharis palustris (L.) Roem. et Schultes
Eleocharis palustris (L.) Roem. et Schultes subsp. palustris
Eleocharis palustris (L.) Roem. et Schultes subsp. uniglumis (Link) Hartm.
Eleocharis parvula (Roem. et Schultes) Bluff, Nees et Schauer
Eleocharis quinqueflora (Hartmann) O. Schwarz
Eleusine indica (L.) Gaertn.
Eleusine tristachya (Lam.) Lam. subsp. barcinonensis (Costa ex Willk.) A. et O. Bolòs
Elodea canadensis Michx.
Elymus caninus (L.) L.
Elymus elongatus (Host) Runemark
Elymus farctus (Viv.) Runemark ex Melderis subsp. farctus
Elymus hispidus (Opiz) Melderis
Elymus pungens (Pers.) Melderis
Elymus pungens (Pers.) Melderis subsp. campestris (Gren. et Godr.) Melderis
Elymus pungens (Pers.) Melderis subsp. pycnanthus (Godr.) O. Bolòs et Vigo
Elymus repens (L.) Gould
Emex spinosa (L.) Campd.
Empetrum nigrum L.
Empetrum nigrum L. subsp. hermaphroditum (Hagerup) Böcher
Endressia pyrenaica (Gay ex DC.) Gay
Ephedra distachya L. subsp. distachya
Ephedra fragilis Desf. subsp. fragilis
Ephedra nebrodensis Tineo ex Guss.subsp. nebrodensis
Epilobium alsinifolium Vill.
Epilobium anagallidifolium Lam.
Epilobium angustifolium L.
Epilobium collinum C. C. Gmel.
Epilobium hirsutum L.
Epilobium lanceolatum Sebast. et Mauri
Epilobium montanum L.
Epilobium obscurum Schreber
Epilobium palustre L.
Epilobium parviflorum Schreber
Epilobium roseum Schreber subsp. roseum
Epilobium tetragonum L.
Epipactis atrorubens (Hoffm.) Schultes
Epipactis atrorubens (Hoffm.) Schultes subsp. atrorubens
Epipactis atrorubens (Hoffm.) Schultes subsp. parviflora A. et C. Nieschalk
Epipactis helleborine (L.) Crantz
Epipactis helleborine (L.) Crantz subsp. helleborine
Epipactis helleborine (L.) Crantz subsp. muelleri (Godfery) O. Bolòs, Masalles et Vigo
Epipactis helleborine (L.) Crantz subsp. tremolsii (Pau) E. Klein
Epipactis helleborine subsp. distans (Arv.-Touv.) R. Engel et Quentin
Epipactis lusitanica Tyteca
Epipactis microphylla (Ehrh.) Sw.
Epipactis palustris (L.) Crantz
Epipactis purpurata Sm.
Epipogium aphyllum Sw.
Equisetum arvense L.
Equisetum fluviatile L. em Ehrh.
Equisetum hyemale L.
Equisetum palustre L.
Equisetum ramosissimum Desf. subsp. ramosissimum
Equisetum sylvaticum L.
Equisetum telmateia Ehrh.
Eragrostis barrelieri Daveau
Eragrostis cilianensis (All.) F. T. Hubbard
Eragrostis curvula (Schrad.) Nees
Eragrostis mexicana (Hornem.) Link subsp. virescens (C. Presl) Koel. et Sánchez Vega
Eragrostis minor Host
Eragrostis pilosa (L.) P. Beauv.
Erica arborea L.
Erica cinerea L.
Erica multiflora L.
Erica scoparia L. subsp. scoparia
Erica tetralix L.
Erica vagans L.
Erigeron acer L.
Erigeron alpinus L.
Erigeron annuus (L.) Pers.
Erigeron atticus Vill.
Erigeron glabratus Bluff et Fingerh.
Erigeron karvinskianus DC.
Erigeron uniflorus L.
Erigeron uniflorus L. subsp. aragonensis (Vierh.) O. Bolòs et Vigo
Erinacea anthyllis Link
Erinus alpinus L.
Eriobotrya japonica (Thunb.) Lindl.
Eriophorum angustifolium Honckeny
Eriophorum latifolium Hoppe
Eriophorum scheuchzeri Hoppe
Eriophorum vaginatum L.
Erodium acaule (L.) Bech. et Thell. in Bech.
Erodium botrys (Cav.) Bertol.
Erodium chium (L.) Willd.
Erodium ciconium (L. et Jusl.) L'Hér. in Aiton
Erodium cicutarium (L.) L Hér. in Aiton
Erodium cicutarium (L.) L'Hér. in Aiton subsp. bipinnatum (Cav.) Tourlet
Erodium cicutarium (L.) L'Hér. in Aiton subsp. cicutarium
Erodium foetidum (L. et Nath.) L’Hér.
Erodium foetidum (L. et Nath.) L'Hér. subsp. celtibericum (Pau) O. Bolòs et Vigo
Erodium foetidum (L. et Nath.) L'Hér. subsp. crispum (Lapeyr.) O. Bolòs et Vigo
Erodium foetidum (L. et Nath.) L’Hér. subsp. glandulosum (Cav. in Lam.) O. Bolòs et Vigo
Erodium foetidum (L. et Nath.) L’Hér. subsp. lucidum (Lapeyr.) O. Bolòs et Vigo
Erodium foetidum (L. et Nath.) L’Hér. subsp. rupestre (Pourr. ex Cav.) O. Bolòs et Vigo
Erodium laciniatum (Cav.) Willd. subsp. laciniatum
Erodium malacoides (L.) L. Hér.
Erodium malacoides (L.) L'Hér. subsp. malacoides
Erodium moschatum (L.) L´Hér. in Aiton
Erodium sanguis-christi Sennen
Erophila verna (L.) Chevall.
Erucastrum gallicum (Willd.) O. E. Schulz
Erucastrum nasturtiifolium (Poiret) O. E. Schulz
Erucastrum nasturtiifolium (Poiret) O. E. Schulz subsp. nasturtiifolium
Eruca vesicaria (L.) Cav.
Eruca vesicaria (L.) Cav. subsp. sativa (Mill.) Thell. in Hegi
Eruca vesicaria (L.) Cav. subsp. vesicaria
Eryngium bourgatii Gouan
Eryngium campestre L.
Eryngium maritimum L.
Erysimum grandiflorum Desf.
Erysimum grandiflorum Desf. subp. medio-hispanicum (Polatschek) O. Bolòs et Vigo
Erysimum grandiflorum Desf. subsp. collisparsum (Jord.) O. Bolòs et Vigo
Erysimum grandiflorum Desf. subsp. dertosense (O. Bolòs et Vigo) O. Bolòs et Vigo
Erysimum incanum Kunze
Erysimum incanum Kunze subsp. aurigeranum (Jeanb. et Timb.-Lagr.) O. Bolòs et Vigo
Erysimum repandum L.
Erysimum sylvestre (Crantz) Scop. subsp. pyrenaicum (Nyman) O. Bolòs et Vigo
Erythronium dens-canis L.
Eschscholzia californica Cham.
Eucalyptus camaldulensis Dehnh.
Eucalyptus globulus Labill.
Eupatorium cannabinum L. subsp. cannabinum
Euphorbia amygdaloides L. subsp. amygdaloides
Euphorbia biumbellata Poiret
Euphorbia chamaesyce L. subsp. chamaesyce
Euphorbia characias L. subsp. characias
Euphorbia cyparissias L.
Euphorbia dendroides L.
Euphorbia dulcis L.
Euphorbia dulcis L. subsp. angulata (Jacq.) Rouy
Euphorbia dulcis L. subsp. dulcis
Euphorbia duvalii Lecoq et Lamotte
Euphorbia esula L. subsp. saratoi (Ard.) P. Fourn.
Euphorbia exigua L. subsp. exigua
Euphorbia falcata L.
Euphorbia flavicoma DC.
Euphorbia flavicoma DC. subsp. brittingeri (Opiz ex Samp.) O. Bolòs et Vigo
Euphorbia flavicoma DC. subsp. flavicoma
Euphorbia helioscopia L.
Euphorbia helioscopia L. subsp. helioscopia
Euphorbia helioscopia L. subsp. helioscopioides (Loscos et J. Pardo) Nyman
Euphorbia hirsuta L.
Euphorbia humifusa Willd.
Euphorbia hyberna L.
Euphorbia isatidifolia Lam.
Euphorbia lathyris L.
Euphorbia maculata L.
Euphorbia minuta Loscos
Euphorbia nevadensis Boiss. et Reut.
Euphorbia nicaeensis All. subsp. nicaeensis
Euphorbia nutans Lag.
Euphorbia palustris L.
Euphorbia paralias L.
Euphorbia peplis L.
Euphorbia peplus L.
Euphorbia pithyusa L.
Euphorbia platyphyllos L.
Euphorbia prostrata Aiton
Euphorbia segetalis L.
Euphorbia segetalis L. subsp. pinea (L.) Hayek
Euphorbia segetalis L. subsp. segetalis
Euphorbia seguieriana Neck.
Euphorbia serpens Kunth in Humb., Bonpl. et Kunth
Euphorbia serrata L.
Euphorbia sulcata De Lens ex Loisel
Euphorbia terracina L.
Euphorbia villosa Waldst. et Kit. ex Willd.
Euphrasia alpina Lam.
Euphrasia alpina Lam. subsp. alpina
Euphrasia alpina Lam. subsp. pulchra (Sennen) O. Bolòs et Vigo
Euphrasia hirtella Jord. ex Reut.
Euphrasia minima Jacq. ex DC.
Euphrasia minima Jacq. ex DC. subsp. minima
Euphrasia minima Jacq. ex DC. subsp. sicardii (Sennen) O. Bolòs et Vigo
Euphrasia nemorosa (Pers.) Wallr.
Euphrasia rostkoviana Hayne
Euphrasia salisburgensis Funck subsp. salisburgensis
Euphrasia stricta D. Wolff ex J. F. Lehm.
Euphrasia stricta D. Wolff ex J. F. Lehm. subsp. pectinata (Ten.) P. Fourn.
Euphrasia stricta D. Wolff ex J. F. Lehm. subsp. stricta
Evax lusitanica Samp.
Evax pygmaea (L.) Brot. subsp. pygmaea
Evonymus europaeus Mill.
Evonymus japonicus L. f.
Exaculum pusillum (Lam.) Caruel in Parl.
Fagopyrum esculentum Moench
Fagus sylvatica L.
Ferula communis L.
Ferula communis L. subsp. catalaunica (C. Vicioso) Sànchez Cuxart et Bernal
Ferula communis L. subsp. communis
Festuca airoides Lam.
Festuca airoides Lam. subsp. airoides
Festuca airoides Lam. subsp. molinieri (Litard.) O. Bolòs, Vigo, Masalles et Ninot
Festuca alpina Suter
Festuca altissima All.
Festuca arundinacea Schreber
Festuca arundinacea Schreber subsp. arundinacea
Festuca arundinacea Schreber subsp. fenas (Lag.) Arcang.
Festuca arundinacea Schreber subsp. mediterranea (Hackel) K. Richt.
Festuca arvernensis Auquier, Kerg. et Markgr.-Dann. subsp. costei (St.-Yves) Auquier et Kerg.
Festuca borderi (Hackel) K. Richt.
Festuca eskia Ramond ex DC.
Festuca gautieri (Hackel) K. Richt.
Festuca gigantea (L.) Vill.
Festuca glacialis Miégev.
Festuca glacialis Miégev. subsp. glacialis
Festuca glacialis Miégev. subsp. prudhommei (Kerg. et Plonka) O. Bolòs et Vigo
Festuca glauca Vill.
Festuca gr. ovina L.
Festuca heterophylla Lam.
Festuca indigesta Boiss.
Festuca indigesta Boiss. subsp. durissima (Hackel) O. Bolòs, Vigo, Masalles et Ninot
Festuca indigesta Boiss. subsp. indigesta
Festuca lemanii Bastard
Festuca liviensis (Verguin) Markgr.-Dann.
Festuca marginata (Hackel) K. Richt.
Festuca marginata (Hackel) K. Richt. subsp. alopecuroides (Hackel) K. Richt.
Festuca marginata (Hackel) K. Richt. subsp. marginata
Festuca occitanica (Litard.) Auquier et Kerg.
Festuca paniculata (L.) Schinz et Thell.
Festuca paniculata (L.) Schinz et Thell. subsp. paniculata
Festuca paniculata (L.) Schinz et Thell. subsp. spadicea (L.) Litard.
Festuca pratensis Huds. subsp. pratensis
Festuca pyrenaica Reut.
Festuca rubra L.
Festuca rubra L. subsp. commutata Gaudin
Festuca rubra L. subsp. juncea (Hackel) K. Richt.
Festuca rubra L. subsp. rivularis (Boiss.) O. Bolòs, Masalles et Vigo
Festuca rubra L. subsp. rubra
Festuca rubra L. subsp. trichophylla Ducros ex Gaudin
×Festulolium loliaceum (Huds.) P. Fourn. (Festuca pratensis × Lolium perenne)
Ficus carica L.
Filago arvensis L.
Filago congesta Guss. ex DC.
Filago gallica L.
Filago minima (Sm.) Pers.
Filago pyramidata L.
Filago pyramidata L. subsp. canescens (Jord.) O. Bolòs et Vigo
Filago pyramidata L. subsp. lutescens (Jord.) O. Bolòs et Vigo
Filago pyramidata L. subsp. pyramidata
Filipendula ulmaria (L.) Maxim.
Filipendula vulgaris Moench
Foeniculum vulgare Mill.
Forsythia suspensa Vahl
Fragaria vesca L.
Fragaria viridis Weston
Frankenia laevis L. subsp. intermedia (DC.) Maire
Frankenia pulverulenta L.
Fraxinus angustifolia Vahl
Fraxinus angustifolia Vahl subsp. angustifolia
Fraxinus angustifolia Vahl subsp. oxycarpa (M. Bieb. ex Willd.) Franco et Rocha Afonso
Fraxinus excelsior L.
Fraxinus ornus L.
Fraxinus pennsylvanica Marsh.
Freesia refracta (Jacq.) Eckl. ex Klatt
Fritillaria pyrenaica L.
Fritillaria pyrenaica L. subsp. boissieri (Costa) Vigo et Valdés
Fritillaria pyrenaica L. subsp. pyrenaica
Fumana ericoides (Cav.) Gand.
Fumana ericoides (Cav.) Gand. subsp. montana (Pomel) Güemes et Muñoz Garm.
Fumana laevipes (L.) Spach
Fumana procumbens (Dunal) Gren. et Godr.
Fumana thymifolia (L.) Webb
Fumana thymifolia (L.) Webb subsp. hispidula (Loscos et J. Pardo) O. Bolòs et Vigo
Fumana thymifolia (L.) Webb subsp. laevis (Cav.) Molero et Rovira
Fumana thymifolia (L.) Webb subsp. thymifolia
Fumaria bastardii Boreau in Duch.
Fumaria capreolata L.
Fumaria densiflora DC. subsp. densiflora
Fumaria gaillardotii Boiss.
Fumaria gaillardotii Boiss. subsp. gaillardotii
Fumaria gaillardotii Boiss. subsp. major (Maire in Jahand. et Maire) O. Bolòs et Vigo
Fumaria muralis Sonder ex Koch
Fumaria officinalis L.
Fumaria officinalis L. subsp. officinalis
Fumaria officinalis L. subsp. wirtgenii (Koch) Arcang.
Fumaria parviflora Lam.
Fumaria petteri Rchb. subsp. calcarata (Cadevall) Lidén et Soler
Fumaria reuteri Boiss.
Fumaria vaillantii Loisel. in Desv.
Gagea foliosa (J. et C. Presl) Schultes et Schultes f.
Gagea fragifera (Vill.) E. Bayer et G. López
Gagea lutea (L.) Ker-Gawl.
Gagea lutea (L.) Ker-Gawl. subsp. burnatii (Terrac.) M. Laínz
Gagea lutea (L.) Ker-Gawl. subsp. lutea
Gagea pratensis (Pers.) Dumort.
Gagea soleirolii F. W. Schultz
Gagea villosa (M. Bieb.) Duby
Galactites tomentosa Moench
Galanthus nivalis L.
Galega officinalis L.
Galeopsis ladanum L.
Galeopsis ladanum L. subsp. angustifolia (Ehrh. ex Hoffm.) Gaudin
Galeopsis ladanum L. subsp. ladanum
Galeopsis ladanum L. subsp. pyrenaica (Bartl.) O. Bolòs
Galeopsis segetum Neck.
Galeopsis tetrahit L. subsp. tetrahit
Galinsoga ciliata (Raf.) Blake
Galinsoga parviflora Cav.
Galium aparine L.
Galium aparine L. subsp. aparine
Galium aparine L. subsp. spurium (L.) Simonk.
Galium cometerhizon Lapeyr.
Galium lucidum All.
Galium lucidum All. subsp. fruticescens (Cav.) O. Bolòs et Vigo
Galium lucidum All. subsp. lucidum
Galium maritimum L.
Galium minutulum Jord.
Galium mollugo L.
Galium mollugo L. subsp. erectum Syme
Galium mollugo L. subsp. mollugo
Galium murale (L.) All.
Galium odoratum (L.) Scop.
Galium palustre L.
Galium palustre L. subsp. elongatum (Presl) Lange
Galium palustre L. subsp. palustre
Galium parisiense L.
Galium parisiense L. subsp. divaricatum (Pourr. ex Lam.) Rouy et Camus
Galium parisiense L. subsp. parisiense
Galium pumilum Murray
Galium pumilum Murray subsp. marchandii (Roem. et Schultes) O. Bolòs et Vigo
Galium pumilum Murray subsp. papillosum (Lapeyr.) Batalla et Masclans ex O. Bolòs
Galium pumilum Murray subsp. pinetorum (Ehrend.) Vigo
Galium pumilum Murray subsp. rivulare (Boiss. et Reut.) O. Bolòs et Vigo
Galium pusillum L. subsp. brockmannii (Briq.) O. Bolòs
Galium pyrenaicum Gouan
Galium rotundifolium L.
Galium scabrum L.
Galium sylvaticum L. subsp. aristatum (L.) Rouy
Galium tricornutum Dandy
Galium trifidum L.
Galium uliginosum L.
Galium verrucosum Huds.
Galium verticillatum Danthoine in Lam.
Galium verum L. subsp. verum
Garidella nigellastrum L.
Gastridium pheloides (Nees & Meyen) C.E. Holub
Gastridium ventricosum (Gouan) Schinz et Thell. subsp. ventricosum
Gaudinia fragilis (L.) P. Beauv.
Gazania rigens (L.) Gaertn.
Genista anglica L.
Genista balansae (Boiss.) Rouy subsp. europaea (G. López et C. E. Jarvis) O. Bolòs et Vigo
Genista biflora (Desf.) DC.
Genista cinerea (Vill.) DC. in Lam. et DC.
Genista cinerea (Vill.) DC. in Lam. et DC. subsp. ausetana O. Bolòs et Vigo
Genista hispanica L. subsp. hispanica
Genista horrida (Vahl) DC.
Genista linifolia L. subsp. linifolia
Genista monspessulana (L.) L. A. S. Johnson
Genista patens DC.
Genista pilosa L.
Genista scorpius (L.) DC. in Lam. et DC. subsp. scorpius
Genista tinctoria L.
Genista triflora Rouy
Gentiana acaulis L.
Gentiana acaulis L. subsp. acaulis
Gentiana acaulis L. subsp. alpina (Vill.) O. Bolòs et Vigo
Gentiana acaulis L. subsp. angustifolia (Vill.) Nyman
Gentiana burseri Lapeyr. subsp. burseri
Gentiana campestris L. subsp. campestris
Gentiana ciliata L.
Gentiana cruciata L. subsp. cruciata
Gentiana lutea L.
Gentiana lutea L. subsp. lutea
Gentiana lutea L. subsp. montserratii (Vivant) O. Bolòs et Vigo
Gentiana nivalis L.
Gentiana pneumonanthe L.
Gentiana pyrenaica L.
Gentiana tenella Rottb.
Gentiana terglouensis Hacq. subsp. schleicheri (Vacc.) Tutin
Gentiana verna L.
Geranium bohemicum L. subsp. lanuginosum (Lam.) O. Bolòs et Vigo
Geranium columbinum L.
Geranium dissectum L.
Geranium divaricatum Ehrh.
Geranium lucidum L.
Geranium molle L. subsp. molle
Geranium nodosum L.
Geranium phaeum L.
Geranium pratense L.
Geranium pusillum Burm. f.
Geranium pyrenaicum Burm. f.
Geranium robertianum L.
Geranium robertianum L. subsp. purpureum (Vill.) Nyman
Geranium robertianum L. subsp. robertianum
Geranium rotundifolium L.
Geranium sanguineum L.
Geranium sylvaticum L. subsp. sylvaticum
Geum hispidum Fr.
Geum montanum L.
Geum pyrenaicum Mill.
Geum rivale L.
Geum sylvaticum Pourr.
Geum urbanum L.
Ginkgo biloba L.
Gladiolus communis L.
Gladiolus communis L. subsp. byzantinus (Mill.) A. P. Ham.
Gladiolus communis L. subsp. communis
Gladiolus illyricus Koch
Gladiolus italicus Mill.
Glaucium corniculatum (L.) J. H. Rudolph
Glaucium flavum Crantz
Glechoma hederacea L. subsp. hederacea
Gleditsia triacanthos L.
Glinus lotoides L.
Globularia alypum L.
Globularia cordifolia L.
Globularia cordifolia L. subsp. cordifolia
Globularia cordifolia L. subsp. repens (Lam.) Wettst.
Globularia nudicaulis L. subsp. nudicaulis
Globularia vulgaris L.
Globularia vulgaris L. subsp. vulgaris
Globularia vulgaris L. subsp. willkommii (Nyman) Wettst.
Glottiphyllum longum (Haw.) N. R. Br.
Glyceria fluitans (L.) R. Br.
Glyceria fluitans (L.) R. Br. subsp. declinata (M. Bieb.) O. Bolòs, Masalles et Vigo
Glyceria fluitans (L.) R. Br. subsp. fluitans
Glyceria fluitans (L.) R. Br. subsp. plicata Fr.
Glycyrrhiza glabra L.
Gnaphalium hoppeanum Koch
Gnaphalium luteo-album L.
Gnaphalium norvegicum Gunnerus
Gnaphalium purpureum L. subsp. pensylvanicum (Willd.) O. Bolòs et Vigo
Gnaphalium subfalcatum Cabrera
Gnaphalium supinum L.
Gnaphalium sylvaticum L.
Gnaphalium uliginosum L.
Gomphocarpus fruticosus (L.) Aiton f. in Aiton
Goodyera repens (L.) R. Br.
Gratiola officinalis L.
Guizotia abyssinica (L.) Cass.
Gymnadenia conopsea (L.) R. Br.
Gymnadenia odoratissima (L.) Rich.
Gymnocarpium dryopteris (L.) Newman
Gymnocarpium robertianum (Hoffm.) Newman
Gypsophila muralis L.
Gypsophila perfoliata L. subsp. ilerdensis (Sennen et Pau in Sennen) O. Bolòs et Vigo
Gypsophila repens L.
Gypsophila struthium L. subsp. hispanica (Willk.) G. López
Hainardia cylindrica (Willd.) Greut.
Halimium atriplicifolium (Lam.) Spach
Halimium halimifolium (L.) Willk. in Willk. et Lange subsp. halimifolium
Halimium umbellatum (L.) Spach subsp. umbellatum
Haplophyllum linifolium (L.) G. Don f. subsp. linifolium
Hedera helix L.
Hedera helix L. subsp. helix
Hedypnois rhagadioloides (L.) F. W. Schmidt
Hedysarum boveanum Basiner subsp. europaeum Guitt. et Kerguélen
Hedysarum coronarium L.
Hedysarum spinosissimum L. subsp. spinosissimum
Helianthemum apenninum (L.) Mill.
Helianthemum apenninum (L.) Mill. subsp. apenninum
Helianthemum apenninum (L.) Mill. subsp. pilosum (L.) P. Fourn.
Helianthemum apenninum (L.) Mill. subsp. violaceum (Cav.) O. Bolòs et Vigo
Helianthemum canum (L.) Hornem.
Helianthemum guttatum (L.) Mill. subsp. guttatum
Helianthemum hirtum (L.) Mill.
Helianthemum ledifolium (L.) Mill.
Helianthemum marifolium (L.) Mill.
Helianthemum marifolium (L.) Mill. subsp. marifolium
Helianthemum nummularium (L.) Mill.
Helianthemum oelandicum (L.) DC. in Lam. et DC.
Helianthemum oelandicum (L.) DC. in Lam. et DC. subsp. alpestre (Jacq.) Ces.
Helianthemum oelandicum (L.) DC. in Lam. et DC. subsp. italicum (L.) Font Quer et Rothm.
Helianthemum origanifolium (Lam.) Pers.
Helianthemum origanifolium (Lam.) Pers. subsp. molle (Cav.) Font Quer et Rothm.
Helianthemum salicifolium (L.) Mill.
Helianthemum squamatum (L.) Dum. Cours.
Helianthemum syriacum (Jacq.) Dum. Cours.
Helianthemum tuberaria (L.) Mill.
Helianthus annuus L.
Helianthus tuberosus L.
Helichrysum italicum (Roth) G. Don f. in Loudon subsp. serotinum (Boiss.) P. Fourn.
Helichrysum stoechas (L.) Moench
Helictotrichon sedenense (DC.) Holub
Heliotropium curassavicum L.
Heliotropium europaeum L.
Helleborus foetidus L.
Helleborus viridis L. subsp. occidentalis (Reut.) Schiffn.
Hemerocallis fulva (L.) L.
Heracleum sphondylium L.
Heracleum sphondylium L. subsp. granatense (Boiss.) Briq.
Heracleum sphondylium L. subsp. pyrenaicum (Lam.) Bonnier et Layens
Herniaria alpina Chaix
Herniaria fruticosa L.
Herniaria glabra L.
Herniaria hirsuta L.
Herniaria hirsuta L. subsp. cinerea (DC.) Arcang.
Herniaria hirsuta L. subsp. hirsuta
Herniaria incana Lam.
Hesperis laciniata All. subsp. laciniata
Hesperis matronalis L.
Hesperis matronalis L. subsp. candida
Hesperis matronalis L. subsp. matronalis
Heteropogon contortus (L.) P. Beauv. ex Roem. et Schultes
Hibiscus trionum L.
Hieracium alatum Lapeyr.
Hieracium amplexicaule L.
Hieracium anchusoides Arv.-Touv.
Hieracium atropictum Arv.-Touv. et Gaut.
Hieracium aymericianum Arv.-Touv.
Hieracium billyanum De Retz
Hieracium bourgaei Boiss.
Hieracium breviscapum DC. in Lam. et DC.
Hieracium briziflorum Arv.-Touv.
Hieracium candidum Scheele
Hieracium cantalicum Arv.-Touv.
Hieracium cavanillesianum Arv.-Touv. et Gaut.
Hieracium cerinthoides L.
Hieracium chamaepicris Arv.-Touv.
Hieracium compositum Lapeyr.
Hieracium cordatum Scheele ex Costa
Hieracium cordifolium Lapeyr.
Hieracium eriopogon Arv.-Touv. et Gaut.
Hieracium glaucinum Jord.
Hieracium glaucophyllum Scheele
Hieracium hirsutum Bernh. ex Froel.
Hieracium hypeuryum Peter
Hieracium inuliflorum Arv.-Touv. et Gaut.
Hieracium inuloides Tausch
Hieracium juranum Fr.
Hieracium lachenalii C. C. Gmel.
Hieracium lactucella Wallr.
Hieracium laevigatum Willd.
Hieracium lamprophyllum Scheele
Hieracium laniferum Cav.
Hieracium laurinum Arv.-Touv.
Hieracium lawsonii Vill.
Hieracium maculatum Sm. in Sowerby
Hieracium mixtum Froel. in DC.
Hieracium murorum L.
Hieracium neopicris Arv.-Touv.
Hieracium nobile Gren. et Godr.
Hieracium olivaceum Gren. et Godr.
Hieracium onosmoides Fr.
Hieracium pallidiflorum Jord. ex Asch.
Hieracium peleterianum Mérat
Hieracium phlomoides Froel. in DC.
Hieracium piliferum Hoppe
Hieracium pilosella L.
Hieracium pseudocerinthe (Gaudin) Koch
Hieracium pseudopilosella Ten.
Hieracium purpurascens Scheele ex Willk. et Lange
Hieracium racemosum Waldst. et Kit. ex Willd.
Hieracium rectum Griseb.
Hieracium rupicola Jord.
Hieracium sabaudum L.
Hieracium saxifragum Fr.
Hieracium schmidtii Tausch
Hieracium solidagineum Fr.
Hieracium sonchoides Arv.-Touv.
Hieracium subsericeum Arv.-Touv.
Hieracium tardans Peter
Hieracium turritifolium Arv.-Touv.
Hieracium umbellatum L.
Hieracium umbrosum Jord.
Hieracium vellereum Scheele ex Fr.
Hieracium viride Arv.-Touv.
Hieracium viscosum Arv.-Touv.
Hieracium vogesiacum (Kirschl.) Fr.
Hierochloe odorata (L.) P. Beauv.
Himantoglossum hircinum (L.) Spreng.
Hippocrepis comosa L.
Hippocrepis comosa L. subsp. comosa
Hippocrepis comosa L. subsp. scabra (DC.) O. Bolòs et Vigo
Hippocrepis comosa L. subsp. scorpioides (Req. ex Benth.) O. Bolòs, Vigo, Masalles et Ninot
Hippocrepis multisiliquosa L. subsp. ciliata (Willd.) Maire
Hippocrepis unisiliquosa L. subsp. biflora (Spreng.) O. Bolòs et Vigo
Hippophae rhamnoides L.
Hippuris vulgaris L.
Hirschfeldia incana (L.) Lagrèze-Fossat
Holcus lanatus L.
Holcus mollis L.
Holosteum umbellatum L. subsp. umbellatum
Homogyne alpina (L.) Cass.
Hordelymus europaeus (L.) Harz
Hordeum distichon L.
Hordeum marinum Huds. subsp. marinum
Hordeum murinum L.
Hordeum murinum L. subsp. leporinum (Link) Arcang.
Hordeum murinum L. subsp. murinum
Hordeum secalinum Schreb.
Hordeum vulgare L.
Hornungia petraea (L.) Rchb. subsp. petraea
Hugueninia tanacetifolia (L.) Rchb. subsp. suffruticosa (Coste et Soulié) P.W. Ball
Humulus lupulus L.
Hydrocharis morsus-ranae L.
Hydrocotyle bonariensis Lam.
Hydrocotyle vulgaris L.
Hymenolobus procumbens (L.) Nutt. subsp. pauciflorus (Koch) Schinz et Thell.
Hymenolobus procumbens (L.) Nutt. subsp. procumbens
Hyoscyamus albus L.
Hyoscyamus niger L.
Hyoseris radiata L.
Hyoseris scabra L.
Hyparrhenia hirta (L.) Stapf in Oliver
Hyparrhenia hirta (L.) Stapf in Oliver subsp. hirta
Hyparrhenia hirta (L.) Stapf in Oliver subsp. pubescens (Andersson) K. Richt.
Hypecoum pendulum L.
Hypecoum procumbens L.
Hypecoum procumbens L. subsp. grandiflorum (Benth.) Pau
Hypecoum procumbens L. subsp. procumbens
Hypericum androsaemum L.
Hypericum elodes L.
Hypericum hircinum L. subsp. hircinum
Hypericum hirsutum L.
Hypericum humifusum L.
Hypericum linariifolium Vahl
Hypericum maculatum Crantz subsp. maculatum
Hypericum montanum L.
Hypericum nummularium L.
Hypericum perforatum L.
Hypericum pulchrum L.
Hypericum richeri Vill. subsp. burseri (DC.) Nyman
Hypericum tetrapterum Fr. subsp. tetrapterum
Hypericum tomentosum L. subsp. tomentosum
Hypochoeris glabra L.
Hypochoeris maculata L.
Hypochoeris radicata L.
Hyssopus officinalis L.
Hyssopus officinalis L. subsp. aristatus (Godr.) Nyman
Hyssopus officinalis L. subsp. canescens (DC.) Nyman
Hyssopus officinalis L. subsp. officinalis
Iberis amara L.
Iberis ciliata All.
Iberis ciliata All. subsp. ciliata
Iberis linifolia L. subsp. dunalii (Bubani) Valdés
Iberis pinnata L.
Iberis saxatilis L.
Iberis saxatilis L. subsp. saxatilis
Iberis sempervirens L.
Iberis spathulata DC. in Lam. et DC.
Ilex aquifolium L.
Impatiens balfourii Hook f.
Impatiens balsamina L.
Impatiens glandulifera Royle
Impatiens noli-tangere L.
Imperata cylindrica (L.) Raeuschel
Inula conyza DC.
Inula crithmoides L.
Inula graveolens (L.) Desf.
Inula helenioides DC. in Lam. et DC.
Inula helenium L.
Inula helvetica Weber
Inula montana L.
Inula salicina L.
Inula spiraeifolia L.
Inula viscosa (L.) Aiton
Ipheion uniflorum (Lindl.) Raf.
Ipomoea indica (Burm.) Merr.
Ipomoea purpurea Roth
Iris albicans Lange
Iris foetidissima L.
Iris germanica Lam.
Iris latifolia (Mill.) Voss
Iris lutescens Lam.
Iris lutescens Lam. subsp. chamaeiris (Bertol.) O. Bolòs et Vigo
Iris lutescens Lam. subsp. olbiensis (Hénon) Rouy
Iris lutescens subsp. segarrica O. Bolòs et Conesa
Iris orientalis Mill.
Iris pseudacorus L.
Iris spuria L. subsp. maritima P. Fourn.
Iris tuberosa L.
Iris unguicularis Poiret
Iris xiphium L.
Isatis tinctoria L.
Isoetes duriei Bory
Isoetes echinospora Durieu
Isoetes histrix Bory
Isoetes lacustris L.
Isoetes setacea Lam.
Isoetes velata A. Br. subsp. velata
Isopyrum thalictroides L.
Jacaranda mimosifolia D. Don.
Jasione crispa (Pourr.) Samp. subsp. crispa
Jasione crispa (Pourr.) Samp. subsp. sessiliflora(Boiss.et Reut.) Rivas Mart.
Jasione laevis Lam. subsp. laevis
Jasione montana L.
Jasminum fruticans L.
Jasonia saxatilis (Lam.) Guss.
Jasonia tuberosa (L.) DC.
Juglans nigra L.
Juglans regia L.
Juncus acutiflorus Ehrh. ex Hoffm.
Juncus acutus L.
Juncus acutus L. subsp. acutus
Juncus acutus L. subsp. tomasinii (Parl.) Trabut
Juncus alpinoarticulatus Chaix subsp. alpestris (Hartm.) Hämet-Ahti
Juncus articulatus L.
Juncus balticus Willd. subsp. pyrenaeus (Timb.-Lagr. et Jeanb.) P. Fourn.
Juncus bufonius L.
Juncus bufonius L. subsp. bufonius
Juncus bufonius L. subsp. hybridus (Brot.) Arcang.
Juncus bulbosus L.
Juncus capitatus Weigel
Juncus compressus Jacq.
Juncus compressus Jacq. subsp. compressus
Juncus compressus Jacq. subsp. gerardi (Loisel. in Desv.) Rouy
Juncus conglomeratus L.
Juncus effusus L.
Juncus filiformis L.
Juncus fontanesii Gay in Laharpe subsp. fontanesii
Juncus heterophyllus Dufour
Juncus inflexus L.
Juncus maritimus Lam.
Juncus pygmaeus Rich.
Juncus squarrosus L.
Juncus striatus Schousb. ex E. Mey.
Juncus subnodulosus Schrank
Juncus subulatus Forssk.
Juncus tenageia L. f.
Juncus tenageia L. f. subsp. sphaerocarpus (Nees) Trab. in Batt. et Trab.
Juncus tenageia L. f. subsp. tenageia
Juncus tenuis Willd.
Juncus trifidus L.
Juncus triglumis L.
Juniperus communis L.
Juniperus communis L. subsp. alpina (Suter) Celak.
Juniperus communis L. subsp. communis
Juniperus communis L. subsp. hemisphaerica (C. Presl) Nyman
Juniperus oxycedrus L.
Juniperus oxycedrus L. subsp. macrocarpa (Sm.) Ball
Juniperus oxycedrus L. subsp. oxycedrus
Juniperus phoenicea L.
Juniperus phoenicea L. subsp. phoenicea
Juniperus sabina L.
Juniperus thurifera L.
Jurinea humilis (Desf.) DC.
Kalanchoe daigremontiana Raym.-Hamet et Perr.
Kalanchoe ×houghtonii D. B. Ward
Kalanchoe longiflora Schltr.
Kalanchoe tubiflora (Harv.) Raym.-Hamet
Kernera saxatilis (L.) Rchb. subsp. saxatilis
Kickxia commutata (Rchb.) Fritsch subsp. commutata
Kickxia elatine (L.) Dumort.
Kickxia elatine (L.) Dumort. subsp. crinita (Mabille) Greut.
Kickxia elatine (L.) Dumort. subsp. elatine
Kickxia lanigera (Desf.) Hand.-Mazz.
Kickxia spuria (L.) Dumort.
Knautia arvensis (L.) Coult.
Knautia arvensis (L.) Coult. subsp. arvensis
Knautia arvensis (L.) Coult. subsp. collina (Duby) Bonnier
Knautia arvensis (L.) Coult. subsp. rupicola (Willk.) O. Bolòs, Vigo, Masalles et Ninot
Knautia arvensis (L.) Coult. subsp. subscaposa (Boiss. et Reut.) Maire
Knautia dipsacifolia Kreutzer
Knautia dipsacifolia Kreutzer subsp. arvernensis (Briq.) O. Bolòs et Vigo
Knautia dipsacifolia Kreutzer subsp. catalaunica (Sennen ex Szabó) O. Bolòs, Vigo, Masalles et Ninot
Knautia godetii Reut.
Knautia integrifolia (L.) Bertol.
Kobresia myosuroides (Vill.) Fiori
Kochia prostrata (L.) Schrad.
Kochia scoparia (L.) Schrad.
Kochia scoparia (L.) Schrad. subsp. culta (Voss) O. Bolòs et Vigo
Kochia scoparia (L.) Schrad. subsp. densiflora (Turcz. ex Moq.) Aellen
Koeleria macrantha (Ledeb.) Schultes
Koeleria phleoides (Vill.) Pers.
Koeleria pumila (Desf.) Domin
Koeleria pyramidata (Lam.) P. Beauv.
Koeleria splendens C. Presl
Koeleria vallesiana (Honck.) Gaudin
Koeleria villosa Pers. subsp. villosa
Koelreuteria paniculata Laxm.
Kosteletzkya pentacarpa (L.) Ledeb.
Kundmannia sicula (L.) DC.
Laburnum anagyroides Medik.
Lactuca perennis L.
Lactuca saligna L.
Lactuca sativa L.
Lactuca serriola L.
Lactuca tenerrima Pourr.
Lactuca viminea (L.) J. et C. Presl
Lactuca viminea (L.) J. et C. Presl subsp. chondrilliflora (Boreau) Bonnier
Lactuca viminea (L.) J. et C. Presl subsp. viminea
Lactuca virosa L.
Lagurus ovatus L.
Lamarckia aurea (L.) Moench
Lamium album L.
Lamium amplexicaule L. subsp. amplexicaule
Lamium flexuosum Ten.
Lamium galeobdolon (L.) L.
Lamium hybridum Vill. subsp. hybridum
Lamium maculatum L.
Lamium purpureum L.
Lantana camara L.
Lappula deflexa (Wahlenb.) Garcke
Lappula squarrosa (Retz.) Dumort.
Lapsana communis L. subsp. communis
Larix decidua Mill.
Laserpitium gallicum L.
Laserpitium latifolium L. subsp. latifolium
Laserpitium nestleri Soy.-Willk.
Laserpitium siler L.
Lathraea clandestina L.
Lathraea squamaria L.
Lathyrus angulatus L.
Lathyrus annuus L.
Lathyrus aphaca L.
Lathyrus cicera L.
Lathyrus cirrhosus Ser. in DC.
Lathyrus clymenum L.
Lathyrus filiformis (Lam.) Gay
Lathyrus filiformis (Lam.) Gay subsp. ensifolius (Lapeyr.) Gams
Lathyrus filiformis (Lam.) Gay subsp. filiformis
Lathyrus hirsutus L.
Lathyrus inconspicuus L.
Lathyrus laevigatus (Waldst. et Kit.) Gren. subsp. occidentalis (Fisch. et C. A. Mey.) Breistr.
Lathyrus latifolius L.
Lathyrus linifolius (Reichard) Bässler
Lathyrus niger (L.) Bernh. Subsp. niger
Lathyrus nissolia L.
Lathyrus ochrus (L.) DC. in Lam. et DC.
Lathyrus pannonicus (Jacq.) Garcke subsp. longestipulatus M. Laínz
Lathyrus pratensis L.
Lathyrus sativus L.
Lathyrus saxatilis (Vent.) Vis.
Lathyrus setifolius L.
Lathyrus sphaericus Retz.
Lathyrus sylvestris L. subsp. pyrenaicus (Jord.) O. Bolòs et Vigo
Lathyrus tingitanus L.
Lathyrus tuberosus L.
Lathyrus vernus (L.) Bernh. subsp. vernus
Launaea fragilis (Asso) Pau subsp. pumila (Cav.) O. Bolòs, Vigo, Masalles et Ninot
Laurus nobilis L.
Lavandula angustifolia Mill. subsp. pyrenaica (DC.) Guinea
Lavandula dentata L.
Lavandula latifolia Medik.
Lavandula stoechas L. subsp. pedunculata (Mill.) Samp. ex Rozeira
Lavandula stoechas L. subsp. stoechas
Lavatera arborea L.
Lavatera cretica L.
Lavatera maritima Gouan
Lavatera olbia L.
Lavatera trimestris L.
Leersia oryzoides (L.) Sw.
Legousia falcata (Ten.) Fritsch
Legousia hybrida (L.) Delarbre
Legousia scabra (Lowe) Gamisans
Legousia speculum-veneris (L.) Chaix
Lemna gibba L.
Lemna minor L.
Lemna minuta Kunth in Humb., Bonpl. et Kunth
Lemna trisulca L.
Lens culinaris Medik. subsp. culinaris
Lens culinaris Medik. subsp. nigricans (M. Bieb.) Thell.
Leontodon autumnalis L. subsp. autumnalis
Leontodon crispus Vill. subsp. crispus
Leontodon duboisii Sennen
Leontodon hirtus L.
Leontodon hispidus L. subsp. hispidus
Leontodon pyrenaicus Gouan subsp. pyrenaicus
Leontodon taraxacoides (Vill.) Mérat
Leontodon taraxacoides (Vill.) Mérat subsp. hispidus (Roth) Kerguélen
Leontodon taraxacoides (Vill.) Mérat subsp. taraxacoides
Leontodon tuberosus L.
Leontopodium alpinum Cass. subsp. alpinum
Leonurus cardiaca L.
Lepidium campestre (L.) R. Br.
Lepidium draba L. subsp. draba
Lepidium graminifolium L.
Lepidium graminifolium L. subsp. graminifolium
Lepidium graminifolium L. subsp. iberideum Rouy et Fouc.
Lepidium heterophyllum Benth.
Lepidium hirtum (L.) Sm. subsp. hirtum
Lepidium latifolium L. subsp. latifolium
Lepidium ruderale L.
Lepidium sativum L.
Lepidium subulatum L.
Lepidium virginicum L. subsp. virginicum
Leptochloa fusca (L.) Kunth subsp. uninervia (J. Presl) N. Snow
Leucanthemopsis alpina (L.) Heywood subsp. alpina
Leucanthemum monspeliense (L.) Coste
Leucanthemum vulgare Lam.
Leucanthemum vulgare Lam. subsp. barrelieri (Dufour ex DC.) O. Bolòs et Vigo
Leucanthemum vulgare Lam. subsp. catalaunicum (Vogt) O. Bolòs et Vigo
Leucanthemum vulgare Lam. subsp. maximum (Ramond) O. Bolòs et Vigo
Leucanthemum vulgare Lam. subsp. pallens (Gay in Perreym.) Briq. et Cavill. in Burnat
Leucanthemum vulgare Lam. subsp. pujiulae Sennen
Leucojum aestivum L. subsp. aestivum
Leuzea centauroides (L.) Holub
Leuzea conifera (L.) DC. in Lam. et DC.
Levisticum officinale Koch subsp. officinale
Ligularia sibirica (L.) Cass.
Ligusticum lucidum Mill.
Ligusticum lucidum Mill. subsp. lucidum
Ligustrum lucidum Aiton f.
Ligustrum ovalifolium Hassk.
Ligustrum vulgare L.
Lilium candidum L.
Lilium martagon L.
Lilium pyrenaicum Gouan
Limodorum abortivum (L.) Sw.
Limodorum abortivum (L.) Sw. subsp. abortivum
Limodorum abortivum (L.) Sw. subsp. trabutianum (Batt.) Rouy
Limoniastrum monopetalum (L.) Boiss.
Limonium algarvense Erben
Limonium bellidifolium (Gouan) Dumort.
Limonium catalaunicum (Willk. et Costa) Pignatti
Limonium costae (Willk.) Pignatti
Limonium densissimum (Pignatti) Pignatti
Limonium echioides (L.) Mill.
Limonium ferulaceum (L.) Chaz.
Limonium geronense Erben
Limonium gibertii (Sennen) Sennen
Limonium girardianum (Guss.) Fourr.
Limonium gr. duriusculum (Girard) Fourr.
Limonium hibericum Erben
Limonium latebracteatum Erben
Limonium minutum (L.) Chaz.
Limonium narbonense Mill.
Limonium tremolsii (Rouy) Erben
Limonium vigoi L. Skz et Rosselló
Limonium virgatum (Willd.) Fourr.
Linaria alpina (L.) Mill.
Linaria angustissima (Loisel.) Borbás
Linaria arvensis (L.) Desf.
Linaria arvensis (L.) Desf. subsp. arvensis
Linaria arvensis (L.) Desf. subsp. micrantha (Cav.) Lange
Linaria arvensis (L.) Desf. subsp. simplex (Willd.) Lange
Linaria oblongifolia (Boiss.) Boiss. et Reut. subsp. aragonensis (Lange) D.A. Sutton
Linaria pelisseriana (L.) Mill.
Linaria repens (L.) Mill.
Linaria spartea (L.) Willd.
Linaria supina (L.) Chaz.
Linaria supina (L.) CHaz. subsp. aeruginea (Gouan) O. Bolòs et Vigo
Linaria supina (L.) Chaz. subsp. supina
Linaria triphylla (L.) Mill.
Linaria viscosa (L.) Dum. Cours.
Linaria vulgaris Mill.
Lindernia dubia (L.) Pennell
Linum campanulatum L.
Linum catharticum L.
Linum maritimum L.
Linum narbonense L.
Linum perenne L.
Linum perenne L. subsp. alpinum (Jacq.) Stoj. et Stejanov
Linum perenne L. subsp. austriacum (L.) O. Bolòs et Vigo
Linum strictum L.
Linum strictum L. subsp. corymbulosum (Rchb.) Rouy
Linum strictum L. subsp. strictum
Linum tenuifolium L.
Linum tenuifolium L. subsp. appressum (Caball.) Rivas Mart.
Linum tenuifolium L. subsp. milletii (Senn. et Barrau) O. Bolòs, Vigo, Masalles et Ninot
Linum tenuifolium L. subsp. salsoloides (Lam.) Rouy
Linum tenuifolium L. subsp. suffruticosum (L.) Litard.
Linum tenuifolium L. subsp. tenuifolium
Linum trigynum L.
Linum usitatissimum L.
Linum usitatissimum L. subsp. angustifolium (Huds.) Thell.
Linum usitatissimum L. subsp. usitatissimum
Linum viscosum L.
Lippia filiformis Schrad.
Lippia nodiflora (L.) Rich. in Michx.
Lippia triphylla (L'Hér.) Kuntze
Listera cordata (L.) R. Br.
Listera ovata (L.) R. Br.
Lithospermum apulum (L.) Vahl
Lithospermum arvense L. subsp. arvense
Lithospermum arvense L. subsp. gasparrinii (Heldr. ex Guss.) M. Laínz
Lithospermum fruticosum L.
Lithospermum officinale L.
Lithospermum oleifolium Lapeyr.
Lithospermum purpurocaeruleum L.
Loeflingia hispanica L.
Loiseleuria procumbens (L.) Desv.
Lolium multiflorum Lam.
Lolium perenne L.
Lolium rigidum Gaudin
Lolium temulentum L.
Lonicera alpigena L. subsp. alpigena
Lonicera biflora Desf.
Lonicera caprifolium L.
Lonicera etrusca Santi
Lonicera implexa Aiton subsp. implexa
Lonicera japonica Thunb. in Murray
Lonicera nigra L.
Lonicera periclymenum L.
Lonicera periclymenum L. subsp. hispanica (Boiss. et Reut.) Nyman
Lonicera periclymenum L. subsp. periclymenum
Lonicera pyrenaica L.
Lonicera xylosteum L.
Lotus angustissimus L.
Lotus angustissimus L. subsp. angustissimus
Lotus angustissimus L. subsp. suaveolens (Pers.) O. Bolòs et Vigo
Lotus conimbricensis Brot.
Lotus corniculatus L.
Lotus corniculatus L. subsp. alpinus (DC.) Rothm.
Lotus corniculatus L. subsp. corniculatus
Lotus corniculatus L. subsp. delortii (Timb.-Lagr.) O. Bolòs et Vigo
Lotus corniculatus L. subsp. preslii (Ten.) P. Fourn.
Lotus corniculatus L. subsp. tenuifolius (L.) P. Fourn.
Lotus creticus L. subsp. creticus
Lotus creticus L. subsp. cytisoides (L.) Arcang.
Lotus edulis L.
Lotus ornithopodioides L.
Lotus parviflorus Desf.
Lotus pedunculatus Cav.
Ludwigia grandiflora (Michx.) Greut. et Burdet
Ludwigia palustris (L.) Elliot
Ludwigia peploides (Kunth) P.H. Raven
Luffa aegyptiaca Mill.
Lunaria annua L. subsp. annua
Lupinus albus L.
Lupinus angustifolius L.
Lupinus angustifolius L. subsp. angustifolius
Lupinus angustifolius L. subsp. reticulatus (Desv.) Arcang.
Lupinus micranthus Guss.
Lupinus polyphyllus Lindl.
Luronium natans (L.) Raf.
Luzula alpinopilosa (Chaix) Breistr.
Luzula campestris (L.) DC.
Luzula forsteri (Sm.) DC.
Luzula glabrata (Hoppe) Desv. subsp. desvauxii (Kunth) Buchenau
Luzula lutea (All.) DC.
Luzula multiflora (Retz.) Lej.
Luzula nivea (L.) DC.
Luzula nutans (Vill.) Duval-Jouve
Luzula pilosa (L.) Willd.
Luzula spicata (L.) DC. subsp. monsignatica P. Monts.
Luzula sudetica (Willd.) DC.
Luzula sylvatica (Huds.) Gaudin subsp. sylvatica
Lychnis alpina L.
Lychnis coronaria (L.) Desr. in Lam.
Lychnis flos-cuculi L.
Lycium europaeum L.
Lycopodium clavatum L.
Lycopodium selago L.
Lycopus europaeus L.
Lygeum spartum L.
Lysimachia ephemerum L.
Lysimachia nemorum L.
Lysimachia vulgaris L.
Lythrum borysthenicum (Schrank) Litv.
Lythrum hyssopifolia L.
Lythrum junceum Banks et Sol. in Russell
Lythrum salicaria L.
Lythrum thymifolia L.
Lythrum tribracteatum Salzm. ex Spreng.
Magnolia grandiflora L.
Maianthemum bifolium (L.) F. W. Schmidt
Malcolmia africana (L.) R. Br.
Malcolmia littorea (L.) R. Br. in Aiton
Malcolmia maritima (L.) R. Br.
Malcolmia ramosissima (Desf.) Thell.
Malva aegyptia L. subsp. trifida (Cav.) O. Bolòs, Vigo, Masalles et Ninot
Malva alcea L. subsp. fastigiata (Cav.) O. Bolòs et Vigo
Malva cretica Cav. subsp. althaeoides (Cav.) Dalby
Malva hispanica L.
Malva moschata L.
Malva moschata L. subsp. moschata
Malva moschata L. subsp. tournefortiana (L.) Rouy
Malva neglecta Wallr.
Malva nicaeensis All.
Malva parviflora L.
Malva sylvestris L.
Mantisalca duriaei (Spach) Briq. et Cavill.
Mantisalca salmantica (L.) Briq. et Cavill.
Maresia nana (DC.) Batt. in Batt. et Trab.
Marrubium alysson L.
Marrubium supinum L.
Marrubium vulgare L.
Marsilea quadrifolia L.
Marsilea strigosa Willd.
Matricaria discoidea DC.
Matricaria maritima L. subsp. inodora (L.) Dostál
Matricaria recutita L.
Matthiola fruticulosa (L.) Maire in Jahand. et Maire
Matthiola fruticulosa (L.) Maire in Jahand. et Maire subsp. fruticulosa
Matthiola fruticulosa (L.) Maire in Jahand. et Maire subsp. valesiaca (Boiss.) P. W. Ball
Matthiola incana (L.) R. Br. subsp. incana
Matthiola sinuata (L.) R. Br. subsp. sinuata
Meconopsis cambrica (L.) Vig.
Medicago arabica (L.) Huds.
Medicago arborea L.
Medicago arborea L. subsp. arborea
Medicago arborea L. subsp. citrina (Font Quer) O. Bolòs et Vigo
Medicago coronata (L.) Bartal.
Medicago disciformis DC.
Medicago doliata Carmign.
Medicago intertexta (L.) Mill. subsp. ciliaris (L.) Ponert
Medicago littoralis Rhode ex Loisel.
Medicago lupulina L.
Medicago marina L.
Medicago minima (L.) L.
Medicago murex Willd.
Medicago orbicularis (L.) Bartal.
Medicago polymorpha L.
Medicago polymorpha L. subsp. microcarpa (Urb.) O. Bolòs, Vigo, Masalles et Ninot
Medicago polymorpha L. subsp. polymorpha
Medicago praecox DC.
Medicago rigidula (L.) All.
Medicago sativa L.
Medicago sativa L. subsp. falcata (L.) Arcang.
Medicago sativa L. subsp. sativa
Medicago sativa L. subsp. ×varia (Martyn) O. Bolòs et Vigo
Medicago scutellata (L.) Mill.
Medicago suffruticosa Ramond ex DC. in Lam. et DC.
Medicago suffruticosa Ramond ex DC. in Lam. et DC. subsp. leiocarpa (Benth.) Urb.
Medicago suffruticosa Ramond ex DC. in Lam. et DC. subsp. suffruticosa
Medicago truncatula Gaertn.
Medicago tuberculata (Retz.) Willd.
Melampyrum cristatum L.
Melampyrum nemorosum L. subsp. catalaunicum (Freyn) P. Beauv.
Melampyrum pratense L.
Melampyrum sylvaticum L.
Melia azedarach L.
Melica amethystina Pourr.
Melica ciliata L.
Melica ciliata L. subsp. ciliata
Melica ciliata L. subsp. magnolii (Gren. et Godr.) Husnot
Melica minuta L.
Melica minuta L. subsp. major (Parl.) Trab.
Melica minuta L. subsp. minuta
Melica nutans L.
Melica uniflora Retz.
Melilotus albus Medik.
Melilotus altissimus Thuill.
Melilotus elegans Ser. in DC.
Melilotus indicus (L.) All.
Melilotus officinalis (L.) Pall.
Melilotus siculus (Turra) B. D. Jacks.
Melilotus spicatus (Sm.) Breistr.
Melilotus sulcatus Desf.
Melissa officinalis L. subsp. officinalis
Melittis melissophyllum L. subsp. melissophyllum
Mentha aquatica L.
Mentha arvensis L. subsp. arvensis
Mentha cervina L.
Mentha longifolia (L.) Huds.
Mentha ×piperita L.
Mentha pulegium L.
Mentha spicata L.
Mentha suaveolens Ehrh.
Menyanthes trifoliata L.
Mercurialis annua L.
Mercurialis annua L. subsp. ambigua (L. f.) Arcang.
Mercurialis annua L. subsp. annua
Mercurialis annua L. subsp. huetii (Hanry) Lange
Mercurialis perennis L.
Mercurialis tomentosa L.
Merendera montana (L.) Lange
Mesembryanthemum crystallinum L.
Mespilus germanica L.
Meum athamanticum Jacq. subsp. athamanticum
Mibora minima (L.) Desv.
Microcnemum coralloides (Loscos et J. Pardo) Buen subsp. coralloides
Micropus discolor Pers.
Micropus erectus L.
Micropyrum tenellum (L.) Link
Milium effusum L.
Milium vernale M. Bieb.
Minuartia dichotoma L.
Minuartia hamata (Hausskn. et Bornm.) Mattf.
Minuartia hybrida (Vill.) Schischk. in Komarov
Minuartia hybrida (Vill.) Schischk. in Komarov subsp. hybrida
Minuartia hybrida (Vill.) Schischk. in Komarov subsp. mediterranea (Ledeb. in Link) O. Bolòs et Vigo
Minuartia laricifolia (L.) Schinz et Thell. subsp. diomedis (Br.-Bl.) Mattf.
Minuartia montana L.
Minuartia recurva (All.) Schinz et Thell.
Minuartia recurva (All.) Schinz et Thell. subsp. condensata (C. Presl) Greut. et Burdet
Minuartia recurva (All.) Schinz et Thell. subsp. recurva
Minuartia rubra (Scop.) McNeill
Minuartia rubra (Scop.) McNeill subsp. fastigiata (Sm. in Sowerby) O. Bolòs, Vigo, Masalles et Ninot
Minuartia rubra (Scop.) McNeill subsp. rostrata (Pers.) M. Laínz
Minuartia sedoides (L.) Hiern
Minuartia verna (L.) Hiern
Minuartia villarii (Balb.) Wilczeck et Chenevard
Mirabilis jalapa L.
Moehringia muscosa L.
Moehringia pentandra Gay
Moehringia trinervia (L.) Clairv.
Moenchia erecta (L.) Gaertn.
Moenchia erecta (L.) Gaertn. subsp. erecta
Moenchia erecta (L.) Gaertn. subsp. octandra (Mert. et Koch) Coutinho
Molineriella minuta (L.) Rouy
Molinia coerulea (L.) Moench
Molinia coerulea (L.) Moench subsp. arundinacea (Schrank) H. Paul
Molinia coerulea (L.) Moench subsp. coerulea
Molopospermum peloponnesiacum (L.) Koch
Monotropa hypopitys L.
Montia fontana L.
Montia fontana L. subsp. amporitana Sennen
Montia fontana L. subsp. chondrosperma (Fenzl) Walters
Montia fontana L. subsp. fontana
Moricandia arvensis (L.) DC. subsp. arvensis
Moricandia moricandioides (Boiss.) Heywood subsp. cavanillesiana (Font i Quer et A. Bolòs) Greut. et Burdet
Morus alba L.
Morus nigra L.
Mucizonia sedoides (DC.) Webb
Muhlenbergia schreberi J. F. Gmel.
Murbeckiella pinnatifida (Lam.) Rothm.
Muscari comosum (L.) Mill.
Muscari neglectum Guss. ex Ten.
Myagrum perfoliatum L.
Mycelis muralis (L.) Dumort.
Myoporum laetum G. Forst.
Myosotis alpestris F. W. Schmidt subsp. alpestris
Myosotis alpestris F. W. Schmidt subsp. pyrenaica (Pourr.) Litard.
Myosotis arvensis (L.) Hill. subsp. arvensis
Myosotis discolor Pers.
Myosotis pusilla Loisel in Desv.
Myosotis ramosissima Rochel in Schultes
Myosotis ramosissima Rochel in Schultes subsp. ramosissima
Myosotis ramosissima Rochel in Schultes subsp. ruscinonensis (Rouy) O. Bolòs et Vigo
Myosotis scorpioides L.
Myosotis scorpioides L. subsp. lamottiana Br.-Bl. ex Chass.
Myosotis scorpioides L. subsp. tuxeniana (O. Bolòs et Vigo) O. Bolòs, Nuet et Panareda
Myosotis sicula Guss.
Myosotis stricta Link ex Roem. et Schultes
Myosotis sylvatica Hoffm. subsp. teresiana (Sennen) O. Bolòs et Vigo
Myosoton aquaticum (L.) Moench
Myosurus minimus L. subsp. heldreichii (Lév.) O. Bolòs et Vigo
Myriophyllum alterniflorum DC. in Lam. et DC.
Myriophyllum aquaticum (Vell.) Verdc.
Myriophyllum spicatum L.
Myriophyllum verticillatum L.
Myrrhis odorata (L.) Scop.
Myrrhoides nodosa (L.) Cannon
Myrtus communis L.
Najas gracillima (A. Br. ex Engelm.) Magnus
Najas marina L.
Najas minor All.
Narcissus assoanus Dufour
Narcissus dubius Gouan
Narcissus jonquilla L.
Narcissus poeticus L.
Narcissus pseudonarcissus L.
Narcissus pseudonarcissus L. subsp. moschatus (L.) Baker
Narcissus pseudonarcissus L. subsp. pallidiflorus (Pugsley) A. Fernandes
Narcissus pseudonarcissus L. subsp. pseudonarcissus
Narcissus serotinus L.
Narcissus tazetta L.
Narcissus tazetta L. subsp. tazetta
Nardus stricta L.
Narthecium ossifragum (L.) Huds.
Neotinea maculata (Desf.) Stearn
Neottia nidus-avis (L.) Rich.
Nepeta cataria L.
Nepeta nepetella L.
Nepeta nepetella L. subsp. amethystina (Poiret) Briq.
Nepeta nepetella L. subsp. nepetella
Nepeta nuda L. subsp. latifolia (DC.) O. Bolòs et Vigo
Nephrolepis cordifolia (L.) C. Presl.
Nerium oleander L.
Neslia paniculata (L.) Desv. subsp. thracica (Velen.) Bornm.
Nicandra physalodes (L.) Gaertn.
Nicotiana glauca Graham
Nicotiana rustica L.
Nicotiana tabacum L.
Nigella damascena L.
Nigella gallica Jord.
Nigritella nigra (L.) Rchb. f.
Nigritella nigra (L.) Rchb. f. subsp. austriaca Teppner et E. Klein
Nigritella nigra (L.) Rchb. f. subsp. gabasiana (Teppner et E. Klein) O. Bolòs, Vigo, Masalles et Ninot
Nonea micrantha Boiss. et Reut.
Nonea pulla (L.) DC.
Nothoscordum borbonicum Kunth
Nymphaea alba L.
Ocimum basilicum L.
Odontides kaliformis (Pourr. ex Willd.) Pau
Odontides lanceolatus (Gand.) Rchb.
Odontides lanceolatus (Gand.) Rchb. subsp. olotensis (Pau ex Cadevall) O. Bolòs et Vigo
Odontides longiflorus (Vahl) Webb
Odontides luteus (L.) Clairv.
Odontides vernus (Bellardi) Dumort.
Odontides vernus (Bellardi) Dumort. subsp. serotinus (Dumort.) Corb.
Odontides vernus (Bellardi) Dumort. subsp. vernus
Odontides viscosus (L.) Clairv. subsp. viscosus
Oenanthe fistulosa L.
Oenanthe lachenalii C. C. Gmel.
Oenanthe pimpinelloides L.
Oenothera biennis L.
Oenothera biennis L. subsp. biennis
Oenothera biennis L. subsp. suaveolens (Pers.) Rouy et Camus
Oenothera glazioviana Micheli
Oenothera oehlkersii Rotánski
Oenothera rosea L'Hér. ex Aiton
Olea europaea L.
Olea europaea L. var. europaea
Olea europaea L. var. sylvestris (Mill.) Brot.
Onobrychis argentea Boiss. subsp. hispanica (Sirj.) P. W. Ball
Onobrychis caput-galli (L.) Lam.
Onobrychis saxatilis (L.) Lam.
Onobrychis supina (Vill.) DC. in Lam. et DC. subsp. supina
Onobrychis viciifolia Scop.
Ononis aragonensis Asso
Ononis cristata Mill.
Ononis fruticosa L. subsp. fruticosa
Ononis minutissima L.
Ononis natrix L.
Ononis natrix L. subsp. natrix
Ononis natrix L. subsp. ramosissima (Desf.) Batt. et Trab.
Ononis ornithopodioides L.
Ononis pubescens L.
Ononis pusilla L.
Ononis reclinata L.
Ononis rotundifolia L.
Ononis spinosa L.
Ononis spinosa L. subsp. antiquorum (L.) Arcang.
Ononis spinosa L. subsp. australis (Sirj.) Greuter et Burdet
Ononis spinosa L. subsp. spinosa
Ononis striata Gouan
Ononis tridentata L.
Ononis viscosa L.
Ononis viscosa L. subsp. breviflora (DC.) Nyman
Onopordum acanthium L.
Onopordum acaulon L.
Onopordum illyricum L. subsp. illyricum
Onosma tricerosperma Lag.
Onosma tricerosperma Lag. subsp. alpicola (Vayr.) O. Bolòs et Vigo
Onosma tricerosperma Lag. subsp. catalaunica (Sennen) O. Bolòs et Vigo
Ophioglossum azoricum C. Presl
Ophioglossum lusitanicum L.
Ophioglossum vulgatum L.
Ophrys apifera Huds.
Ophrys apifera Huds. subsp. apifera
Ophrys apifera Huds. subsp. trollii (Hegetschw.) O. Bolòs
Ophrys bertolonii Moretti subsp. catalaunica (O. et E. Danesch) O. Bolòs et Vigo
Ophrys fusca Link subsp. fusca
Ophrys fusca Link subsp. omegaifera (Felischm.) E. Nelson
Ophrys holosericea (Burm. f.) Greut.
Ophrys insectifera L. subsp. insectifera
Ophrys insectifera L. subsp. subinsectifera (Hermosilla et Sabado) O. Bolòs et Vigo
Ophrys lutea Cav.
Ophrys scolopax Cav. subsp. scolopax
Ophrys scolopax subsp. santonica (J.-M. Mathé et Melki) R. Engel et Quentin
Ophrys speculum Link
Ophrys sphegodes Mill.
Ophrys sphegodes Mill. subsp. araneola (Rchb.) K. Richt.
Ophrys sphegodes Mill. subsp. atrata (Lindl.) E. Mayer
Ophrys sphegodes Mill. subsp. passionis (Sennen) Sanz et Nuet
Ophrys sphegodes Mill. subsp. sphegodes
Ophrys sphegodes Mill. x Ophrys tenthredinifera Willd.
Ophrys tenthredinifera Willd.
Oplismenus undulatifolius (Ard.) Roem. et Schultes
Opopanax chironium Koch
Opuntia humifusa (Raf.) Raf.
Opuntia lindheimeri Engelm. var. linguiformis (Griffiths) L. Benson
Opuntia maxima Miller
Opuntia monacantha (Willd.) Haw.
Opuntia stricta (Haw.) Haw.
Opuntia subulata (Mühlenpf.) Engelm.
Opuntia vulgaris Miller
Orchis coriophora L.
Orchis coriophora L. subsp. coriophora
Orchis coriophora L. subsp. fragrans (Pollini) Sudre
Orchis coriophora L. subsp. martrinii (Timb-Lagr.) Nyman
Orchis elata Poiret subsp. sesquipedalis (Willd.) P. Fourn.
Orchis incarnata L.
Orchis laxiflora Lam.
Orchis laxiflora Lam. subsp. laxiflora
Orchis laxiflora Lam. subsp. palustris (Jacq.) Bonnier et Layens
Orchis maculata L.
Orchis maculata L. subsp. elodes (Griseb.) O. Bolòs et Vigo
Orchis maculata L. subsp. maculata
Orchis maculata L. subsp. meyeri (Rchb.) O. Bolòs et Vigo
Orchis majalis Rchb.
Orchis mascula (L.) L.
Orchis mascula (L.) L. subsp. hispanica (A. et C. Nieschalk) Soó
Orchis mascula (L.) L. subsp. mascula
Orchis mascula (L.) L. subsp. olbiensis (Reuter ex Barla) Asch. et Graebn.
Orchis militaris L.
Orchis morio L.
Orchis morio L. subsp. champagneuxii (Barn.) Camus
Orchis morio L. subsp. morio
Orchis morio L. subsp. picta (Loisel.) Arcang.
Orchis pallens L.
Orchis papilionacea L. subsp. grandiflora (Boiss.) Malag.
Orchis provincialis Balb. subsp. provincialis
Orchis purpurea Huds.
Orchis sambucina L.
Orchis sambucina L. subsp. insularis (Sommier) P. Fourn.
Orchis sambucina L. subsp. sambucina
Orchis simia Lam.
Orchis spitzelii Sauter ex Koch subsp. spitzelii
Orchis tridentata Scop.
Orchis tridentata Scop. subsp. conica (Willd.) O. Bolòs et Vigo
Orchis tridentata Scop. subsp. lactea (Poiret) Rouy
Orchis tridentata Scop. subsp. tridentata
Orchis ustulata L.
Oreochloa disticha (Wulfen) Link subsp. blanka (Deyl) Küpfer
Origanum majorana L.
Origanum vulgare L.
Orlaya daucoides (L.) Greut.
Orlaya grandiflora (L.) Hoffm.
Ornithogalum arabicum L.
Ornithogalum narbonense L.
Ornithogalum ortophyllum Ten. subsp. monticolum (Jord. et Fourr.) O. Bolòs, Vigo, Masalles et Ninot
Ornithogalum pyrenaicum L.
Ornithogalum umbellatum L.
Ornithopus compressus L.
Ornithopus perpusillus L.
Ornithopus pinnatus (Mill.) Druce
Ornithopus sativus Brot.
Orobanche alba Stephan ex Willd.
Orobanche amethystea Thuill subsp. amethystea
Orobanche arenaria Borkh.
Orobanche artemisiae-campestris Gaudin subsp. artemisiae-campestris
Orobanche artemisiae-campestris Gaudin subsp. calendulae (Pomel) O. Bolòs, Vigo, Masalles et Ninot
Orobanche artemisiae-campestris Gaudin subsp. picridis (Koch) O. Bolòs, Vigo, Masalles et Ninot
Orobanche artemisiae-campestris Gaudin subsp. santolinae (Loscos et J. Pardo) O. Bolòs, Vigo, Masalles et Ninot
Orobanche caryophyllacea Sm.
Orobanche cernua Loefl.
Orobanche crenata Forssk.
Orobanche crinita Viv.
Orobanche elatior Sutton subsp. icterica (Pau) A. Pujadas
Orobanche gracilis Sm.
Orobanche haenseleri Reut. in DC.
Orobanche hederae Duby
Orobanche latisquama (F. W. Schultz) Batt.
Orobanche lavandulacea Rchb.
Orobanche minor Sm. in Sowerby
Orobanche purpurea Jacq.
Orobanche ramosa L.
Orobanche ramosa L. subsp. mutelii (F. W. Schultz) Cout.
Orobanche ramosa L. subsp. nana (Reut.) Cout.
Orobanche ramosa L. subsp. ramosa
Orobanche rapum-genistae Thuill.
Orobanche reticulata Wallr.
Orobanche teucrii Holandre
Oryza sativa L.
Oryzopsis coerulescens (Desf.) Hackel
Oryzopsis miliacea (L.) Asch. et Graebn.
Oryzopsis miliacea (L.) Asch. et Graebn. subsp. miliacea
Oryzopsis miliacea (L.) Asch. et Graebn. subsp. thomasii (Duby) K. Richt.
Oryzopsis paradoxa (L.) Nutt.
Osmunda regalis L.
Osyris alba L.
Otanthus maritimus (L.) Hoffmanns. et Link
Oxalis acetosella L.
Oxalis articulata Savigny in Lam.
Oxalis bowiei Lindl.
Oxalis corniculata L.
Oxalis corniculata L. subsp. corniculata
Oxalis corniculata L. subsp. stricta (L.) Briq.
Oxalis debilis Humb., Bonpl. et Kunth. subsp. corymbosa (DC.) O. Bolòs et Vigo
Oxalis latifolia Kunth in Humb., Bonpl. et Kunth
Oxalis pes-caprae L.
Oxyria digyna (L.) Hill
Oxytropis campestris (L.) DC.
Oxytropis campestris (L.) DC. subsp. campestris
Oxytropis halleri Bunge ex Koch subsp. halleri
Oxytropis neglecta Ten.
Oxytropis neglecta Ten. subsp. occidentalis (Asch. et Graebn.) O. Bolòs, Vigo, Masalles et Ninot
Oxytropis neglecta Ten. subsp. pyrenaica (Godr. et Gren.) O. Bolòs, Vigo, Masalles et Ninot
Paeonia officinalis L. subsp. microcarpa (Boiss. et Reut.) Nyman
Paliurus spina-christi Mill.
Pallenis spinosa (L.) Cass. subsp. spinosa
Pancratium maritimum L.
Panicum capillare L.
Panicum dichotomiflorum Michx.
Panicum miliaceum L.
Panicum repens L.
Papaver alpinum L.
Papaver alpinum L. subsp. rhaeticum (Leresche) Markgr.
Papaver alpinum L. subsp. suaveolens (P. Fourn.) O. Bolòs et Vigo
Papaver argemone L.
Papaver dubium L.
Papaver dubium L. subsp. dubium
Papaver dubium L. subsp. lecoqii (Lamotte) Syme
Papaver hybridum L.
Papaver pinnatifidum Moris
Papaver rhoeas L.
Papaver somniferum L.
Papaver somniferum L. subsp. setigerum (DC.) Arcang.
Papaver somniferum L. subsp. somniferum
Paradisea liliastrum (L.) Bertol.
Parapholis filiformis (Roth) C. E. Hubbard
Parapholis incurva (L.) C. E. Hubbard
Parapholis strigosa (Dumort.) C. E. Hubbard
Parentucellia latifolia (L.) Caruel in Parl.
Parentucellia viscosa (L.) Caruel
Parietaria lusitanica L. subsp. lusitanica
Parietaria officinalis L. subsp. judaica (L.) Bég.
Paris quadrifolia L.
Parkinsonia aculeata L.
Parnassia palustris L. subsp. palustris
Paronychia argentea Lam.
Paronychia capitata (L.) Lam. subsp. capitata
Paronychia cymosa (L.) DC.
Paronychia echinulata Chater
Paronychia kapela (Hacq.) Kerner
Paronychia kapela (Hacq.) Kerner subsp. kapela
Paronychia kapela (Hacq.) Kerner subsp. serpyllifolia (Chaix) Graebner
Paronychia polygonifolia (Vill.) DC. in Lam. et DC.
Parthenocissus inserta (A. Kern.) Fritsch
Parthenocissus quinquefolia (L.) Planchon
Parthenocissus tricuspidata (Siebold et Zucc.) Planchon in A. et C. DC.
Paspalum dilatatum Poiret in Lam.
Paspalum distichum L.
Paspalum saurae (Parodi) Parodi
Paspalum vaginatum Sw.
Passiflora caerulea L.
Pastinaca sativa L.
Pastinaca sativa L. subsp. sativa
Pastinaca sativa L. subsp. sylvestris (Mill.) Rouy et E. G. Camus
Pedicularis comosa L.
Pedicularis comosa L. subsp. asparagoides (Lapeyr.) P. fourn.
Pedicularis comosa L. subsp. comosa
Pedicularis foliosa L.
Pedicularis pyrenaica Gay
Pedicularis pyrenaica Gay subsp. lasiocalyx (Gren. et Godr.) O. Bolòs et Vigo
Pedicularis pyrenaica Gay subsp. pyrenaica
Pedicularis rosea Wulfen in Jacq. subsp. allionii (Rechb. f.) Arc.
Pedicularis sylvatica L. subsp. sylvatica
Pedicularis verticillata L.
Peganum harmala L.
Pellaea calomelanos (Sw.) Link
Pennisetum clandestinum Chiov.
Pennisetum setaceum (Forssk.) Chiov.
Pennisetum villosum R. Br. ex Fresen
Peplis portula L.
Petasites paradoxus (Retz.) Baumg.
Petasites pyrenaicus (L.) G. López
Petrocallis pyrenaica (L.) R. Br. in Aiton
Petrocoptis crassifolia Rouy subsp. montsicciana (O. Bolòs et Rivas Mart.) O. Bolòs et Vigo
Petrorhagia prolifera (L.) P. W. Ball et Heywood
Petrorhagia prolifera (L.) P. W. Ball et Heywood subsp. nanteuilii (Burnat) O. Bolòs et Vigo
Petrorhagia prolifera (L.) P. W. Ball et Heywood subsp. prolifera
Petroselinum crispum (Mill.) Hill
Petroselinum segetum (L.) Koch
Peucedanum alsaticum L. subsp. venetum (Spreng.) Rouy et E. G. Camus
Peucedanum cervaria (L.) Lapeyr.
Peucedanum hispanicum (Boiss.) Endl.
Peucedanum officinale L. subsp. stenocarpum (Boiss. et Reut.) Font Quer
Peucedanum oreoselinum (L.) Moench
Peucedanum ostruthium (L.) Koch
Peucedanum schottii Besser ex DC.
Phacelia tanacetifolia Bentham
Phagnalon rupestre (L.) DC. subsp. rupestre
Phagnalon saxatile (L.) Cass.
Phagnalon sordidum (L.) Rchb.
Phalaris aquatica L.
Phalaris arundinacea L.
Phalaris canariensis L.
Phalaris canariensis L. subsp. brachystachys (Link in Schrad.) Posp.
Phalaris canariensis L. subsp. canariensis
Phalaris minor Retz.
Phalaris paradoxa L.
Phaseolus coccineus L.
Phaseolus vulgaris L.
Philadelphus coronarius L.
Phillyrea angustifolia L.
Phillyrea latifolia L.
Phillyrea latifolia L. subsp. latifolia
Phillyrea latifolia L. subsp. media (L.) P. Fourn.
Phleum alpinum L.
Phleum alpinum L. subsp. alpinum
Phleum alpinum L. subsp. rhaeticum Humphries
Phleum arenarium L.
Phleum paniculatum Huds.
Phleum phleoides (L.) Karsten
Phleum pratense L.
Phleum pratense L. subsp. pratense
Phleum pratense L. subsp. serotinum (Jordan) Berher
Phlomis fruticosa L.
Phlomis herba-venti L.
Phlomis lychnitis L.
Phlomis purpurea L. subsp. purpurea
Phoenix canariensis Chabaud
Phragmites australis (Cav.) Trin.
Phragmites australis (Cav.) Trin. subsp. australis
Phragmites australis (Cav.) Trin. subsp. chrysanthus (Mabille) Kerguélen
Phyllitis sagittata (DC.) Guinea et Heywood
Phyllitis scolopendrium (L.) Newman
Physalis alkekengi L.
Physalis ixocarpa Brot. ex Homem
Physalis peruviana L.
Phyteuma charmelii Vill.
Phyteuma globulariifolium Sternb. et Hoppe
Phyteuma globulariifolium Sternb. et Hoppe subsp. pedemontanum (R. Schulz) Becherer
Phyteuma hemisphaericum L.
Phyteuma orbiculare L.
Phyteuma orbiculare L. subsp. anglicum (R. Schulz) P. Fourn.
Phyteuma orbiculare L. subsp. ibericum (R. Schulz) P. Fourn.
Phyteuma spicatum L.
Phytolacca americana L.
Phytolacca dioica L.
Picea abies (L.) Karsten subsp. abies
Picris echioides L.
Picris hieracioides L.
Picris hieracioides L. subsp. hieracioides
Picris hieracioides L. subsp. spinulosa (Bertol. ex Guss.) Arcang.
Picris hieracioides L. subsp. villarsii (Jord.) Nyman
Picris hispanica (Willd.) P D. Sell
Pilularia globulifera L.
Pimpinella anisum L.
Pimpinella major (L.) Huds.
Pimpinella peregrina L.
Pimpinella saxifraga L.
Pimpinella tragium Vill.
Pinguicula grandiflora Lam. subsp. dertosensis (Cañig.) O. Bolòs et Vigo
Pinguicula grandiflora Lam. subsp. grandiflora
Pinguicula vulgaris L.
Pinus canariensis Sweet ex Spreng.
Pinus halepensis Mill.
Pinus mugo Turra subsp. uncinata (Ramond ex DC. in Lam. et DC.) Domin
Pinus nigra Arnold
Pinus nigra Arnold subsp. nigra
Pinus nigra Arnold subsp. salzmannii (Dunal) Franco
Pinus pinaster Aiton
Pinus pinea L.
Pinus radiata D. Don
Pinus strobus L.
Pinus sylvestris L.
Pinus sylvestris L. var. catalaunica Gaussen
Pistacia lentiscus L.
Pistacia ×saportae Burnat
Pistacia terebinthus L.
Pisum sativum L.
Pisum sativum L. subsp. elatius (M. Bieb.) Asch. et Graebn.
Pisum sativum L. subsp. sativum
Pittosporum tobira (Thunb.) Aiton
Plantago afra L.
Plantago albicans L.
Plantago argentea Chaix
Plantago bellardii All. subsp. bellardii
Plantago cornuti Gouan
Plantago coronopus L. subsp. coronopus
Plantago crassifolia Forssk.
Plantago lagopus L.
Plantago lanceolata L.
Plantago loeflingii L. subsp. loeflingii
Plantago major L.
Plantago major L. subsp. intermedia (Gilib.) Lange
Plantago major L. subsp. major
Plantago maritima L.
Plantago maritima L. subsp. alpina (L.) O. Bolòs et Vigo
Plantago maritima L. subsp. serpentina (All.) Arcang.
Plantago media L.
Plantago monosperma Pourr.
Plantago scabra Moench
Plantago sempervirens Crantz
Plantago sempervirens Crantz subsp. sempervirens
Plantago subulata L.
Plantago subulata L. subsp. holosteum (Scop.) O. Bolòs et Vigo
Plantago subulata L. subsp. radicata (Hoffmanns. et Link) O. Bolòs et Vigo
Plantago subulata L. subsp. subulata
Platanthera bifolia (L.) Rich.
Platanthera chlorantha (Custer) Rchb. subsp. chlorantha
Platanus orientalis L. var. acerifolia Dryand
Platycapnos spicata (L.) Bernh. subsp. spicata
Plumbago auriculata Lam.
Plumbago europaea L.
Poa alpina L.
Poa alpina L. subsp. alpina
Poa alpina L. subsp. brevifolia (Gaudin) Nyár.
Poa annua L.
Poa annua L. subsp. annua
Poa annua L. subsp. exilis (Tommasini) Asch. et Graebn.
Poa annua L. subsp. supina (Schrad.) Link
Poa bulbosa L.
Poa cenisia All. subsp. sardoa Em. Schmid
Poa chaixii Vill. in L.
Poa compressa L.
Poa glauca Vahl
Poa laxa Haenke
Poa minor Gaudin
Poa nemoralis L.
Poa nemoralis L. subsp. glauca (Rouy) Gaudin
Poa nemoralis L. subsp. nemoralis
Poa pratensis L.
Poa pratensis L. subsp. angustifolia (L.) Gaudin
Poa pratensis L. subsp. pratensis
Poa trivialis L.
Poa trivialis L. subsp. trivialis
Podranea ricasoliana (Tanfani) Sprague
Polycarpon polycarpoides (Biv.) Jahand. et Maire subsp. catalaunicum O. Bolòs et Vigo
Polycarpon tetraphyllum (L.) L.
Polycarpon tetraphyllum (L.) L. subsp. alsinifolium (Viv.) Ball
Polycarpon tetraphyllum (L.) L. subsp. diphyllum (Cav.) O. Bolòs et Font Quer
Polycarpon tetraphyllum (L.) L. subsp. tetraphyllum
Polycnemum arvense L.
Polycnemum arvense L. subsp. arvense
Polycnemum arvense L. subsp. majus (A. Br.) Briq.
Polygala alpina (DC.) Steudel
Polygala calcarea F. W. Schultz
Polygala exilis DC.
Polygala monspeliaca L.
Polygala myrtifolia L.
Polygala rupestris Pourr. subsp. rupestris
Polygala vayredae Costa
Polygala vulgaris L.
Polygala vulgaris L. subsp. alpestris (Rchb.) Rouy et Fouc.
Polygala vulgaris L. subsp. gerundensis (O. Bolòs et Vigo) O. Bolòs, Vigo, Masalles et Ninot
Polygala vulgaris L. subsp. vulgaris
Polygonatum multiflorum (L.) All.
Polygonatum odoratum (Mill.) Druce
Polygonatum verticillatum (L.) All.
Polygonum alpinum All.
Polygonum amphibium L.
Polygonum aubertii L. Henry
Polygonum aviculare L.
Polygonum aviculare L. subsp. aviculare
Polygonum aviculare L. subsp. bellardii (All.) O. Bolòs et Vigo
Polygonum aviculare L. subsp. microspermum (Jord. ex Boreau) Berher
Polygonum aviculare L. subsp. pulchellum (Loisel.) O. Bolòs et Vigo
Polygonum aviculare L. subsp. robertii (Loisel.) O. Bolòs et Vigo
Polygonum aviculare L. subsp. rurivagum (Jord. ex Boreau) Berher
Polygonum bistorta L.
Polygonum convolvulus L.
Polygonum cuspidatum Siebold et Zucc.
Polygonum dumetorum L.
Polygonum hydropiper L.
Polygonum lapathifolium L.
Polygonum maritimum L.
Polygonum mite Schrank
Polygonum persicaria L.
Polygonum romanum Jacq. subsp. gallicum (Raffaelli) Raffaelli et Villar
Polygonum salicifolium Brouss. ex Willd.
Polygonum viviparum L.
Polypodium vulgare L.
Polypodium vulgare L. subsp. prionodes (Asch.) Rothm.
Polypodium vulgare L. subsp. serrulatum Arcang.
Polypodium vulgare L. subsp. vulgare
Polypogon maritimus Willd.
Polypogon maritimus Willd. subsp. maritimus
Polypogon maritimus Willd. subsp. subspathaceus (Req.) Bonnier et Layens
Polypogon monspeliensis (L.) Desf.
Polypogon viridis (Gouan) Breistr.
Polystichum aculeatum (L.) Roth
Polystichum lonchitis (L.) Roth
Polystichum setiferum (Forssk.) Woyn.
Populus alba L.
Populus ×canadensis Moench
Populus ×canescens (Aiton) Sm.
Populus deltoides Marshall
Populus nigra L.
Populus tremula L.
Portulaca oleracea L.
Posidonia oceanica (L.) Delile
Potamogeton berchtoldii Fieber in Bercht. et Opiz
Potamogeton coloratus Hornem.
Potamogeton crispus L.
Potamogeton densus L.
Potamogeton gramineus L.
Potamogeton lucens L.
Potamogeton natans L.
Potamogeton nodosus Poiret in Lam.
Potamogeton pectinatus L.
Potamogeton perfoliatus L.
Potamogeton polygonifolius Pourr.
Potamogeton praelongus Wulfen
Potamogeton pusillus L.
Potamogeton trichoides Cham. et Schltdl.
Potentilla alchimilloides Lapeyr.
Potentilla argentea L.
Potentilla aurea L. subsp. aurea
Potentilla brauneana Hoppe
Potentilla caulescens L.
Potentilla cinerea Chaix ex Vill.
Potentilla crantzii (Crantz) Beck ex Fritsch subsp. latestipula Br.-Bl. ex Vives
Potentilla erecta (L.) Räuschel
Potentilla frigida Vill.
Potentilla fruticosa L.
Potentilla hirta L.
Potentilla inclinata Vill.
Potentilla micrantha Ramond. ex DC. in Lam. et DC.
Potentilla montana Brot.
Potentilla neumanniana Rchb.
Potentilla nivalis Lapeyr. subsp. nivalis
Potentilla palustris (L.) Scop.
Potentilla pensylvanica L. subsp. pensylvanica
Potentilla pyrenaica Ramond ex DC. in Lam. et DC.
Potentilla recta L.
Potentilla reptans L.
Potentilla rupestris L.
Potentilla sterilis (L.) Garcke
Prenanthes purpurea L.
Primula acaulis (L.) L. subsp. acaulis
Primula elatior (L.) L.
Primula elatior (L.) L. subsp. elatior
Primula elatior (L.) L. subsp. intricata (Godr. et Gren.) Widmer
Primula farinosa L. subsp. farinosa
Primula hirsuta All.
Primula integrifolia L.
Primula latifolia Lapeyr.
Primula subpyrenaica Aymerich, López Álvaro et Sàez
Primula veris L.
Primula veris L. subsp. columnae (Ten.) Maire et Petitm.
Primula veris L. subsp. veris
Pritzelago alpina (L.) Kuntze subsp. alpina
Prunella ×bicolor Beck
Prunella grandiflora (L.) Scholler
Prunella grandiflora (L.) Scholler subsp. grandiflora
Prunella grandiflora (L.) Scholler subsp. pyrenaica (Gren. et Godr.) A. et O. Bolòs
Prunella hyssopifolia L.
Prunella laciniata (L.) L.
Prunella vulgaris L.
Prunus armeniaca L.
Prunus avium (L.) L.
Prunus cerasifera Ehrh.
Prunus cerasus L.
Prunus domestica L.
Prunus domestica L. subsp. domestica
Prunus domestica L. subsp. insititia (L.) Bonnier et Layens
Prunus dulcis (Mill.) D. A. Webb
Prunus laurocerasus L.
Prunus lusitanica L.
Prunus mahaleb L.
Prunus padus L.
Prunus persica (L.) Batsch
Prunus prostrata Labill.
Prunus spinosa L.
Pseudorchis albida (L.) Á. et D. Löve
Pseudorlaya pumila (L.) Grande
Pseudorlaya pumila (L.) Grande subsp. microcarpa (Loret et Barrandon) M. Laínz
Pseudorlaya pumila (L.) Grande subsp. pumila
Pseudotsuga menziesii (Mirb.) Franco
Psilurus incurvus (Gouan) Schinz et Thell.
Psoralea bituminosa L.
Pteridium aquilinum (L.) Kuhn
Pteris vittata L.
Ptychotis saxifraga (L.) Loret et Barrandon
Puccinellia distans (L.) Parl.
Puccinellia fasciculata (Torr.) E. P. Bicknell
Puccinellia festuciformis (Host) Parl.
Puccinellia festuciformis (Host) Parl. subsp. festuciformis
Puccinellia festuciformis (Host) Parl. subsp. lagascana Julià et J. M. Montserrat
Pulicaria arabica (L.) Cass. subsp. hispanica (Boiss.) Murb.
Pulicaria dysenterica (L.) Bernh.
Pulicaria odora (L.) Rchb.
Pulicaria sicula (L.) Moris
Pulicaria vulgaris Gaertn.
Pulmonaria affinis Jord. in F. W. Schultz
Pulmonaria longifolia (Bastard) Boreau
Punica granatum L.
Pyracantha angustifolia (Franch.) C. K. Schneid.
Pyracantha coccinea M. Roem.
Pyracantha crenatoserrata (Hance) Rehder
Pyrola chlorantha Sw.
Pyrola minor L.
Pyrola secunda L.
Pyrola uniflora L.
Pyrus communis L.
Pyrus communis L. subsp. communis
Pyrus communis L. subsp. pyraster (L.) Ehrh.
Pyrus malus L.
Pyrus malus L. subsp. mitis (Wallr.) Syme
Pyrus malus L. subsp. sylvestris (L.) Ehrh.
Pyrus spinosa Forssk.
Quercus canariensis Willd.
Quercus cerrioides Willk. et Costa
Quercus coccifera L. subsp. coccifera
Quercus faginea Lam. subsp. faginea
Quercus ilex L.
Quercus ilex L. subsp. ballota (Desf.) Samp.
Quercus ilex L. subsp. ilex
Quercus × morisii Borzi (Q. ilex × Q. suber)
Quercus petraea (Matt.) Liebl.
Quercus petraea (Matt.) Liebl. subsp. huguetiana Franco et G. López
Quercus petraea (Matt.) Liebl. subsp. petraea
Quercus pubescens Willd.
Quercus pyrenaica Willd.
Quercus robur L. subsp. robur
Quercus rubra L.
Quercus suber L.
Radiola linoides Roth
Ramonda myconi (L.) Rchb.
Ranunculus aconitifolius L.
Ranunculus aconitifolius L. subsp. aconitifolius
Ranunculus aconitifolius L. subsp. platanifolius (L.) Bonnier et Layens
Ranunculus acris L.
Ranunculus acris L. subsp. acris
Ranunculus acris L. subsp. despectus M. Laínz
Ranunculus alpestris L. subsp. alpestris
Ranunculus aquatilis L.
Ranunculus aquatilis L. subsp. aquatilis
Ranunculus aquatilis L. subsp. baudotii (Godr.) Ball
Ranunculus aquatilis L. subsp. fucoides (Freyn) O. Bolòs, Vigo, Masalles et Ninot
Ranunculus aquatilis L. subsp. peltatus (Schrank) Syme
Ranunculus aquatilis L. subsp. pseudofluitans (Syme) Clapham
Ranunculus arvensis L.
Ranunculus auricomus L.
Ranunculus auricomus L. subsp. carlittensis (Sennen) Molero, J. Pujadas et Romo
Ranunculus auricomus L. subsp. envalirensis (Grau) Molero, J. Pujadas et Romo
Ranunculus bulbosus L.
Ranunculus bulbosus L. subsp. aleae (Willk.) Rouy et Fouc.
Ranunculus bulbosus L. subsp. bulbosus
Ranunculus falcatus L.
Ranunculus ficaria L.
Ranunculus ficaria L. subsp. ficaria
Ranunculus ficaria L. subsp. ficariiformis Rouy et Fouc.
Ranunculus flammula L.
Ranunculus glacialis L.
Ranunculus gramineus L.
Ranunculus hederaceus L. subsp. hederaceus
Ranunculus lingua L.
Ranunculus macrophyllus Desf.
Ranunculus monspeliacus L.
Ranunculus montanus Willd.
Ranunculus montanus Willd. subsp. carinthiacus (Hoppe in Sturm) Arcang.
Ranunculus montanus Willd. subsp. gouanii (Willd.) O. Bolòs et Font Quer
Ranunculus montanus Willd. subsp. hornschuchii (Hoppe) Vollm.
Ranunculus montanus Willd. subsp. ruscinonensis (Landolt) O. Bolòs et Font Quer
Ranunculus muricatus L.
Ranunculus nodiflorus L.
Ranunculus ophioglossifolius Vill.
Ranunculus paludosus Poiret subsp. paludosus
Ranunculus parnassifolius L.
Ranunculus parnassifolius L. subsp. heterocarpus Küpfer
Ranunculus parnassifolius L. subsp. parnassifolius
Ranunculus parviflorus L. in Loefl.
Ranunculus pyrenaeus L.
Ranunculus pyrenaeus L. subsp. angustifolius (DC.) Rouy et Fouc.
Ranunculus pyrenaeus L. subsp. pyrenaeus
Ranunculus repens L.
Ranunculus sardous Crantz
Ranunculus sardous Crantz subsp. sardous
Ranunculus sardous Crantz subsp. trilobus (Desf.) Rouy et Fouc.
Ranunculus sceleratus L.
Ranunculus serpens Schrank
Ranunculus serpens Schrank subsp. nemorosus (DC.) G. López
Ranunculus serpens Schrank subsp. serpens
Ranunculus thora L.
Ranunculus trichophyllus Chaix
Ranunculus trichophyllus Chaix subsp. trichophyllus
Ranunculus tripartitus DC.
Raphanus raphanistrum L.
Raphanus raphanistrum L. subsp. landra (Moretti ex DC.) Bonnier et Layens
Raphanus raphanistrum L. subsp. raphanistrum
Raphanus raphanistrum L. subsp. sativus (L.) Domin
Rapistrum rugosum (L.) All.
Rapistrum rugosum (L.) All. subsp. orientale (L.) Arcang.
Rapistrum rugosum (L.) All. subsp. rugosum
Reichardia picroides (L.) Roth subsp. picroides
Reseda alba L. subsp. alba
Reseda alba L. subsp. gayana (Boiss.) Maire
Reseda glauca L.
Reseda lutea L.
Reseda luteola L. subsp. luteola
Reseda phyteuma L.
Reseda phyteuma L. subsp. jacquinii (Rchb.) O. Bolòs et Vigo
Reseda phyteuma L. subsp. phyteuma
Reseda stricta Pers.
Reseda suffruticosa Loefl. subsp. barrelieri (Müll. Arg.) Fdz. Casas
Retama monosperma (L.) Boiss.
Retama sphaerocarpa (L.) Boiss.
Rhagadiolus stellatus (L.) Gaertn.
Rhagadiolus stellatus (L.) Gaertn. subsp. edulis (Gaertn.) O. Bolòs et Vigo
Rhagadiolus stellatus (L.) Gaertn. subsp. stellatus
Rhamnus alaternus L.
Rhamnus alpina L. subsp. alpina
Rhamnus cathartica L.
Rhamnus frangula L.
Rhamnus lycioides L. subsp. lycioides
Rhamnus pumila Turra
Rhamnus saxatilis Jacq. subsp. saxatilis
Rhinanthus angustifolius C.C. Gmel.
Rhinanthus minor L.
Rhinanthus pumilus (Sterneck) Pau
Rhododendron ferrugineum L.
Rhus coriaria L.
Rhus typhina L.
Ribes alpinum L.
Ribes petraeum Wulfen in Jacq.
Ribes rubrum L.
Ribes uva-crispa L.
Ricinus communis L.
Ridolfia segetum (L.) Moris
Robinia pseudoacacia L.
Roemeria hybrida (L.) DC.
Romulea bulbocodium (L.) Sebast. et Mauri
Romulea columnae Sebast. et Mauri subsp. columnae
Romulea ramiflora Ten.
Rorippa amphibia (L.) Besser
Rorippa aspera (L.) Maire
Rorippa aspera (L.) Maire subsp. aspera
Rorippa aspera (L.) Maire subsp. praeterita (Heywood) O. Bolòs et Vigo
Rorippa islandica (Gunnerus) Borbás
Rorippa nasturtium-aquaticum (L.) Hayek subsp. nasturtium-aquaticum
Rorippa palustris (L.) Besser
Rorippa pyrenaica (All.) Rchb.
Rorippa sylvestris (L.) Besser
Rosa agrestis Savi
Rosa arvensis Huds.
Rosa canina L.
Rosa canina L. subsp. canina
Rosa canina L. subsp. dumetorum (Thuill.) Fr.
Rosa canina L. subsp. stylosa (Desv.) Masclans
Rosa dumalis Bechst.
Rosa dumalis Bechst. subsp. coriifolia (Fr.) P. Fourn.
Rosa dumalis Bechst. subsp. vosagiaca (Desp.) P. Fourn.
Rosa elliptica Tausch
Rosa glauca Pourr.
Rosa micrantha Borrer ex Sm. in Sowerby
Rosa montana Chaix
Rosa moschata Herm.
Rosa pendulina L.
Rosa pimpinellifolia L.
Rosa pimpinellifolia L. subsp. myriacantha (DC.) O. Bolòs et Vigo
Rosa pimpinellifolia L. subsp. pimpinellifolia
Rosa pouzinii Tratt.
Rosa rubiginosa L.
Rosa sempervirens L.
Rosa sicula Tratt.
Rosa tomentosa Sm.
Rosa villosa L.
Rosmarinus officinalis L.
Rubia peregrina L.
Rubia peregrina L. subsp. peregrina
Rubia tinctorum L.
Rubus caesius L.
Rubus canescens DC.
Rubus godronii Lecoq et Lamotte subsp. amplistipulus Sudre
Rubus gr. hirtus Walds. & Kit.
Rubus hirtus Waldst. et Kit.
Rubus idaeus L.
Rubus praecox Bertol.
Rubus saxatilis L.
Rubus scaber Weihe et Nees in Bluff et Fingerh.
Rubus serpens Weihe in Lej. et Court.
Rubus sulcatus Vest ex Tratt.
Rubus ulmifolius Schott
Rubus vagabundus Samp.
Rubus vigoi Roselló, Peris et Stübing
Rumex acetosa L.
Rumex acetosa L. subsp. acetosa
Rumex acetosa L. subsp. amplexicaulis (Lapeyr.) O. Bolòs et Vigo
Rumex acetosella L.
Rumex acetosella L. subsp. acetosella
Rumex acetosella L. subsp. angiocarpus Murb.
Rumex bucephalophorus L. subsp. bucephalophorus
Rumex conglomeratus Murray
Rumex crispus L.
Rumex cristatus DC.
Rumex hydrolapathum Huds.
Rumex intermedius DC. in Lam. et DC.
Rumex longifolius DC. in Lam. et DC.
Rumex obtusifolius L.
Rumex palustris Sm.
Rumex patientia L.
Rumex pseudoalpinus Höfft
Rumex pulcher L.
Rumex pulcher L. subsp. pulcher
Rumex pulcher L. subsp. woodsii (De Not.) Arcang.
Rumex roseus L.
Rumex sanguineus L.
Rumex scutatus L. subsp. scutatus
Ruppia cirrhosa (Petagna) Grande
Ruppia maritima L.
Ruscus aculeatus L.
Ruta chalepensis L.
Ruta chalepensis L. subsp. angustifolia (Pers.) Cout.
Ruta chalepensis L. subsp. chalepensis
Ruta graveolens L.
Ruta montana (L.) L.
Saccharum ravennae (L.) Murray
Saccharum spontaneum L.
Sagina apetala Ard. s.l.
Sagina apetala Ard. subsp. apetala
Sagina apetala Ard. subsp. erecta (Hornem.) Herm.
Sagina maritima G. Don
Sagina procumbens L.
Sagina saginoides (L.) Karsten
Sagina subulata (Sw.) Presl
Sagittaria sagittifolia L.
Salicornia emerici Duval-Jouve
Salicornia patula Duval-Jouve
Salix alba L.
Salix alba L. subsp. alba
Salix alba L. subsp. vitellina (L.) Schübl. et Martens
Salix atrocinerea Brot.
Salix aurita L.
Salix babylonica L.
Salix caprea L.
Salix daphnoides Vill.
Salix elaeagnos Scop. subsp. angustifolia (Cariot) Rech. f.
Salix fragilis L.
Salix herbacea L.
Salix lapponum L.
Salix matsudana Koidz.
Salix myrsinifolia Salisb.
Salix pentandra L.
Salix phylicifolia L. subsp. bicolor (Willd.) O. Bolòs et Vigo
Salix purpurea L.
Salix pyrenaica Gouan
Salix reticulata L.
Salix retusa L. subsp. retusa
Salix tarraconensis Pau in Font Quer
Salix triandra L.
Salix viminalis L.
Salpichroa origanifolia (Lam.) Baill.
Salsola kali L.
Salsola kali L. subsp. ruthenica (Iljin) Soó
Salsola soda L.
Salsola vermiculata L.
Salvia aethiopis L.
Salvia glutinosa L.
Salvia microphylla Humb., Bonpl. et Kunth
Salvia officinalis L. subsp. lavandulifolia (Vahl) Gams
Salvia officinalis L. subsp. officinalis
Salvia pratensis L. subsp. pratensis
Salvia sclarea L.
Salvia sylvestris L. subsp. valentina (Vahl) O. Bolòs et Vigo
Salvia verbenaca L.
Salvia verbenaca L. subsp. verbenaca
Salvia verticillata L.
Salvinia natans (L.) All.
Sambucus ebulus L.
Sambucus nigra L.
Sambucus racemosa L.
Samolus valerandi L.
Sanguisorba minor Scop.
Sanguisorba minor Scop. subsp. balearica (Nyman) Muñoz Garm. et C. Navarro
Sanguisorba minor Scop. subsp. minor
Sanguisorba minor Scop. subsp. verrucosa (Link ex G. Don) Cout.
Sanguisorba officinalis L. subsp. officinalis
Sanicula europaea L.
Santolina chamaecyparissus L.
Santolina chamaecyparissus L. subsp. chamaecyparissus
Santolina chamaecyparissus L. subsp. pecten Rouy
Santolina chamaecyparissus L. subsp. squarrosa (DC.) Nyman
Saponaria bellidifolia Sm.
Saponaria caespitosa DC
Saponaria glutinosa M. Bieb.
Saponaria ocymoides L.
Saponaria officinalis L.
Sarcocapnos enneaphylla (L.) DC.
Sarcocapnos enneaphylla (L.) DC. subsp. enneaphylla
Sarothamnus arboreus (Desf.) Webb subsp. catalaunicus (Webb) C. Vicioso
Sarothamnus scoparius (L.) Wimm. ex Koch subsp. scoparius
Satureja acinos (L.) Scheele
Satureja acinos (L.) Scheele subsp. acinos
Satureja acinos (L.) Scheele subsp. meridionalis (Nyman) O. Bolòs et Vigo
Satureja alpina (L.) Scheele
Satureja calamintha (L.) Scheele
Satureja calamintha (L.) Scheele subsp. ascendens (Jord.) Briq.
Satureja calamintha (L.) Scheele subsp. glandulosa (Req.) Gams
Satureja calamintha (L.) Scheele subsp. sylvatica (Bromf.) Briq.
Satureja fruticosa (L.) Briq. subsp. fruticosa
Satureja graeca L. subsp. graeca
Satureja grandiflora (L.) Scheele subsp. grandiflora
Satureja hortensis L.
Satureja montana L.
Satureja montana L. subsp. montana
Satureja vulgaris (L.) Fritsch subsp. vulgaris
Saussurea alpina DC. subsp. alpina
Saxifraga aizoides L.
Saxifraga androsacea L.
Saxifraga aquatica Lapeyr.
Saxifraga aspera L.
Saxifraga bryoides L.
Saxifraga ×cadevallii Luizet et Soul.
Saxifraga caesia L.
Saxifraga callosa Sm. in Dickson subsp. catalaunica (Boiss.) D. A. Webb
Saxifraga clusii Gouan subsp. clusii
Saxifraga fragilis Schrank
Saxifraga geranioides L.
Saxifraga geranioides L. subsp. genesiana (P. Vargas) O. Bolòs, Vigo, Masalles et Ninot
Saxifraga geranioides L. subsp. geranioides
Saxifraga granulata L. subsp. granulata
Saxifraga hirsuta L.
Saxifraga hypnoides L. subsp. continentalis Engl. et Irmsch.
Saxifraga intricata Lapeyr.
Saxifraga longifolia Lapeyr. subsp. longifolia
Saxifraga media Gouan subsp. media
Saxifraga moschata Wulfen in Jacq.
Saxifraga moschata Wulfen in Jacq. subsp. fastigiata (Luizet) P. Fourn.
Saxifraga moschata Wulfen in Jacq. subsp. moschata
Saxifraga oppositifolia L. subsp. oppositifolia
Saxifraga paniculata Mill.
Saxifraga pentadactylis Lap. subsp. pentadactylis
Saxifraga praetermissa D. A. Webb
Saxifraga pubescens Pourr.
Saxifraga pubescens Pourr. subsp. iratiana (F. W. Schultz) Engl. et Irmsch.
Saxifraga pubescens Pourr. subsp. pubescens
Saxifraga retusa Gouan
Saxifraga rotundifolia L.
Saxifraga stellaris L. subsp. robusta (Engl.) Gremli
Saxifraga tridactylites L.
Saxifraga tridactylites L. subsp. adscendens (L.) A. Blytt
Saxifraga tridactylites L. subsp. tridactylites
Saxifraga umbrosa L.
Saxifraga vayredana Luizet
Scabiosa atropurpurea L.
Scabiosa columbaria L.
Scabiosa columbaria L. subsp. cinerea (Lapeyr.) Font Quer
Scabiosa columbaria L. subsp. columbaria
Scabiosa crenata Cyrillo subsp. pulsatilloides (Boiss.) Font Quer
Scabiosa graminifolia L.
Scabiosa stellata L. subsp. stellata
Scandix australis L.
Scandix pecten-veneris L.
Scandix pecten-veneris L. subsp. hispanica (Boiss.) Bonnier et Layens
Scandix pecten-veneris L. subsp. pecten-veneris
Schismus barbatus (L.) Thell. subsp. barbatus
Schoenus nigricans L.
Scilla autumnalis L.
Scilla hyacinthoides L.
Scilla lilio-hyacinthus L.
Scilla obtusifolia Poiret subsp. intermedia (Guss.) McNeill
Scilla peruviana L.
Scirpus cernuus Vahl
Scirpus cespitosus L. subsp. cespitosus
Scirpus holoschoenus L.
Scirpus lacustris L.
Scirpus lacustris L. subsp. lacustris
Scirpus lacustris L. subsp. tabernaemontani (C. C. Gmel.) Syme
Scirpus litoralis Schrad.
Scirpus maritimus L.
Scirpus mucronatus L.
Scirpus pungens Vahl
Scirpus setaceus L.
Scirpus supinus L.
Scirpus sylvaticus L.
Scleranthus annuus L.
Scleranthus annuus L. subsp. annuus
Scleranthus annuus L. subsp. delortii (Gren.) Meikle
Scleranthus annuus L. subsp. polycarpos (L.) Bonnier et Layens
Scleranthus annuus L. subsp. verticillatus (Tausch) Arcang.
Scleranthus perennis L.
Scleranthus perennis L. subsp. perennis
Scleranthus perennis L. subsp. polycnemoides (Willk. et Costa) Font Quer
Sclerochloa dura (L.) P. Beauv.
Scolymus grandiflorus Desf.
Scolymus hispanicus L.
Scolymus maculatus L.
Scorpiurus muricatus L. subsp. subvillosus (L.) Thell.
Scorzonera angustifolia L.
Scorzonera hirsuta L.
Scorzonera hispanica L.
Scorzonera hispanica L. subsp. crispatula (Boiss.) Nyman
Scorzonera hispanica L. subsp. glastifolia (Gater.) Br.-Bl.
Scorzonera humilis L.
Scorzonera laciniata L.
Scrophularia alpestris Gay ex Benth. in DC.
Scrophularia auriculata L.
Scrophularia auriculata L. subsp. auriculata
Scrophularia auriculata L. subsp. pseudoauriculata (Sennen) O. Bolòs et Vigo
Scrophularia canina L.
Scrophularia canina L. subsp. canina
Scrophularia canina L. subsp. crithmifolia (Boiss.) O. Bolòs et Vigo
Scrophularia nodosa L.
Scrophularia peregrina L.
Scrophularia pyrenaica Benth. in DC.
Scutellaria alpina L.
Scutellaria galericulata L.
Scutellaria minor Huds.
Secale cereale L.
Secale montanum Guss.
Sechium edule (Jacq.) Sw.
Sedum acre L.
Sedum album L. subsp. album
Sedum alpestre Vill.
Sedum andegavense (DC.) Desv.
Sedum anglicum Huds.
Sedum anglicum Huds. subsp. anglicum
Sedum anglicum Huds. subsp. pyrenaicum (Lange) M. Laínz
Sedum annuum L.
Sedum atratum L. subsp. atratum
Sedum brevifolium DC.
Sedum caespitosum (Cav.) DC.
Sedum cepaea L.
Sedum dasyphyllum L.
Sedum hirsutum All.
Sedum rosea (L.) Scop.
Sedum rubens L.
Sedum rupestre L.
Sedum rupestre L. subsp. montanum (Perr. et Songeon) Hegi et Em. Schmid
Sedum rupestre L. subsp. reflexum (L.) Hegi et Em. Schmid
Sedum sediforme (Jacq.) Pau
Sedum telephium L.
Sedum telephium L. subsp. fabaria (Koch) Kirschl.
Sedum telephium L. subsp. maximum (L.) Krock.
Sedum villosum L. subsp. villosum
Selaginella denticulata (L.) Spring
Selaginella selaginoides (L.) Schrank et Mart.
Selinum pyrenaeum (L.) Gouan
Sempervivum arachnoideum L.
Sempervivum montanum L. subsp. montanum
Sempervivum tectorum L.
Sempervivum tectorum L. subsp. alpinum (Griseb. et Schenk) Wettst. in Hegi
Sempervivum tectorum L. subsp. tectorum
Senecio adonidifolius Loisel.
Senecio angulatus L. f.
Senecio aquaticus Hill subsp. aquaticus
Senecio auricula Bourg. ex Coss.
Senecio cineraria DC. subsp. cineraria
Senecio doria L. subsp. doria
Senecio doronicum (L.) L.
Senecio doronicum (L.) L. subsp. doronicum
Senecio doronicum (L.) L. subsp. gerardii (Godr. et Gren.) Nyman
Senecio erucifolius L.
Senecio gallicus Vill. in Chaix
Senecio helenitis (L.) Shinz et Thell. subsp. helenitis
Senecio inaequidens DC.
Senecio jacobaea L.
Senecio leucophyllus DC.
Senecio lineatus (L. f.) DC.
Senecio lividus L.
Senecio mandraliscae (Tineo) H. Jacobsen
Senecio pterophorus DC.
Senecio pyrenaicus L. in Loefl. subsp. pyrenaicus
Senecio sylvaticus L.
Senecio tamoides DC.
Senecio viscosus L.
Senecio vulgaris L.
Senna corymbosa (Lam.) Irvin & Barneby
Serapias cordigera L.
Serapias lingua L.
Serapias parviflora Parl.
Serapias vomeracea (Burm.) Briq.
Serratula flavescens (L.) Poiret in Lam. subsp. leucantha (Cav.) Cantó et M.J. Costa
Serratula nudicaulis (L.) DC. in Lam. et DC.
Serratula tinctoria L.
Serratula tinctoria L. subsp. tinctoria
Sesamoides interrupta (Boreau) G. López
Seseli annuum L. subsp. annuum
Seseli elatum L.
Seseli elatum L. subsp. elatum
Seseli elatum L. subsp. farrenyii (Molero et Pujadas) O. Bolòs et Vigo
Seseli libanotis (L.) Koch subsp. pyrenaicum (L.) M. Laínz
Seseli montanum L.
Seseli montanum L. subsp. montanum
Seseli montanum L. subsp. nanum (Dufour in Bory) O. Bolòs et Vigo
Seseli peucedanoides (M. Bieb.) Koso-Pol.
Seseli tortuosum L.
Sesleria coerulea (L.) Ard. subsp. coerulea
Setaria italica (L.) P. Beauv.
Setaria parviflora (Poiret) Kerguélen
Setaria pumila (Poiret) Roem. et Schultes
Setaria verticillata (L.) P. Beauv.
Setaria verticillata (L.) P. Beauv. subsp. aparine (Steudel) Asch.
Setaria verticillata (L.) P. Beauv. subsp. verticillata
Setaria viridis (L.) P. Beauv.
Sherardia arvensis L.
Sibbaldia procumbens L.
Sicyos angulatus L.
Sideritis hirsuta L.
Sideritis hirsuta L. subsp. bubanii (Font Quer) O. Bolòs, Vigo, Masalles et Ninot
Sideritis hirsuta L. subsp. emporitana Cadevall
Sideritis hirsuta L. subsp. hirsuta
Sideritis hyssopifolia L.
Sideritis hyssopifolia L. subsp. hyssopifolia
Sideritis montana L. subsp. ebracteata (Asso) Murb.
Sideritis romana L. subsp. romana
Sideritis scordioides L.
Silaum silaus (L.) Schinz et Thell.
Silene acaulis (L.) Jacq.
Silene borderei Jord.
Silene ciliata Pourr.
Silene conica L. subsp. conica
Silene conoidea L.
Silene cretica L.
Silene dioica (L.) Clairv.
Silene gallica L.
Silene inaperta L. subsp. inaperta
Silene italica (L.) Pers.
Silene italica (L.) Pers. subsp. italica
Silene italica (L.) Pers. subsp. nemoralis (Waldst. et Kit.) Nyman
Silene italica (L.) Pers. subsp. sennenii (Pau) O. Bolòs et Vigo
Silene latifolia Poiret
Silene latifolia Poiret subsp. alba (Mill.) Greut. et Burdet
Silene latifolia Poiret subsp. latifolia
Silene muscipula L.
Silene niceensis All.
Silene nocturna L.
Silene nocturna L. subsp. nocturna
Silene nutans L.
Silene otites (L.) Wibel subsp. otites
Silene pendula L.
Silene ramosissima Desf.
Silene rubella L. subsp. segetalis (Dufour) Nyman
Silene rupestris L.
Silene saxifraga L.
Silene sclerocarpa Dufour
Silene secundiflora Otth in DC.
Silene sedoides Poiret
Silene viridiflora L.
Silene vulgaris (Moench) Garcke
Silene vulgaris (Moench) Garcke subsp. prostrata (Gaudin) Schinz et Thell.
Silene vulgaris (Moench) Garcke subsp. vulgaris
Silybum marianum (L.) Gaertn.
Simethis mattiazzi (Vand.) G. López et Ch. E. Jarvis
Sinapis alba L.
Sinapis alba L. subsp. alba
Sinapis alba L. subsp. dissecta (Lag.) Bonnier
Sinapis alba L. subsp. mairei (H. Lindb.) Maire
Sinapis arvensis L.
Sinapis flexuosa Poiret
Sison amomum L.
Sisymbrium altissimum L.
Sisymbrium austriacum Jacq.
Sisymbrium austriacum Jacq. subsp. chrysanthum (Jord.) Rouy et Fouc.
Sisymbrium austriacum Jacq. subsp. contortum (Cav.) Rouy et Fouc.
Sisymbrium crassifolium Cav. subsp. crassifolium
Sisymbrium erysimoides Desf.
Sisymbrium irio L.
Sisymbrium officinale (L.) Scop.
Sisymbrium orientale L.
Sisymbrium orientale L. subsp. macroloma (Pomel) H. Lindb.
Sisymbrium orientale L. subsp. orientale
Sisymbrium runcinatum Lag. ex DC.
Smilax aspera L.
Smyrnium olusatrum L.
Solanum bonariense L.
Solanum chenopodioides Lam.
Solanum chrysotrichum Schldl.
Solanum dulcamara L.
Solanum linnaeanum Hepper et Jaeger
Solanum lycopersicum L.
Solanum melongena L.
Solanum nigrum L.
Solanum nigrum L. subsp. miniatum (Willd.) Hartm.
Solanum nigrum L. subsp. nigrum
Solanum rostratum Dunal
Solanum sisymbriifolium Lam.
Solanum tuberosum L.
Soldanella alpina L. subsp. alpina
Soleirolia soleirolii (Req.) Dandy
Solidago canadensis L.
Solidago canadensis L. subsp. altissima (L.) O. Bolòs et Vigo
Solidago canadensis L. subsp. canadensis
Solidago virgaurea L.
Solidago virgaurea L. subsp. minuta (L.) Arcang.
Solidago virgaurea L. subsp. virgaurea
Sonchus arvensis L. subsp. arvensis
Sonchus asper (L.) Hill
Sonchus asper (L.) Hill subsp. asper
Sonchus asper (L.) Hill subsp. glaucescens (Jord.) Ball
Sonchus crassifolius Pourr. ex Willd.
Sonchus maritimus L.
Sonchus maritimus L. subsp. aquatilis (Pourr.) Nyman
Sonchus maritimus L. subsp. maritimus
Sonchus oleraceus L.
Sonchus tenerrimus L.
Sonchus tenerrimus L. var. pectinatus (DC.) Cosson
Sophora japonica L.
Sorbus aria (L.) Crantz
Sorbus aria (L.) Crantz subsp. aria
Sorbus aria (L.) Crantz subsp. mougeotii (Soy.-Willk. et Godr.) O. Bolòs et Vigo
Sorbus aucuparia L.
Sorbus chamaemespilus (L.) Crantz
Sorbus domestica L.
Sorbus torminalis (L.) Crantz
Sorghum bicolor (L.) Moench
Sorghum halepense (L.) Pers.
Sparganium angustifolium Michx.
Sparganium emersum Rehmann
Sparganium erectum L.
Sparganium erectum L. subsp. erectum
Sparganium erectum L. subsp. neglectum (Beeby) K. Richt.
Spartina versicolor Fabre
Spartium junceum L.
Spergula arvensis L.
Spergula morisonii Boreau
Spergula pentandra L.
Spergularia diandra (Guss.) Boiss.
Spergularia marina (L.) Griseb.
Spergularia media (L.) C. Presl
Spergularia purpurea (Pers.) G. Don f.
Spergularia rubra (L.) J. et C. Presl
Spergularia rubra (L.) J. et C. Presl subsp. atheniensis (Heldr. et Sart.) Rouy et Fouc.
Spergularia rubra (L.) J. et C. Presl subsp. heldreichii (Fouc.) O. Bolòs et Vigo
Spergularia rubra (L.) J. et C. Presl subsp. nicaeensis (Sarato ex Burnat) Briq.
Spergularia rubra (L.) J. et C. Presl subsp. rubra
Spergularia segetalis (L.) G. Don f.
Sphenopus divaricatus (Gouan) Rchb.
Spinacia oleracea L.
Spiraea cantonensis Lour.
Spiraea crenata L.
Spiranthes aestivalis (Poiret) Rich.
Spiranthes spiralis (L.) Chevall.
Spirodela polyrrhiza (L.) Schleid.
Sporobolus cryptandrus (Torr.) A. Gray
Sporobolus indicus (L.) R. Br.
Sporobolus pungens (Schreb.) Kunth
Stachys alopecuros (L.) Benth. subsp. godroni (Rouy) Greut.
Stachys alpina L.
Stachys annua (L.) L.
Stachys arvensis (L.) L.
Stachys brachyclada Noé ex Coss.
Stachys byzantina C. Koch
Stachys germanica L. subsp. italica (Mill.) Briq.
Stachys heraclea All.
Stachys maritima Gouan
Stachys ocymastrum (L.) Briq.
Stachys officinalis (L.) Trevis.
Stachys palustris L.
Stachys recta L.
Stachys sylvatica L.
Staehelina dubia L.
Stellaria alsine Grimm
Stellaria graminea L.
Stellaria holostea L.
Stellaria media (L.) Vill.
Stellaria media (L.) Vill. subsp. major (Koch) Arcang.
Stellaria media (L.) Vill. subsp. media
Stellaria media (L.) Vill. subsp. pallida (Dumort.) Asch. et Graebn.
Stellaria nemorum L.
Stellaria nemorum L. subsp. montana (Pierrat) Berher
Stenotaphrum secundatum (Walter) Kuntze
Sternbergia lutea (L.) Ker-Gawl. ex Spreng.
Stevia rebaudiana (Bertoni) Bertoni
Stipa barbata Desf.
Stipa bromoides (L.) Dörfler
Stipa capensis Thunb.
Stipa capillata L.
Stipa caudata Trin.
Stipa lagascae Roem. et Schultes
Stipa neesiana Trin. et Rupr.
Stipa offneri Breistr.
Stipa papposa Ness
Stipa parviflora Desf.
Stipa pennata L.
Stipa pennata L. subsp. eriocaulis (Borbás) Martinovský et Skalický
Stipa pennata L. subsp. iberica (Martinovský) O. Bolòs, Masalles et Vigo
Stipa tenacissima L.
Stipa trichotoma Nees
Streptopus amplexifolius (L.) DC.
Suaeda maritima (L.) Dumort.
Suaeda maritima (L.) Dumort. subsp. maritima
Suaeda maritima (L.) Dumort. subsp. spicata (Willd.) O. Bolòs et Vigo
Suaeda splendens (Pourr.) Gren. et Godr.
Suaeda vera Forssk. ex J. F. Gmel. in L.
Suaeda vera Forssk. ex J. F. Gmel. in L. subsp. vera
Succisa pratensis Moench
Succowia balearica (L.) Medik.
Swertia perennis L.
Symphytum officinale L.
Symphytum tuberosum L. subsp. tuberosum
Syringa vulgaris L.
Taeniatherum caput-medusae (L.) Nevski
Tagetes minuta L.
Tamarix africana Poiret
Tamarix anglica Webb
Tamarix boveana Bunge
Tamarix canariensis Willd.
Tamus communis L.
Tanacetum balsamita L.
Tanacetum cinerariifolium (Trevir.) Schultz Bip.
Tanacetum corymbosum (L.) Schultz Bip. subsp. corymbosum
Tanacetum parthenium (L.) Schultz Bip.
Tanacetum vulgare L.
Taraxacum alpinum (Hoppe) Hegetschw.
Taraxacum aquilonare Hand.-Mazz.
Taraxacum dissectum (Ledeb.) Ledeb.
Taraxacum laevigatum (Willd.) DC.
Taraxacum megalorrhizon (Forssk.) Hand.-Mazz.
Taraxacum obovatum (Willd.) DC.
Taraxacum officinale Weber in Wiggers
Taraxacum palustre (Lyons) Symons subsp. litophyllum (de Lange et Soest) O. Bolòs, Vigo, Masalles et Ninot
Taxodium distichum (L.) Rich.
Taxus baccata L.
Tecoma capensis (Thunb.) Lindl.
Teesdalia coronopifolia (Bergeret) Thell.
Teesdalia nudicaulis (L.) R. Br.
Telephium imperati L. subsp. imperati
Tetraclinis articulata (Vahl) Masters
Tetragonolobus maritimus (L.) Roth
Teucrium botrys L.
Teucrium chamaedrys L.
Teucrium chamaedrys L. subsp. germanicum (Herm.) Rchb. f.
Teucrium chamaedrys L. subsp. pinnatifidum (Sennen) Rchb. f.
Teucrium fruticans L.
Teucrium montanum L.
Teucrium polium L.
Teucrium polium L. subsp. aragonense (Loscos et J. Pardo) A. et O. Bolòs
Teucrium polium L. subsp. aureum (Schreber) Arcang.
Teucrium polium L. subsp. capitatum (L.) Arcang.
Teucrium polium L. subsp. dunense Sennen
Teucrium polium L. subsp. gnaphalodes (L´Hér.) O. Bolòs et Vigo
Teucrium polium L. subsp. polium
Teucrium pseudochamaepitys L.
Teucrium pyrenaicum L.
Teucrium pyrenaicum L. subsp. guarense P. Monts.
Teucrium pyrenaicum L. subsp. pyrenaicum
Teucrium scordium L. subsp. scordioides (Schreber) Arcang.
Teucrium scorodonia L. subsp. scorodonia
Thalictrum alpinum L.
Thalictrum aquilegifolium L.
Thalictrum flavum L.
Thalictrum flavum L. subsp. costae (timb.-Lagr. ex Debeaux) Rouy et Fouc.
Thalictrum flavum L. subsp. flavum
Thalictrum flavum L. subsp. glaucum (Desf.) Batt. in Batt. et Trab.
Thalictrum minus L.
Thalictrum minus L. subsp. minus
Thalictrum minus L. subsp. pubescens Schleich. ex Arcangeli
Thalictrum morisonii C. C. Gmel.
Thalictrum morisonii C. C. Gmel. subsp. maritimum (Dufour) O. Bolòs, Vigo, Masalles et Ninot
Thalictrum morisonii C. C. Gmel. subsp. mediterraneum (Jordan) P. W. Ball
Thalictrum tuberosum L.
Thapsia villosa L. subsp. villosa
Theligonum cynocrambe L.
Thelypteris limbosperma (All.) H. P. Fuchs
Thelypteris palustris Schott
Thelypteris phegopteris (L.) Sloss. in Rydb.
Thesium alpinum L.
Thesium catalaunicum Pedrol et M. Laínz
Thesium humifusum DC.
Thesium pyrenaicum Pourr. subsp. pyrenaicum
Thlaspi arvense L. subsp. arvense
Thlaspi caerulescens J. et C. Presl
Thlaspi caerulescens J. et C. Presl subsp. brachypetalum (Jord.) O. Bolòs, Vigo, Masalles et Ninot
Thlaspi caerulescens J. et C. Presl subsp. caerulescens
Thlaspi perfoliatum L. subsp. perfoliatum
Thuja orientalis L.
Thymelaea calycina (Lapeyr.) Meisn. in DC.
Thymelaea dioica (Gouan) All.
Thymelaea hirsuta (L.) Endl.
Thymelaea passerina (L.) Coss. et Germ.
Thymelaea passerina (L.) Coss. et Germ. subsp. passerina
Thymelaea passerina (L.) Coss. et Germ. subsp. pubescens (Guss.) Maire
Thymelaea pubescens (L.) Meisn. in DC. subsp. pubescens
Thymelaea sanamunda All.
Thymelaea tinctoria (Pourr.) Endl.
Thymelaea tinctoria (Pourr.) Endl. subsp. nivalis (Ramond) Nyman
Thymelaea tinctoria (Pourr.) Endl. subsp. tinctoria
Thymus loscosii Willk
Thymus mastichina L.
Thymus serpyllum L.
Thymus serpyllum L. subsp. alpestris (Tausch ex A. Kern.) Lyka
Thymus serpyllum L. subsp. carniolicus (Borbás) P. Schmidt.
Thymus serpyllum L. subsp. caroli Sennen et Ronniger
Thymus serpyllum L. subsp. chamaedrys (Fr.) Vollm.
Thymus serpyllum L. subsp. dalmaticus (Rchb.) Lyka
Thymus serpyllum L. subsp. decipiens (H. Braun) Lyka
Thymus serpyllum L. subsp. fontqueri (Jalas) O. Bolòs et Vigo
Thymus serpyllum L. subsp. nervosus (Gay ex Willk.) Nyman
Thymus serpyllum L. subsp. polytrichus (A. Kern. ex Borbás) Briq.
Thymus serpyllum L. subsp. praecox (Opiz) Vollm.
Thymus vulgaris L.
Thymus vulgaris L. subsp. aestivus (Reut.) A. et O. Bolòs
Thymus vulgaris L. subsp. palearensis O. Bolòs et Vigo
Thymus vulgaris L. subsp. vulgaris
Thymus willkommii Ronniger
Thymus zygis L. subsp. zygis
Tilia cordata Mill.
Tilia platyphyllos Scop.
Tilia platyphyllos Scop. subsp. cordifolia (Besser) C. K. Schneid.
Tilia platyphyllos Scop. subsp. platyphyllos
Tipuana tipu (Benth.) Kuntze
Tofieldia calyculata (L.) Wahlenb.
Tolpis barbata (L.) Gaertn. subsp. umbellata (Bertol.) Maire in Jahand. et Maire
Tordylium maximum L.
Torilis arvensis (Huds.) Link
Torilis arvensis (Huds.) Link subsp. neglecta (Spreng.) Thell. in Hegi
Torilis arvensis (Huds.) Link subsp. purpurea (Ten.) Hayek
Torilis arvensis (Huds.) Link subsp. recta Jury
Torilis japonica (Houtt.) DC.
Torilis leptophylla (L.) Rchb. f.
Torilis nodosa (L.) Gaertn.
Tozzia alpina L. subsp. alpina
Trachelium caeruleum L.
Trachycarpus fortunei (Hook.) H. Wendl.
Tradescantia cerinthoides Kunth
Tradescantia fluminensis Velloso
Tragopogon crocifolius L.
Tragopogon dubius Scop.
Tragopogon lamottei Rouy
Tragopogon porrifolius L. subsp. australis (Jord.) Nyman
Tragopogon porrifolius L. subsp. sativus (Gaterau) Br.-Bl.
Tragopogon pratensis L.
Tragus racemosus (L.) All.
Trapa natans L.
Tribulus terrestris L.
Trifolium alexandrinum L.
Trifolium alpinum L.
Trifolium angustifolium L.
Trifolium arvense L.
Trifolium aureum Pollich
Trifolium badium Schreber in Sturm
Trifolium bocconei Savi
Trifolium campestre Schreber in Sturm
Trifolium cherleri L.
Trifolium diffusum Ehrh.
Trifolium dubium Sibth.
Trifolium fragiferum L.
Trifolium glomeratum L.
Trifolium hirtum All.
Trifolium hybridum L.
Trifolium incarnatum L.
Trifolium incarnatum L. subsp. incarnatum
Trifolium incarnatum L. subsp. molineri (Balb. ex Hornem.) Syme
Trifolium lappaceum L.
Trifolium ligusticum Balb. ex Loisel.
Trifolium medium L. subsp. medium
Trifolium micranthum Viv.
Trifolium montanum L.
Trifolium montanum L. subsp. gayanum (Gren. et Godr.) O. Bolòs et Vigo
Trifolium montanum L. subsp. montanum
Trifolium nigrescens Viv.
Trifolium ochroleucon Huds.
Trifolium ornithopodioides L.
Trifolium pallescens Schreber in Sturm
Trifolium patens Schreber in Sturm
Trifolium pratense L.
Trifolium repens L.
Trifolium resupinatum L.
Trifolium retusum L.
Trifolium rubens L.
Trifolium scabrum L.
Trifolium spadiceum L.
Trifolium spumosum L.
Trifolium squamosum L.
Trifolium squamosum L. subsp. squamosum
Trifolium squamosum L. subsp. xatardii (DC.) O. Bolòs et Vigo
Trifolium squarrosum L.
Trifolium stellatum L.
Trifolium striatum L.
Trifolium strictum L.
Trifolium subterraneum L.
Trifolium suffocatum L.
Trifolium sylvaticum Gérard ex Loisel. in Desv.
Trifolium thalii Vill.
Trifolium tomentosum L.
Trifolium vesiculosum Savi
Triglochin bulbosum L. subsp. barrelieri (Loisel.) Rouy
Triglochin maritimum L.
Triglochin palustre L.
Trigonella foenum-graecum L.
Trigonella gladiata M. Bieb.
Trigonella monspeliaca L.
Trigonella polyceratia L.
Trinia glauca (L.) Dumort. subsp. glauca
Trisetum flavescens (L.) P. Beauv.
Trisetum flavescens (L.) P. Beauv. subsp. flavescens
Trisetum loeflingianum (L.) C. Presl
Trisetum paniceum (Lam.) Pers.
Trisetum spicatum (L.) K. Richt. subsp. ovatipaniculatum Hultén ex Jonsell
Triticum aestivum L.
Tritonia ×crocosmiflora (Lemoine) G. Nicholson
Trollius europaeus L. subsp. europaeus
Tropaeolum majus L.
Tulipa sylvestris L.
Tulipa sylvestris L. subsp. australis (Link) Pamp.
Turgenia latifolia (L.) Hoffm.
Tussilago farfara L.
Typha angustifolia L.
Typha latifolia L.
Typha laxmannii Lepechin
Typha shuttleworthii Koch et Sonder
Tyrimnus leucographus (L.) Cass.
Ulex europaeus L.
Ulex parviflorus Pourr. subsp. parviflorus
Ulmus glabra Huds.
Ulmus laevis Pall.
Ulmus minor Mill.
Ulmus pumila L.
Umbilicus rupestris (Salisb.) Dandy subsp. rupestris
Urginea maritima (L.) Baker
Urospermum dalechampii (L.) Scop. ex F. W. Schmidt
Urospermum picroides (L.) Scop. ex F. W. Schmidt
Urtica dioica L.
Urtica membranacea Poiret in Lam.
Urtica pilulifera L.
Urtica urens L.
Utricularia australis R. Br.
Utricularia minor L.
Utricularia vulgaris L.
Vaccaria hispanica (Mill.) Rauschert
Vaccinium myrtillus L.
Vaccinium uliginosum L.
Vaccinium uliginosum L. subsp. microphyllum (Lange) Tolm.
Vaccinium vitis-idaea L.
Valantia hispida L.
Valantia muralis L.
Valeriana apula Pourr.
Valeriana dioica L.
Valeriana longiflora Willk.
Valeriana montana L.
Valeriana montana L. subsp. montana
Valeriana montana L. subsp. tripteris (L.) Rouy
Valeriana officinalis L.
Valeriana pyrenaica L.
Valeriana tuberosa L.
Valerianella carinata Loisel.
Valerianella coronata (L.) DC.
Valerianella dentata (L.) Pollich
Valerianella discoidea (L.) Loisel.
Valerianella echinata (L.) DC.
Valerianella eriocarpa Desv.
Valerianella eriocarpa Desv. subsp. eriocarpa
Valerianella eriocarpa Desv. subsp. truncata (Betcke) Burnat
Valerianella locusta (L.) Laterr.
Valerianella microcarpa Loisel.
Valerianella pumila (L.) DC.
Valerianella rimosa Bastard in Desv.
Velezia rigida L.
Ventenata dubia (Leers) Coss.
Veratrum album L.
Verbascum blattaria L.
Verbascum boerhavii L.
Verbascum chaixii Vill. subsp. chaixii
Verbascum lychnitis L.
Verbascum nigrum L. subsp. nigrum
Verbascum pulverulentum Vill.
Verbascum sinuatum L.
Verbascum thapsus L.
Verbascum thapsus L. subsp. montanum (Schrad.) Bonnier et Layens
Verbascum thapsus L. subsp. thapsus
Verbena litoralis Kunth
Verbena officinalis L.
Veronica acinifolia L.
Veronica agrestis L.
Veronica alpina L.
Veronica anagallis-aquatica L.
Veronica anagallis-aquatica L. subsp. anagallis-aquatica
Veronica anagallis-aquatica L. subsp. anagalloides (Guss.) Batt.
Veronica aphylla L.
Veronica arvensis L.
Veronica austriaca L.
Veronica austriaca L. subsp. tenuifolia (Asso) O. Bolòs et Vigo
Veronica austriaca L. subsp. teucrium (L.) D. A. Webb
Veronica beccabunga L.
Veronica bellidioides L.
Veronica chamaedrys L.
Veronica cymbalaria Bodard
Veronica cymbalaria Bodard subsp. cymbalaria
Veronica dillenii Crantz
Veronica fruticulosa L.
Veronica fruticulosa L. subsp. cantabrica (M. Laínz) O. Bolòs, Vigo, Masalles et Ninot
Veronica fruticulosa L. subsp. fruticulosa
Veronica fruticulosa L. subsp. saxatilis (Scop.) Arcang.
Veronica hederifolia L.
Veronica hederifolia L. subsp. hederifolia
Veronica hederifolia L. subsp. triloba (Opiz) Celak
Veronica montana L.
Veronica nummularia Gouan
Veronica officinalis L.
Veronica peregrina L. subsp. peregrina
Veronica persica Poiret in Lam.
Veronica polita Fr.
Veronica ponae Gouan
Veronica praecox All.
Veronica scutellata L.
Veronica serpyllifolia L.
Veronica serpyllifolia L. subsp. serpyllifolia
Veronica spicata L. subsp. spicata
Veronica triphyllos L.
Veronica urticifolia Jacq.
Veronica verna L.
Viburnum lantana L.
Viburnum opulus L.
Viburnum tinus L. subsp. tinus
Vicia articulata Hornem.
Vicia benghalensis L.
Vicia bithynica (L.) L.
Vicia canescens Labill. subsp. argentea (Lapeyr.) O. Bolòs et Vigo
Vicia cracca L.
Vicia cracca L. subsp. cracca
Vicia cracca L. subsp. incana (Gouan) Rouy
Vicia cracca L. subsp. tenuifolia (Roth) Bonnier et Layens
Vicia disperma DC.
Vicia ervilia (L.) Willd.
Vicia faba L.
Vicia hirsuta (L.) Gray
Vicia hybrida L.
Vicia lathyroides L.
Vicia lutea L.
Vicia melanops Sibth. et Sm.
Vicia narbonensis L.
Vicia onobrychioides L.
Vicia orobus DC. in Lam. et DC.
Vicia pannonica Crantz subsp. striata (M. Bieb.) Nyman
Vicia peregrina L.
Vicia pyrenaica Pourr.
Vicia sativa L.
Vicia sativa L. subsp. amphicarpa (L.) Batt. in Batt. et Trab.
Vicia sativa L. subsp. cordata (Hoppe) Batt.
Vicia sativa L. subsp. macrocarpa Moris
Vicia sativa L. subsp. nigra (L.) Ehrh.
Vicia sativa L. subsp. sativa
Vicia sepium L.
Vicia tetrasperma (L.) Schreb.
Vicia tetrasperma (L.) Schreb. subsp. gracilis (Loisel.) Hook.
Vicia tetrasperma (L.) Schreb. subsp. pubescens (DC.) Bonnier et Layens
Vicia tetrasperma (L.) Schreb. subsp. tetrasperma
Vicia villosa Roth
Vicia villosa Roth subsp. pseudocracca (Bertol.) Rouy
Vicia villosa Roth subsp. triflora (Ten.) O. Bolòs, Vigo, Masalles et Ninot
Vicia villosa Roth subsp. varia (Host) Corb.
Vicia villosa Roth subsp. villosa
Vigna unguiculata (L.) Walp.
Vinca difformis Pourr.
Vinca major L.
Vinca minor L.
Vincetoxicum hirundinaria Medik. subsp. intermedium (Loret et Barrandon) Markg.
Vincetoxicum nigrum (L.) Moench
Viola alba Besser
Viola alba Besser subsp. alba
Viola alba Besser subsp. dehnhardtii (Ten.) W. Becker
Viola arborescens L.
Viola biflora L.
Viola bubanii Timb.-Lagr.
Viola canina L.
Viola canina L. subsp. canina
Viola canina L. subsp. montana (L.) Hartm.
Viola canina L. subsp. silvensis (Font Quer) O. Bolòs et Vigo
Viola cenisia L. subsp. lapeyrousiana Rouy et Fouc.
Viola cornuta L.
Viola hirta L.
Viola mirabilis L.
Viola odorata L.
Viola palustris L. subsp. palustris
Viola pyrenaica Ramond ex DC. in Lam. et DC.
Viola rupestris F. W. Schmidt subsp. rupestris
Viola suavis M. Bieb.
Viola suavis M. Bieb. subsp. catalonica (W. Becker) O. Bolòs et Vigo
Viola suavis M. Bieb. subsp. sepincola (Jord.) W. Becker
Viola sylvestris Lam.
Viola sylvestris Lam. subsp. riviniana (Rchb.) Tourlet
Viola sylvestris Lam. subsp. sylvestris
Viola tricolor L.
Viola tricolor L. subsp. arvensis (Murray) Gaudin
Viola tricolor L. subsp. bellidioides Litard.
Viola tricolor L. subsp. minima Gaudin
Viola tricolor L. subsp. subalpina Gaudin
Viola willkommii Roem.
Viscum album L.
Viscum album L. subsp. album
Viscum album L. subsp. austriacum (Wiesb.) Vollm.
Vitaliana primuliflora Bertol.
Vitaliana primuliflora Bertol. subsp. canescens O. Schwarz
Vitaliana primuliflora Bertol. subsp. cinerea (Sund.) I. K. Ferguson
Vitex agnus-castus L.
Vitis vinifera L.
Vulpia bromoides (L.) Gray
Vulpia ciliata Dumort.
Vulpia geniculata (L.) Link
Vulpia membranacea (L.) Dumort.
Vulpia membranacea (L.) Dumort. subsp. fasciculata (Forssk.) O. Bolòs, Masalles et Vigo
Vulpia membranacea (L.) Dumort. subsp. membranacea
Vulpia muralis (Kunth) Nees
Vulpia myuros (L.) C. C. Gmel.
Vulpia unilateralis (L.) Stace
Wangenheimia lima (L.) Trin
Wisteria sinensis (Sims) Sweet
Withania somnifera (L.) Dunal in DC.
Woodsia alpina (Bolton) Gray
Woodsia glabella R. Br. subsp. pulchella (Bertol.) Á. Löwe et D. Löwe
Xanthium echinatum Murray subsp. italicum (Moretti) O. Bolòs et Vigo
Xanthium orientale L.
Xanthium spinosum L.
Xanthium strumarium L.
Xanthium strumarium L. subsp. brasilicum (Vell.) O. Bolòs et Vigo
Xanthium strumarium L. subsp. strumarium
Xatardia scabra (Lapeyr.) Meisn.
Xeranthemum annuum L.
Xeranthemum inapertum (L.) Mill.
Yucca aloifolia L.
Yucca gloriosa L.
Zannichellia palustris L.
Zannichellia palustris L. subsp. palustris
Zannichellia palustris L. subsp. peltata (Bertol.) O. Bolòs, Vigo, Masalles et Ninot
Zantedeschia aethiopica (L.) Spreng.
Zea mays L.
Ziziphus jujuba Mill.
Zostera marina L.
Zostera noltii Hornem.
Zygophyllum album L.
Zygophyllum fabago L.

Creative Commons Desarrollo web Ruby on RailsRailes XHTML 1.0 Strict