Saltar navegació

FloraCatalana.net

La flora del nostre entorn

Cercar espècies per: Començant per (seleccioneu lletra): A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

ESPÈCIES PER NOM ANGLÈS

  Aaron's rod Verbascum thapsus L.
  Aaron's rod Verbascum thapsus L. subsp. montanum (Schrad.) Bonnier et Layens
  Acrid lettuce Lactuca virosa L.
  African ivy Delairea odorata Lem.
  African mustard Malcolmia africana (L.) R. Br.
  African rue Peganum harmala L.
  African salsola Suaeda vera Forssk. ex J. F. Gmel. in L.
  African tamarisk Tamarix africana Poiret
  Agave Agave americana L.
  Agnus castus Vitex agnus-castus L.
  Agrimony Agrimonia eupatoria L.
  Agrimony Agrimonia eupatoria L. subsp. eupatoria
  Alang-alang Imperata cylindrica (L.) Raeuschel
  Aleppo pine Pinus halepensis Mill.
  Alexanders Smyrnium olusatrum L.
  Alfalfa Medicago sativa L.
  Alfalfa Medicago sativa L. subsp. sativa
  Algerian iris Iris unguicularis Poiret
  Algerian tea Paronychia argentea Lam.
  Algerian tea Paronychia capitata (L.) Lam. subsp. capitata
  Alkanet Alkanna tinctoria Tausch
  All-good Chenopodium bonus-henricus L.
  Alligator plant Kalanchoe daigremontiana Raym.-Hamet et Perr.
  Almond Prunus dulcis (Mill.) D. A. Webb
  Aloe yucca Yucca aloifolia L.
  Alpine bearberry Arctostaphylos alpinus (L.) Spreng.
  Alsike clover Trifolium hybridum L.
  Alternate-leaved spleenwort Asplenium ×alternifolium Wulfen in Jacq.
  Alyssum Alyssum maritimum (L.) Lam. subsp. maritimum
  Animated oat Avena sterilis L.
  Anise Pimpinella anisum L.
  Aniseed Pimpinella anisum L.
  Annual bluegrass Poa annua L.
  Annual bugloss Anchusa arvensis (L.) M. Bieb.
  Annual daisy Bellis annua L. subsp. annua
  Annual delphinium Delphinium ajacis L.
  Annual meadow grass Poa annua L.
  Annual mercury Mercurialis annua L. subsp. annua
  Annual nettle Urtica urens L.
  Annual sea-blite Suaeda maritima (L.) Dumort.
  Annual yellow sweetclover Melilotus indicus (L.) All.
  Apple Pyrus malus L. subsp. mitis (Wallr.) Syme
  Apple ofperu; shoo-fly plant Nicandra physalodes (L.) Gaertn.
  Apple tree Pyrus malus L. subsp. mitis (Wallr.) Syme
  Arabian scurfy pea Psoralea bituminosa L.
  Arbutus Arbutus unedo L.
  Arizona cypress Cupressus arizonica Greene
  Aromatic inula Inula viscosa (L.) Aiton
  Arrow head Sagittaria sagittifolia L.
  Arrowleaf clover Trifolium vesiculosum Savi
  Artichoke thistle Cynara cardunculus L.
  Arugula Eruca vesicaria (L.) Cav. subsp. sativa (Mill.) Thell. in Hegi
  Ash Fraxinus excelsior L.
  Asian rice Oryza sativa L.
  Aspen poplar Populus tremula L.
  Aster Aster pilosus Willd.
  Aster Aster sedifolius L.
  Aubergine Solanum melongena L.
  Auricula Primula subpyrenaica Aymerich, López Álvaro et Sàez
  Australian blackwood Acacia melanoxylon R. Br.
  Australian laurel Pittosporum tobira (Thunb.) Aiton
  Autumn pumpkin Cucurbita pepo L.
  Autumn squill Scilla autumnalis L.
  Azarole Crataegus azarolus L.
  Aztec berry Physalis peruviana L.
  Baby sage Salvia microphylla Humb., Bonpl. et Kunth
  Baby sun rose Aptenia cordifolia (L. f.) Schwantes
  Bach wild oat Bromus ramosus Huds.
  Bahama tea Lantana camara L.
  Balfour's touch-me-not Impatiens balfourii Hook f.
  Ball-headed onion Allium sphaerocephalon L. subsp. sphaerocephalon
  Balm Melissa officinalis L. subsp. officinalis
  Bamboo reed Arundo donax L.
  Barbary-fig Opuntia maxima Miller
  Barbed goatgrass Aegilops triuncialis L.
  Barb goatgrass Aegilops triuncialis L.
  Barilla plant Salsola soda L.
  Barley Hordeum vulgare L.
  Barnyard grass Echinochloa crus-galli (L.) P. Beauv. subsp. crus-galli
  Barnyard millet Echinochloa crus-galli (L.) P. Beauv.
  Basil thyme Satureja acinos (L.) Scheele subsp. acinos
  Bastard balm Melittis melissophyllum L. subsp. melissophyllum
  Bastard cabbage Rapistrum rugosum (L.) All.
  Bats-in-the-belfry Campanula trachelium L.
  Bay leaf tree Laurus nobilis L.
  Bay tree Laurus nobilis L.
  Bead tree Melia azedarach L.
  Bearded iris Iris germanica Lam.
  Bear's breech Acanthus mollis L.
  Bear's foot Helleborus foetidus L.
  Bear's ear Primula subpyrenaica Aymerich, López Álvaro et Sàez
  Bee food Phacelia tanacetifolia Bentham
  Beetroot Beta vulgaris L. subsp. vulgaris (Conditiva Group)
  Beggar's ticks Bidens subalternans DC.
  Beggarticks Bidens aurea (Aiton) Sherff
  Beggar-ticks Bidens frondosa L.
  Bella sombra Phytolacca dioica L.
  Bellfower Campanula persicifolia L.
  Beraberry Arctostaphylos uva-ursi (L.) Spreng.
  Bermuda-buttercup Oxalis pes-caprae L.
  Bermuda grass Cynodon dactylon (L.) Pers.
  Berry catchfly Cucubalus baccifer L.
  Besom heath Erica scoparia L. subsp. scoparia
  Betony Stachys officinalis (L.) Trevis.
  Biennial turnip rape Brassica rapa L. subsp. oleifera DC.
  Bindweed Convolvulus arvensis L.
  Bird cherry; hagberry Prunus padus L.
  Bird clover Trifolium ornithopodioides L.
  Bird of paradise shrub Caesalpinia gilliesii Vall. ex Hook
  Bird rape Brassica rapa L. subsp. oleifera DC.
  Birdseed grass Phalaris canariensis L. subsp. canariensis
  Bird's foot Ornithopus perpusillus L.
  Bird's-foot-fenugreek Trifolium ornithopodioides L.
  Bird's foot serradella Ornithopus perpusillus L.
  Bird's foot trefoil Lotus corniculatus L.
  Birthwort Aristolochia clematitis L.
  Birthwort Aristolochia longa L. subsp. paucinervis (Pomel) Batt. in Batt. et Trab.
  Birthwort Aristolochia pistolochia L.
  Bitter cress Coronopus didymus (L.) Sm.
  Bitter orange Citrus aurantium L.
  Bittersweet Solanum dulcamara L.
  Bitter vetch Vicia ervilia (L.) Willd.
  Bitter wintercress Barbarea vulgaris R. Br. in Aiton
  Black alder Alnus glutinosa (L.) Gaertn.
  Black bearberry Arctostaphylos alpinus (L.) Spreng.
  Black bryony Tamus communis L.
  Black-eyed vetch Vicia melanops Sibth. et Sm.
  Black hawthorn Rhamnus lycioides L. subsp. lycioides
  Black horehound Ballota nigra L. subsp. foetida Hayek
  Black locust Robinia pseudoacacia L.
  Black medick Medicago lupulina L.
  Black mulberry Morus nigra L.
  Black mustard Brassica nigra (L.) Koch. In Roehl
  Black nightshade Solanum nigrum L.
  Black pine Pinus nigra Arnold subsp. salzmannii (Dunal) Franco
  Black poplar Populus nigra L.
  Black psyllium Plantago afra L.
  Black spear grass Heteropogon contortus (L.) P. Beauv. ex Roem. et Schultes
  Black spleenwort Asplenium adiantum-nigrum L.
  Blackspot horn poppy Glaucium corniculatum (L.) J. H. Rudolph
  Black swallow wort Vincetoxicum nigrum (L.) Moench
  Blackthorn Prunus spinosa L.
  Bladder campion Silene latifolia Poiret
  Bladder campion Silene vulgaris (Moench) Garcke
  Bladder campion Silene vulgaris (Moench) Garcke subsp. vulgaris
  Bladder flower Araujia sericifera Brot.
  Bladder-pod clover Trifolium spumosum L.
  Bladder-senna Colutea arborescens L.
  Bladder vetch Anthyllis tetraphylla L.
  Bladderwort Utricularia australis R. Br.
  Blady grass Imperata cylindrica (L.) Raeuschel
  Blessed thistle Cnicus benedictus L.
  Blessed thistle Silybum marianum (L.) Gaertn.
  Blindeyes Papaver dubium L.
  Blood-red crane's-bill Geranium sanguineum L.
  Bloodwort Rumex sanguineus L.
  Bloody crane's-bill Geranium sanguineum L.
  Blue aphyllanthes Aphyllanthes monspeliensis L.
  Blue atlas cedar Cedrus atlantica (Endl.) Carrière
  Blue bindweed Convolvulus siculus L. subsp. siculus
  Bluebottle Centaurea cyanus L.
  Blue chalk sticks Senecio mandraliscae (Tineo) H. Jacobsen
  Blue crown passionflower Passiflora caerulea L.
  Blue-fruited water-starwort Callitriche obtusangula Le Gall
  Blue hound's tonge Cynoglossum creticum Mill.
  Blue lupin Lupinus angustifolius L.
  Blue moor grass Sesleria coerulea (L.) Ard. subsp. coerulea
  Blue passion flower Passiflora caerulea L.
  Blue pimpernel Anagallis arvensis L.
  Blue plum Prunus domestica L. subsp. domestica
  Blue water speedwell Veronica anagallis-aquatica L. subsp. anagallis-aquatica
  Blueweed Echium plantagineum L.
  Bog heather Erica tetralix L.
  Borage Borago officinalis L.
  Boston fern Nephrolepis cordifolia (L.) C. Presl.
  Boston ivy Parthenocissus tricuspidata (Siebold et Zucc.) Planchon in A. et C. DC.
  Bracken Pteridium aquilinum (L.) Kuhn
  Bramble Rubus ulmifolius Schott
  Branching centaury Centaurium pulchellum (Sw.) Druce
  Brazilian vervain Verbena litoralis Kunth
  Breckland thyme Thymus serpyllum L.
  Bridal wreath Boussingaultia cordifolia Ten.
  Bride's lace doggers Phalaris arundinacea L.
  Brightgreen spleenwort Asplenium trichomanes-ramosum L.
  Bristle oat Avena strigosa Schreb.
  Bristle-stem hemp nettle Galeopsis tetrahit L. subsp. tetrahit
  Bristly hawksbeard Crepis setosa Haller f.
  Bristly hawk's-beard Crepis setosa Haller f.
  Bristly horned poppy Glaucium corniculatum (L.) J. H. Rudolph
  Bristly ox-tongue Picris echioides L.
  Broad bean Vicia faba L.
  Broad-leaved aloe Aloe maculata All.
  Broad-leaved cat-tail Typha latifolia L.
  Broad-leaved clover Trifolium pratense L.
  Broad leaved dock Rumex obtusifolius L.
  Broad-leaved lavender Lavandula latifolia Medik.
  Broad-leaved phillyrea Phillyrea latifolia L.
  Broad-leaved pondweed Potamogeton natans L.
  Bronchograss Bromus diandrus Roth subsp. diandrus
  Brooklime Veronica beccabunga L.
  Broom Sarothamnus scoparius (L.) Wimm. ex Koch subsp. scoparius
  Broomcorn millet Panicum miliaceum L.
  Brown orchid Ophrys fusca Link subsp. fusca
  Buck's-horn Plantago coronopus L. subsp. coronopus
  Buckwheat Fagopyrum esculentum Moench
  Bugle Ajuga reptans L.
  Bugleweed Ajuga reptans L.
  Bulbous buttercup Ranunculus bulbosus L.
  Bulbous buttercup Ranunculus bulbosus L. subsp. aleae (Willk.) Rouy et Fouc.
  Bulbous buttercup Ranunculus bulbosus L. subsp. bulbosus
  Bullace plum Prunus domestica L. subsp. insititia (L.) Bonnier et Layens
  Bull bay Magnolia grandiflora L.
  Bull mallow Malva nicaeensis All.
  Bulrush Scirpus lacustris L.
  Bulrush Typha latifolia L.
  Bunchflower daffodil Narcissus tazetta L.
  Bunchflower daffodil Narcissus tazetta L. subsp. tazetta
  Buncing bett Saponaria officinalis L.
  Bur clover Medicago polymorpha L.
  Bur cucumber Sicyos angulatus L.
  Bur-marigold Bidens aurea (Aiton) Sherff
  Bur medick Medicago minima (L.) L.
  Burnet rose Rosa pimpinellifolia L.
  Burnet saxifrage Pimpinella saxifraga L.
  Burning bush Dictamnus albus L.
  Burning bush Kochia scoparia (L.) Schrad.
  Bush mallow Lavatera maritima Gouan
  Bush vetch Vicia sepium L.
  Butcher's broom Ruscus aculeatus L.
  Buttercup oxalis Oxalis pes-caprae L.
  Butter leaves Atriplex hortensis L.
  Button-clover Medicago orbicularis (L.) Bartal.
  Button medic Medicago orbicularis (L.) Bartal.
  Cabbage Brassica oleracea L.
  Cactus apple Opuntia lindheimeri Engelm. var. linguiformis (Griffiths) L. Benson
  Calamint Satureja calamintha (L.) Scheele
  Calendula Calendula officinalis L.
  California poppy Eschscholzia californica Cham.
  California thistle Cirsium arvense (L.) Scop.
  Calla lily Zantedeschia aethiopica (L.) Spreng.
  Caltrop Tribulus terrestris L.
  Camelina Camelina sativa (L.) Crantz
  Canada cocklebur Xanthium echinatum Murray subsp. italicum (Moretti) O. Bolòs et Vigo
  Canada thistle Cirsium arvense (L.) Scop.
  Canadian goldenrod Solidago canadensis L.
  Canadian goldenrod Solidago canadensis L. subsp. altissima (L.) O. Bolòs et Vigo
  Canary creeper Senecio tamoides DC.
  Canary grass Phalaris canariensis L. subsp. brachystachys (Link in Schrad.) Posp.
  Canary grass Phalaris canariensis L. subsp. canariensis
  Canary island pine Pinus canariensis Sweet ex Spreng.
  Canary seed Phalaris canariensis L. subsp. canariensis
  Cane bluestem Bothriochloa barbinodis (Lag.) Herter
  Canola Brassica rapa L. subsp. oleifera DC.
  Cape cowslip Oxalis pes-caprae L.
  Cape dandelion Arctotheca calendula (L.) Levyns
  Cape gooseberry Physalis peruviana L.
  Cape gum Acacia karroo Hayne
  Cape honeysuckle Tecoma capensis (Thunb.) Lindl.
  Cape ivy Delairea odorata Lem.
  Cape ivy Senecio angulatus L. f.
  Cape marigold Arctotheca calendula (L.) Levyns
  Cape milkwort Polygala myrtifolia L.
  Cape province pygmyweed Crassula multicava Lem.
  Caper Capparis spinosa L. subsp. rupestris (Sm.) Nyman
  Caperbush Capparis spinosa L. subsp. rupestris (Sm.) Nyman
  Caper spurge Euphorbia lathyris L.
  Cape sorrel Oxalis pes-caprae L.
  Cape weed Arctotheca calendula (L.) Levyns
  Cardoon Cynara cardunculus L.
  Carline thistle Carlina vulgaris L. subsp. vulgaris
  Carnation Dianthus caryophyllus L. subsp. caryophyllus
  Carob bean Ceratonia siliqua L.
  Carob tree Ceratonia siliqua L.
  Carolina mosquitofern Azolla caroliniana Willd.
  Carpet burweed Soliva sessilis Ruiz et Pav.
  Castor-oil plant Ricinus communis L.
  Catmint Nepeta cataria L.
  Caucasian fir Abies nordmanniana (Steven) Spach
  Cedar of lebanon Cedrus libani A. Rich.
  Century plant Agave americana L.
  Chalk milkwort Polygala calcarea F. W. Schultz
  Chamomile Chamaemelum nobile (L.) All.
  Chamomile grape-ern Botrychium matricariifolium A. Br. ex Koch
  Charlock Sinapis arvensis L.
  Cheatgrass Bromus tectorum L.
  Cheeseweed Malva parviflora L.
  Cherry plum Prunus cerasifera Ehrh.
  Chickling pea Lathyrus sativus L.
  Chick pea Cicer arietinum L.
  Chickweed Stellaria media (L.) Vill.
  Chicory Cichorium intybus L.
  Chilean cestrum Cestrum parqui L’Hér.
  Chilean needle grass Stipa neesiana Trin. et Rupr.
  Chinese honeysuckle Lonicera japonica Thunb. in Murray
  Chinese willow Salix matsudana Koidz.
  Chinese wormwood Artemisia verlotiorum Lamotte
  Chop-suey greens Chrysanthemum coronarium L.
  Christ's thorn Paliurus spina-christi Mill.
  Chupman fields Polygala myrtifolia L.
  Cigartree Catalpa bignonioides Walt.
  Ciliate rock-jasmine Androsace ciliata DC. in Lam. et DC.
  Cinquefoil Potentilla reptans L.
  Cistus gray leaved Cistus albidus L.
  Cistus narrow leaf Cistus monspeliensis L.
  Cleavers Galium aparine L.
  Clematis Clematis flammula L.
  Climbing groundsel Delairea odorata Lem.
  Clover dodder Cuscuta epithymum (L.) L.
  Clustered dock Rumex conglomeratus Murray
  Cocklebur Agrimonia eupatoria L.
  Cocklebur Agrimonia eupatoria L. subsp. eupatoria
  Cocklebur Xanthium echinatum Murray subsp. italicum (Moretti) O. Bolòs et Vigo
  Cockspur Echinochloa crus-galli (L.) P. Beauv.
  Coltsfoot Tussilago farfara L.
  Columbine Aquilegia vulgaris L.
  Columbine Aquilegia vulgaris L. subsp. vulgaris
  Comfrey Symphytum officinale L.
  Common agrimony Agrimonia eupatoria L.
  Common agrimony Agrimonia eupatoria L. subsp. eupatoria
  Common alder Alnus glutinosa (L.) Gaertn.
  Common amaranth Amaranthus retroflexus L. subsp. retroflexus
  Common andryala Andryala integrifolia L.
  Common asphodel Asphodelus aestivus Brot.
  Common atractylis Atractylis cancellata L. subsp. cancellata
  Common boxwood Buxus sempervirens L.
  Common bryony Bryonia cretica L. subsp. dioica (Jacq.) Tutin
  Common bugle Ajuga reptans L.
  Common burdock Arctium minus Bernh.
  Common caperbush Capparis spinosa L. subsp. rupestris (Sm.) Nyman
  Common centaury Centaurium erythraea Raf.
  Common chickweed Stellaria media (L.) Vill.
  Common chicory Cichorium intybus L.
  Common cocklebur Xanthium echinatum Murray subsp. italicum (Moretti) O. Bolòs et Vigo
  Common corn salad Valerianella locusta (L.) Laterr.
  Common dandelion Taraxacum officinale Weber in Wiggers
  Common dogwood Cornus sanguinea L.
  Common duckweed Lemna minor L.
  Common elder Sambucus nigra L.
  Common evening-primrose Oenothera biennis L.
  Common flax Linum usitatissimum L. subsp. usitatissimum
  Common garlic Allium sativum L.
  Common globularia Globularia vulgaris L.
  Common golden thistle Scolymus hispanicus L.
  Common grape vine Vitis vinifera L.
  Common hazel Corylus avellana L.
  Common heliotrope Heliotropium europaeum L.
  Common hemp-nettle Galeopsis tetrahit L. subsp. tetrahit
  Common henbit Lamium amplexicaule L. subsp. amplexicaule
  Common honeysuckle Lonicera periclymenum L.
  Common hop Humulus lupulus L.
  Common horsetail Equisetum arvense L.
  Common hound's-tongue Cynoglossum officinale L.
  Common juniper Juniperus communis L.
  Common juniper Juniperus communis L. subsp. communis
  Common mallow Malva sylvestris L.
  Common meadow rue Thalictrum flavum L.
  Common melilot Melilotus officinalis (L.) Pall.
  Common millet Panicum miliaceum L.
  Common moonwort Botrychium lunaria (L.) Sw.
  Common olive Olea europaea L. var. europaea
  Common orache Atriplex patula L.
  Common persimmon Diospyros virginiana L.
  Common plantain Plantago major L.
  Common plar tree Pyrus communis L. subsp. pyraster (L.) Ehrh.
  Common plum Prunus domestica L.
  Common poppy Papaver rhoeas L.
  Common privet Ligustrum vulgare L.
  Common reed Phragmites australis (Cav.) Trin.
  Common rice Oryza sativa L.
  Common rockrose Helianthemum nummularium (L.) Mill.
  Common sage Salvia officinalis L. subsp. officinalis
  Common sallow Salix atrocinerea Brot.
  Common seablite Suaeda maritima (L.) Dumort.
  Common sea-buckthorn Hippophae rhamnoides L.
  Common serradella Ornithopus perpusillus L.
  Common sorrel Rumex acetosa L. subsp. acetosa
  Common speedwell Veronica officinalis L.
  Common stonecrop Sedum acre L.
  Common stork's-bill Erodium ciconium (L. et Jusl.) L'Hér. in Aiton
  Common stork's bill Erodium cicutarium (L.) L Hér. in Aiton
  Common tamarisk Tamarix anglica Webb
  Common teasel Dipsacus fullonum L. subsp. fullonum
  Common thatching grass Hyparrhenia hirta (L.) Stapf in Oliver
  Common thorn apple Datura stramonium L.
  Common thyme Thymus vulgaris L.
  Common thyme Thymus vulgaris L. subsp. palearensis O. Bolòs et Vigo
  Common thyme Thymus vulgaris L. subsp. vulgaris
  Common tormentil Potentilla erecta (L.) Räuschel
  Common twayblade Listera ovata (L.) R. Br.
  Common velvet grass Holcus lanatus L.
  Common vetch Vicia sativa L.
  Cone knapweed Leuzea conifera (L.) DC. in Lam. et DC.
  Confused canary-grass Phalaris canariensis L. subsp. brachystachys (Link in Schrad.) Posp.
  Conker tree Aesculus hippocastanum L.
  Continental wild thyme Thymus serpyllum L.
  Copse laurel Daphne laureola L.
  Coral saltbush Einadia nutans (R. Br.) A. J. Scott
  Coriander Coriandrum sativum L.
  Coris Coris monspeliensis L. subsp. monspeliensis
  Cork oak Quercus suber L.
  Cornbine Convolvulus arvensis L.
  Corn chamomile Anthemis arvensis L.
  Corn daisy Chrysanthemum segetum L.
  Corn-flower Centaurea cyanus L.
  Cornish mallow Lavatera cretica L.
  Corn lettuce Valerianella eriocarpa Desv.
  Corn marigold Chrysanthemum segetum L.
  Corn mignonette Reseda phyteuma L.
  Corn mignonette Reseda phyteuma L. subsp. jacquinii (Rchb.) O. Bolòs et Vigo
  Corn mignonette Reseda phyteuma L. subsp. phyteuma
  Corn mint Mentha arvensis L. subsp. arvensis
  Corn poppy Papaver rhoeas L.
  Corn salad Valerianella locusta (L.) Laterr.
  Cotton lavender Santolina chamaecyparissus L.
  Cotton thistle Onopordum acanthium L.
  Couch Elymus repens (L.) Gould
  Couch grass Elymus repens (L.) Gould
  Cow parsley Anthriscus sylvestris (L.) Hoffm. subsp. sylvestris
  Cowslip Primula veris L.
  Cowslip Primula veris L. subsp. columnae (Ten.) Maire et Petitm.
  Cow’s tongue Opuntia lindheimeri Engelm. var. linguiformis (Griffiths) L. Benson
  Cow’s-tongue pricklypear Opuntia lindheimeri Engelm. var. linguiformis (Griffiths) L. Benson
  Cow tongue prickly pear Opuntia lindheimeri Engelm. var. linguiformis (Griffiths) L. Benson
  Cow vetch Vicia cracca L.
  Cow-wheat Melampyrum pratense L.
  Crab apple Pyrus malus L.
  Crab apple Pyrus malus L. subsp. sylvestris (L.) Ehrh.
  Crack willow Salix fragilis L.
  Cramp bark Viburnum opulus L.
  Cream narcissus Narcissus tazetta L.
  Cream narcissus Narcissus tazetta L. subsp. tazetta
  Creeping cinquefoil Potentilla reptans L.
  Creeping oxalis Oxalis corniculata L.
  Creeping saltbush Einadia nutans (R. Br.) A. J. Scott
  Creeping soft grass Holcus lanatus L.
  Creeping thistle Cirsium arvense (L.) Scop.
  Creeping thyme Thymus serpyllum L.
  Creeping wood-sorrel Oxalis corniculata L.
  Creeping yellow-cress Rorippa sylvestris (L.) Besser
  Cress Lepidium sativum L.
  Cretan tree-mallow Lavatera cretica L.
  Crimean iris Iris lutescens Lam.
  Crimson clover Trifolium incarnatum L. subsp. incarnatum
  Crosswort Cruciata laevipes Opiz
  Crow garlic Allium vineale L.
  Crown cornsalad Valerianella coronata (L.) DC.
  Crown daisy Chrysanthemum coronarium L.
  Crown friar shrubby globularia Globularia alypum L.
  Cruelplant Araujia sericifera Brot.
  Cuckoo bread Oxalis acetosella L.
  Cuckoo flower Lychnis flos-cuculi L.
  Cucumber Cucumis sativus L.
  Cultivated apple Pyrus malus L.
  Cultivated oat Avena sativa L.
  Cultivated olive Olea europaea L. var. europaea
  Cultivated radish Raphanus raphanistrum L. subsp. sativus (L.) Domin
  Cultivated rice Oryza sativa L.
  Cumin Cuminum cyminum L.
  Curled dock Rumex crispus L.
  Curled mint Mentha aquatica L.
  Curlytop knotweed Polygonum lapathifolium L.
  Cushion calaminth Satureja vulgaris (L.) Fritsch subsp. vulgaris
  Custard marrow Sechium edule (Jacq.) Sw.
  Cut leaved self-heal Prunella laciniata (L.) L.
  Daffodil garlic Allium neapolitanum Cyrillo
  Dagger flower Mantisalca salmantica (L.) Briq. et Cavill.
  Daisy Bellis perennis L.
  Daisy-leaf moonwort Botrychium matricariifolium A. Br. ex Koch
  Damascus saltwort Salsola vermiculata L.
  Damask plum Prunus domestica L. subsp. domestica
  Damson Prunus domestica L. subsp. insititia (L.) Bonnier et Layens
  Damson plum Prunus domestica L. subsp. insititia (L.) Bonnier et Layens
  Dandelion Taraxacum officinale Weber in Wiggers
  Danewort Sambucus ebulus L.
  Darf cherry Prunus cerasus L.
  Deadly nightshade Atropa belladonna L.
  Dead nettle Lamium amplexicaule L. subsp. amplexicaule
  Deer fern Blechnum spicant (L.) Roth
  Deptford pink Dianthus armeria L. subsp. armeria
  Devil's backbone Kalanchoe daigremontiana Raym.-Hamet et Perr.
  Devil's beggarticks Bidens frondosa L.
  Devil's pitchfork Bidens frondosa L.
  Devil's thorn Emex spinosa (L.) Campd.
  Devil´s-tongue Opuntia humifusa (Raf.) Raf.
  Devil´s trumpet Datura stramonium L.
  Devil's bit scabious Succisa pratensis Moench
  Devil's-nettel Achillea millefolium L.
  Dewberry Rubus caesius L.
  Dew plant Aptenia cordifolia (L. f.) Schwantes
  Diffuse clover Trifolium diffusum Ehrh.
  Dipcadi Dipcadi serotinum (L.) Medik.
  Disc mayweed Matricaria discoidea DC.
  Dittander Lepidium latifolium L. subsp. latifolium
  Dog bur Cynoglossum officinale L.
  Dog-daisy Achillea millefolium L.
  Dog figwort Scrophularia canina L.
  Dog mint Satureja vulgaris (L.) Fritsch subsp. vulgaris
  Dog rose Rosa canina L.
  Dogwood Cornus sanguinea L.
  Dog's mercury Mercurialis perennis L.
  Douglas fir Pseudotsuga menziesii (Mirb.) Franco
  Dove's-foot crane's-bill Geranium molle L. subsp. molle
  Downy hemp-nettle Galeopsis segetum Neck.
  Downy mint Mentha longifolia (L.) Huds.
  Downy oak Quercus pubescens Willd.
  Dragon's-teeth Tetragonolobus maritimus (L.) Roth
  Drooping brome Bromus tectorum L.
  Durmast oak Quercus petraea (Matt.) Liebl.
  Dutch rush Equisetum hyemale L.
  Dwale Atropa belladonna L.
  Dwarf elder Sambucus ebulus L.
  Dwarf fan palm Chamaerops humilis L.
  Dwarf laurel Daphne mezereum L.
  Dwarf mallow Malva neglecta Wallr.
  Dyer's bugloss Alkanna tinctoria Tausch
  Dyer's greenweed Genista tinctoria L.
  Dyer's rocket Reseda luteola L. subsp. luteola
  Early flowering yellow rocket Barbarea verna (Mill.) Asch.
  Early forget-me-not Myosotis ramosissima Rochel in Schultes
  Early hair-grass Aira praecox L.
  Early purple orchid Orchis mascula (L.) L. subsp. olbiensis (Reuter ex Barla) Asch. et Graebn.
  Earth almond Cyperus esculentus L.
  Earthnut Arachis hypogaea L.
  Earthnut Conopodium majus (Gouan) Loret in Loret et Barrandon
  Earthnut Conopodium majus (Gouan) Loret in Loret et Barrandon subsp. majus
  Earthnut Conopodium majus (Gouan) Loret in Loret et Barrandon subsp. ramosum (Costa) Silvestre
  Eastern gladiolus Gladiolus communis L.
  Eastern marsh fern Thelypteris palustris Schott
  Eastern mosquito-fern Azolla caroliniana Willd.
  Eastern persimmon Diospyros virginiana L.
  Echinophora Echinophora spinosa L.
  Edible summer squash Cucurbita pepo L.
  Eel grass Zostera marina L.
  Egyptian luffa Luffa aegyptiaca Mill.
  Egyptian rue Ruta chalepensis L. subsp. angustifolia (Pers.) Cout.
  Elaeagnus willow Salix elaeagnos Scop. subsp. angustifolia (Cariot) Rech. f.
  Elder Sambucus nigra L.
  Elderberry Sambucus nigra L.
  Elm-leaved bramble Rubus ulmifolius Schott
  Elm-leaved sumach Rhus coriaria L.
  Endive Cichorium endivia L.
  English boxwood Buxus sempervirens L.
  English elm Ulmus minor Mill.
  English ivy Hedera helix L.
  English ivy Hedera helix L. subsp. helix
  English oak Quercus robur L. subsp. robur
  English tree Tamarix anglica Webb
  Epazote Chenopodium ambrosioides L.
  Erect cinquefoil Potentilla erecta (L.) Räuschel
  Erect sword fern Nephrolepis cordifolia (L.) C. Presl.
  Ervil Vicia ervilia (L.) Willd.
  Eternal flower Helichrysum stoechas (L.) Moench
  Etruscan honeysuckle Lonicera etrusca Santi
  Eurasian wild plum Prunus domestica L. subsp. insititia (L.) Bonnier et Layens
  European buckthorn Rhamnus lycioides L. subsp. lycioides
  European cornsalad Valerianella locusta (L.) Laterr.
  European cranberrybush Viburnum opulus L.
  European elder Sambucus nigra L.
  European hackberry Celtis australis L.
  European hawkweed Hieracium sabaudum L.
  European heliotrope Heliotropium europaeum L.
  European hornbeam Carpinus betulus L.
  European king devil Hieracium sabaudum L.
  European larch Larix decidua Mill.
  European olive Olea europaea L. var. europaea
  European oregano Origanum vulgare L.
  European silver fir Abies alba Mill.
  European spindle tree Evonymus europaeus Mill.
  European umbrella milkwort Tolpis barbata (L.) Gaertn. subsp. umbellata (Bertol.) Maire in Jahand. et Maire
  Evergreen clematis Clematis vitalba L.
  Evergreen honeysuckle Lonicera implexa Aiton subsp. implexa
  Evergreen plantain Plantago sempervirens Crantz
  Everlasting Helichrysum stoechas (L.) Moench
  Eyebright Parentucellia viscosa (L.) Caruel
  Fairy crassula Crassula multicava Lem.
  Fairy moss Azolla caroliniana Willd.
  Fairy moss Azolla filiculoides Lam.
  False brome Brachypodium phoenicoides (L.) Roem. et Schultes
  False flax Camelina sativa (L.) Crantz
  False jalapa Mirabilis jalapa L.
  False vetch Astragalus monspessulanus L.
  False vetch Astragalus monspessulanus L. subsp. gypsophilus Rouy
  False vetch Astragalus monspessulanus L. subsp. monspessulanus
  Fat hen Chenopodium album L.
  Fat hen Chenopodium bonus-henricus L.
  Feathertop Pennisetum villosum R. Br. ex Fresen
  Feathertop fountain grass Pennisetum villosum R. Br. ex Fresen
  February daphne Daphne mezereum L.
  Fennel Foeniculum vulgare Mill.
  Fenugreek Trigonella foenum-graecum L.
  Fern azolla Azolla filiculoides Lam.
  Fernleaf yarrow Achillea filipendulina Lam.
  Feverfew Tanacetum parthenium (L.) Schultz Bip.
  Fiddle Rumex pulcher L.
  Fiddle dock Rumex pulcher L.
  Fiddleneck Phacelia tanacetifolia Bentham
  Field bindweed Convolvulus arvensis L.
  Field chickweed Cerastium arvense L.
  Field eryngo Eryngium campestre L.
  Field garlic Allium vineale L.
  Field gladiolus Gladiolus italicus Mill.
  Field marigold Calendula arvensis L.
  Field mouse-ear Cerastium arvense L.
  Field poppy Papaver dubium L.
  Field poppy Papaver rhoeas L.
  Field salad Valerianella locusta (L.) Laterr.
  Field southernwood Artemisia campestris L.
  Fig tree Ficus carica L.
  Figwort Scrophularia nodosa L.
  Fine-leaved fumitory Fumaria parviflora Lam.
  Fine-leaved vetch Vicia cracca L. subsp. tenuifolia (Roth) Bonnier et Layens
  Fish-bone fern Nephrolepis cordifolia (L.) C. Presl.
  Flat sedge Cyperus alternifolius L. subsp. flabelliformis (Rottb.) Kük.
  Flax Linum usitatissimum L. subsp. usitatissimum
  Flax-leaf broom Genista linifolia L. subsp. linifolia
  Flax-leaved daphne Daphne gnidium L.
  Flax olive Daphne mezereum L.
  Flaxseed Linum usitatissimum L. subsp. usitatissimum
  Fleabane Pulicaria dysenterica (L.) Bernh.
  Flea sedge Carex pulicaris L.
  Fleshy-leaf thymelaea Thymelaea hirsuta (L.) Endl.
  Floating sweet-grass Glyceria fluitans (L.) R. Br.
  Floating watermoss Salvinia natans (L.) All.
  Flote grass Glyceria fluitans (L.) R. Br.
  Flowering rush Butomus umbellatus L.
  Flowery senna Senna corymbosa (Lam.) Irvin & Barneby
  Fly honeysuckle Lonicera xylosteum L.
  Fodder vetch Vicia villosa Roth
  Foliage beet Beta vulgaris L. subsp. cicla (L.) W. D. J. Koch (Cicla Group)
  Forage kochia Kochia prostrata (L.) Schrad.
  Forked spleenwort Asplenium septentrionale (L.) Hoffm.
  Four-leaved allseed Polycarpon tetraphyllum (L.) L.
  Four o’clock flower Mirabilis jalapa L.
  Fragrant clematis Clematis flammula L.
  French bean Phaseolus vulgaris L.
  French daffodil Narcissus tazetta L.
  French daffodil Narcissus tazetta L. subsp. tazetta
  French lavender Lavandula stoechas L. subsp. stoechas
  French scorzonera Reichardia picroides (L.) Roth subsp. picroides
  French serradella Ornithopus sativus Brot.
  French sorrel Rumex acetosa L. subsp. acetosa
  French tarragon Artemisia dracunculus L.
  French vetch Vicia narbonensis L.
  Friar's cowl Arisarum vulgare Targ. Tozz.
  Friar's cowl Arisarum vulgare Targ. Tozz. subsp. vulgare
  Friar's cowl Arisarum vulgare Targ. Tozz. subsp. simorrhinum (Durieu) Maire et Weiller
  Fumitory Fumaria officinalis L.
  Galingale Cyperus longus L.
  Gallant soldier Galinsoga parviflora Cav.
  Garden anchusa Anchusa italica Retz.
  Garden balsam Impatiens balsamina L.
  Garden bellardia Bellardia trixago (L.) All.
  Garden cress Lepidium sativum L.
  Garden pea Pisum sativum L. subsp. sativum
  Garden rocket Eruca vesicaria (L.) Cav. subsp. sativa (Mill.) Thell. in Hegi
  Garden rue Ruta graveolens L.
  Garden stock Matthiola incana (L.) R. Br. subsp. incana
  Garland chrysanthemum Chrysanthemum coronarium L.
  Garlic Allium sativum L.
  Garlic mustard Alliaria petiolata (M. Bieb.) Cavara et Grande
  Garwe Achillea millefolium L.
  Gas plant Dictamnus albus L.
  Gazania Gazania rigens (L.) Gaertn.
  Gean Prunus avium (L.) L.
  German camomile Matricaria recutita L.
  Germander speedwell Veronica chamaedrys L.
  German ivy Delairea odorata Lem.
  German prune Prunus domestica L. subsp. domestica
  German sesame Camelina sativa (L.) Crantz
  Ghost orchid Epipogium aphyllum Sw.
  Giant fir Abies grandis (Douglas ex D. Don) Lindl.
  Giant pumpkin Cucurbita maxima Duch. in Lam.
  Giant reed Arundo donax L.
  Gillyflower Matthiola incana (L.) R. Br. subsp. incana
  Ginkgo Ginkgo biloba L.
  Ginza lights variegated boston ivy Parthenocissus inserta (A. Kern.) Fritsch
  Giraffehead Lamium amplexicaule L. subsp. amplexicaule
  Gladwin Iris foetidissima L.
  Glandular plantain Plantago afra L.
  Glandular stork's-bill Erodium malacoides (L.) L'Hér. subsp. malacoides
  Glasswort Arthrocnemum fruticosum (L.) Moq.
  Glaucous glasswort Arthrocnemum macrostachyum (Moric.) Moris
  Glaucous goosefoot Chenopodium glaucum L.
  Glaucous tobacco Nicotiana glauca Graham
  Globe artichoke Cynara scolymus L.
  Globe thistle Echinops ritro L. subsp. ritro
  Goat-root Ononis natrix L.
  Goat willow Salix caprea L.
  Golden berry Physalis peruviana L.
  Goldenrod Solidago virgaurea L. subsp. virgaurea
  Golden samphire Inula crithmoides L.
  Golden wattle Acacia longifolia (Andrews) Willd.
  Golden wattle Acacia pycnantha Benth.
  Gold flash broom Genista pilosa L.
  Gold-of-pleasure Camelina sativa (L.) Crantz
  Good-king-henry Chenopodium bonus-henricus L.
  Goosefoot nightshade Solanum chenopodioides Lam.
  Goosegrass Galium aparine L.
  Gorse Ulex europaeus L.
  Grand fir Abies grandis (Douglas ex D. Don) Lindl.
  Grape Vitis vinifera L.
  Grape hyacinth Muscari neglectum Guss. ex Ten.
  Grass-wrack Zostera marina L.
  Great brome Bromus diandrus Roth subsp. diandrus
  Greater bindweed Calystegia sepium (L.) R. Br.
  Greater bindweed Calystegia sepium (L.) R. Br. subsp. silvatica (kit.) Maire
  Greater bird's- foot-trefoil Lotus pedunculatus Cav.
  Greater celandine Chelidonium majus L.
  Greater dodder Cuscuta europaea L.
  Greater periwinkle Vinca major L.
  Greater stitchwort Stellaria holostea L.
  Great horsetail Equisetum telmateia Ehrh.
  Great mullein Verbascum thapsus L.
  Great mullein Verbascum thapsus L. subsp. montanum (Schrad.) Bonnier et Layens
  Great plantain Plantago major L.
  Great pond-sedge Carex riparia Curtis
  Great quaking-grass Briza maxima L.
  Great toothwort Lathraea squamaria L.
  Great willow herb Epilobium hirsutum L.
  Green amaranth Amaranthus hybridus L.
  Green ash Fraxinus pennsylvanica Marsh.
  Green bristle grass Setaria viridis (L.) P. Beauv.
  Green cestrum Cestrum parqui L’Hér.
  Green hellebore Helleborus viridis L. subsp. occidentalis (Reut.) Schiffn.
  Green pea Pisum sativum L. subsp. sativum
  Green poison berry Cestrum parqui L’Hér.
  Green purslane Portulaca oleracea L.
  Green sorrel Rumex acetosa L. subsp. acetosa
  Green spleenwort Asplenium trichomanes-ramosum L.
  Green wattle Acacia pycnantha Benth.
  Grey goosefoot Chenopodium opulifolium Schrad. ex Koch et Ziz
  Grey willow Salix atrocinerea Brot.
  Gromwell Lithospermum officinale L.
  Ground-nut Arachis hypogaea L.
  Groundsel Senecio vulgaris L.
  Groundsel tree Baccharis halimifolia L.
  Guelder rose Viburnum opulus L.
  Gumbo Abelmoschus esculentus (L.) Moench
  Gum cistus Cistus ladanifer L.
  Gum succory Chondrilla juncea L.
  Gypsy flower Cynoglossum officinale L.
  Gypsywort Lycopus europaeus L.
  Hairy abutilon Abutilon grandifolium (Willd.) Sweet
  Hairy aster Aster pilosus Willd.
  Hairy brome Bromus ramosus Huds.
  Hairy buttercup Ranunculus sardous Crantz
  Hairy-fruited cornsalad Valerianella eriocarpa Desv.
  Hairy greenweed Genista pilosa L.
  Hairy indian mallow Abutilon grandifolium (Willd.) Sweet
  Hairy medick Medicago polymorpha L.
  Hairy pennisetum Pennisetum villosum R. Br. ex Fresen
  Hairy rupture wort Herniaria hirsuta L.
  Hairy st. john's-wort Hypericum hirsutum L.
  Hairy tare Vicia hirsuta (L.) Gray
  Hairy willow-weed Epilobium hirsutum L.
  Hall's honeysuckle Lonicera japonica Thunb. in Murray
  Hard fern Blechnum spicant (L.) Roth
  Hard fern Pellaea calomelanos (Sw.) Link
  Hard shield fern Polystichum aculeatum (L.) Roth
  Hart's pennyroyal Mentha cervina L.
  Hart’s-tongue fern Phyllitis scolopendrium (L.) Newman
  Hartwort Tordylium maximum L.
  Hawthorn Crataegus monogyna Jacq.
  Hazel Corylus avellana L.
  Hazelnut Corylus avellana L.
  Heartleaf iceplant Aptenia cordifolia (L. f.) Schwantes
  Heartsease Viola tricolor L. subsp. arvensis (Murray) Gaudin
  Heather Calluna vulgaris (L.) Hull
  Heavenly blue flax Linum narbonense L.
  Hedge bindweed Calystegia sepium (L.) R. Br.
  Hedge bindweed Calystegia sepium (L.) R. Br. subsp. silvatica (kit.) Maire
  Hedgehog fir Abies pinsapo Boiss.
  Hedge hyssop Gratiola officinalis L.
  Hedge maple Acer campestre L.
  Hedge mustard Sisymbrium officinale (L.) Scop.
  Hedge vetch Vicia sepium L.
  Hemp Cannabis sativa L.
  Hemp agrimony Eupatorium cannabinum L. subsp. cannabinum
  Henbane Hyoscyamus niger L.
  Henbit Lamium amplexicaule L. subsp. amplexicaule
  Henbit deadnettle Lamium amplexicaule L. subsp. amplexicaule
  Herbaceous seepweed Suaeda maritima (L.) Dumort.
  Herb bennet Geum urbanum L.
  Herb ivy Ajuga iva (L.) Schreber
  Herb robert Geranium robertianum L.
  Herb robert Geranium robertianum L. subsp. purpureum (Vill.) Nyman
  Herb robert Geranium robertianum L. subsp. robertianum
  Herring bone fern Nephrolepis cordifolia (L.) C. Presl.
  Himalayan balsam Impatiens glandulifera Royle
  Hoary cress Lepidium draba L. subsp. draba
  Hoary plantain Plantago media L.
  Hoary stock Matthiola incana (L.) R. Br. subsp. incana
  Holly Ilex aquifolium L.
  Hollyhock Althaea rosea (L.) Cav.
  Holly-leaved naiad Najas marina L.
  Holly oak Quercus ilex L.
  Holly oak Quercus ilex L. subsp. ilex
  Holm oak Quercus ilex L. subsp. ballota (Desf.) Samp.
  Honesty Lunaria annua L. subsp. annua
  Honey locust Gleditsia triacanthos L.
  Honeysuckle Lonicera caprifolium L.
  Honeysuckle Lonicera implexa Aiton subsp. implexa
  Honeysuckle Lonicera periclymenum L.
  Hop Humulus lupulus L.
  Hornbeam Carpinus betulus L.
  Horned pansy Viola cornuta L.
  Horned violet Viola cornuta L.
  Horse chestnut Aesculus hippocastanum L.
  Horse mint Mentha longifolia (L.) Huds.
  Horseweed Conyza canadensis (L.) Cronquist
  Hottentot fig Carpobrotus edulis (L.) N. E. Br. in Phillips
  Houndstongue Cynoglossum officinale L.
  House holly fern Cyrtomium falcatum (L. fil.) C. Presl
  Houseleek Sempervivum tectorum L.
  Hypocistus Cytinus hypocistis (L.) L.
  Hyssop Hyssopus officinalis L. subsp. officinalis
  Iberian olive Olea europaea L. var. europaea
  Ice plant Carpobrotus edulis (L.) N. E. Br. in Phillips
  Ice plant Mesembryanthemum crystallinum L.
  Inca berry Physalis peruviana L.
  Indian bean tree Catalpa bignonioides Walt.
  Indian-fig Opuntia maxima Miller
  Indian mustard Brassica juncea (L.) Czern.
  Indian sweetclover Melilotus indicus (L.) All.
  Insignis pine Pinus radiata D. Don
  Intermediate periwinkle Vinca difformis Pourr.
  Inula Inula graveolens (L.) Desf.
  Iron root Atriplex patula L.
  Italian alkanet Anchusa italica Retz.
  Italian buckthorn Rhamnus alaternus L.
  Italian bugloss Anchusa italica Retz.
  Italian catchfly Silene italica (L.) Pers.
  Italian corn salad Valerianella eriocarpa Desv.
  Italian ivy Delairea odorata Lem.
  Italian lords-and-ladies Arum italicum Mill. subsp. italicum
  Italian maple Acer opalus Mill. subsp. opalus
  Italian ryegrass Lolium multiflorum Lam.
  Italian stone pine Pinus pinea L.
  Ivy Hedera helix L.
  Ivy Hedera helix L. subsp. helix
  Ivy-leaved toadflax Cymbalaria muralis Gaertn., B. Mey. et Sherb subsp. muralis
  Japanese cheesewood Pittosporum tobira (Thunb.) Aiton
  Japanese holly fern Cyrtomium falcatum (L. fil.) C. Presl
  Japanese honeysuckle Lonicera japonica Thunb. in Murray
  Japanese knotweed Polygonum cuspidatum Siebold et Zucc.
  Japanese mint Mentha arvensis L. subsp. arvensis
  Japanese netvein hollyfern Cyrtomium falcatum (L. fil.) C. Presl
  Japanese pittosporum Pittosporum tobira (Thunb.) Aiton
  Japanese quince Chaenomeles japonica (Thunb.) Lindl.
  Japanese spindle tree Evonymus japonicus L. f.
  Japanese squash Cucurbita maxima Duch. in Lam.
  Jersey cudweed Gnaphalium luteo-album L.
  Jersey fern Anogramma leptophylla (L.) Link
  Jersey thrift Armeria alliacea (Cav.) Hoffmanns. et Link subsp. ruscinonensis (Girard) O. Bolòs et Vigo
  Jersey toadflax Linaria pelisseriana (L.) Mill.
  Jerusalem artichoke Helianthus tuberosus L.
  Jerusalem pea Vigna unguiculata (L.) Walp.
  Jerusalem sage Phlomis fruticosa L.
  Jimson weed Datura stramonium L.
  Jubata grass Cortaderia selloana (Schultes et Schultes fil.) Asch. et Graebn.
  Jujuba Ziziphus jujuba Mill.
  Jungle rice Echinochloa colona (L.) Link
  Juniper Juniperus communis L.
  Juniper Juniperus oxycedrus L. subsp. oxycedrus
  Juniper dwarf mistletoe Arceuthobium oxycedri (DC.) M. Bieb.
  Kapok vine Araujia sericifera Brot.
  Karroo thorn Acacia karroo Hayne
  Keck Anthriscus sylvestris (L.) Hoffm. subsp. sylvestris
  Keek Rorippa sylvestris (L.) Besser
  Kenilworth ivy Cymbalaria muralis Gaertn., B. Mey. et Sherb subsp. muralis
  Kentucky blue grass Poa pratensis L.
  Kermes oak Quercus coccifera L. subsp. coccifera
  Kidney-vetch Anthyllis vulneraria L.
  Kidneywort Anemone hepatica L.
  Kikuyu grass Pennisetum clandestinum Chiov.
  Kiss-me-quick Centranthus ruber (L.) DC. subsp. ruber
  Knotted figwort Scrophularia nodosa L.
  Kurnell curse Hydrocotyle bonariensis Lam.
  Lacy phacelia Phacelia tanacetifolia Bentham
  Lacy scorpion-weed Phacelia tanacetifolia Bentham
  Ladder fern Nephrolepis cordifolia (L.) C. Presl.
  Ladies finger's Anthyllis vulneraria L.
  Lady fern Athyrium filix-femina (L.) Roth
  Lady's bedstraw Galium verum L. subsp. verum
  Lady's fingers Abelmoschus esculentus (L.) Moench
  Lady's tresses Spiranthes spiralis (L.) Chevall.
  Lamb's lettuce Valerianella locusta (L.) Laterr.
  Lamb's quarters Chenopodium album L.
  Lamwick plant Phlomis lychnitis L.
  Land cress Barbarea verna (Mill.) Asch.
  Lantana Lantana camara L.
  Large barnyard grass Echinochloa crus-galli (L.) P. Beauv. subsp. crus-galli
  Large blue alkanet Anchusa italica Retz.
  Large daisy Bellis sylvestris Cyrillo
  Large disc medic Medicago orbicularis (L.) Bartal.
  Largeleaf beggarticks Bidens frondosa L.
  Large-leaved lamb's lettuce Valerianella eriocarpa Desv.
  Large leaved lime Tilia platyphyllos Scop.
  Large mediterranean spurge Euphorbia characias L. subsp. characias
  Large mosquito-fern Azolla filiculoides Lam.
  Large quaking-grass Briza maxima L.
  Large russian vetch Vicia villosa Roth
  Large self-heal Prunella grandiflora (L.) Scholler subsp. pyrenaica (Gren. et Godr.) A. et O. Bolòs
  Large thorn apple Datura ferox L.
  Large yellow rest-harrow Ononis natrix L.
  Larkspur Delphinium ajacis L.
  Latin american fleabane Erigeron karvinskianus DC.
  Laurel Laurus nobilis L.
  Laurustinus Viburnum tinus L. subsp. tinus
  Lawn burweed Soliva sessilis Ruiz et Pav.
  Lawnweed Soliva sessilis Ruiz et Pav.
  Leaf beet Beta vulgaris L. subsp. cicla (L.) W. D. J. Koch (Cicla Group)
  Least adder's-tongue Ophioglossum lusitanicum L.
  Least mallow Malva parviflora L.
  Lebanon cedar Cedrus libani A. Rich.
  Lemon Citrus limon (L.) Burm.
  Lemon balm Melissa officinalis L. subsp. officinalis
  Lemon butter fern Nephrolepis cordifolia (L.) C. Presl.
  Lemon thyme Thymus serpyllum L.
  Lemon verbena Lippia triphylla (L'Hér.) Kuntze
  Lentil vetch Vicia ervilia (L.) Willd.
  Lentisk Pistacia lentiscus L.
  Lesser bladderwort Utricularia minor L.
  Lesser bulrush Typha angustifolia L.
  Lesser burdock Arctium minus Bernh.
  Lesser butterfly-orchid Platanthera bifolia (L.) Rich.
  Lesser celandine Ranunculus ficaria L.
  Lesser centaury Centaurium pulchellum (Sw.) Druce
  Lesser jack Emex spinosa (L.) Campd.
  Lesser meadow rue Thalictrum minus L.
  Lesser reed-mace Typha angustifolia L.
  Lesser snapdragon Antirrhinum orontium L.
  Lettuce Lactuca sativa L.
  Ligurian clover Trifolium ligusticum Balb. ex Loisel.
  Lilac Syringa vulgaris L.
  Linseed Linum usitatissimum L. subsp. usitatissimum
  Linseed dodder Camelina sativa (L.) Crantz
  Linseed flax Linum usitatissimum L. subsp. usitatissimum
  Liquorice Glycyrrhiza glabra L.
  Little burclover Medicago minima (L.) L.
  Little medic Medicago minima (L.) L.
  Liverwort Anemone hepatica L.
  Locust bean Ceratonia siliqua L.
  London rocket Sisymbrium irio L.
  Long beak eucalyptus Eucalyptus camaldulensis Dehnh.
  Long-haired poppy Papaver dubium L.
  Long-headed poppy Papaver dubium L.
  Long-leaved wattle Acacia longifolia (Andrews) Willd.
  Long-stalked crane's-bill Geranium columbinum L.
  Loofah Luffa aegyptiaca Mill.
  Lopsided oat Avena strigosa Schreb.
  Loquat Eriobotrya japonica (Thunb.) Lindl.
  Lousewort Pedicularis sylvatica L. subsp. sylvatica
  Love-in-a-mist Nigella damascena L.
  Low hop clover Trifolium campestre Schreber in Sturm
  Lowland rice Oryza sativa L.
  Lucerne Medicago sativa L.
  Lucerne Medicago sativa L. subsp. sativa
  Madder Rubia tinctorum L.
  Madeira marrow Sechium edule (Jacq.) Sw.
  Madeira ranker Boussingaultia cordifolia Ten.
  Madeira vine Boussingaultia cordifolia Ten.
  Madonna lily Lilium candidum L.
  Maguey Agave americana L.
  Mahaleb cherry Prunus mahaleb L.
  Maidenhair fern Adiantum capillus-veneris L.
  Maidenhair spleenwort Asplenium trichomanes L.
  Male fern Dryopteris filix-mas (L.) Schott
  Male fern Dryopteris filix-mas (L.) Schott subsp. affinis (Lowe) O. Bolòs, Vigo, Masalles et Ninot
  Male fern Dryopteris filix-mas (L.) Schott subsp. borreri (Newman) Bech. et Tavel
  Male fern Dryopteris filix-mas (L.) Schott subsp. filix-mas
  Mallow Malva sylvestris L.
  Mallow bindweed Convolvulus althaeoides L.
  Mallow-leaved stork's bill Erodium malacoides (L.) L'Hér. subsp. malacoides
  Manna grass Glyceria fluitans (L.) R. Br.
  Maritime pine Pinus pinaster Aiton
  Marrow Cucurbita pepo L.
  Marsh mallow Althaea officinalis L.
  Marvel of peru Mirabilis jalapa L.
  Mastic tree Pistacia lentiscus L.
  Matricary grapefern Botrychium matricariifolium A. Br. ex Koch
  Matted globularia Globularia cordifolia L.
  Meadow campion Lychnis flos-cuculi L.
  Meadow clary Salvia pratensis L. subsp. pratensis
  Meadow clover Trifolium pratense L.
  Meadow gagea Gagea pratensis (Pers.) Dumort.
  Meadow pea Lathyrus pratensis L.
  Meadow peavine Lathyrus pratensis L.
  Meadow softgrass Holcus lanatus L.
  Meadow sweet Filipendula ulmaria (L.) Maxim.
  Medadow buttercup Ranunculus acris L.
  Mediterranean briony Bryonia cretica L. subsp. dioica (Jacq.) Tutin
  Mediterranean buckthorn Rhamnus lycioides L. subsp. lycioides
  Mediterranean clover Trifolium spumosum L.
  Mediterranean coriaria Coriaria myrtifolia L.
  Mediterranean cypress Cupressus sempervirens L.
  Mediterranean heath Erica multiflora L.
  Mediterranean linseed Bellardia trixago (L.) All.
  Mediterranean medlar Crataegus azarolus L.
  Mediterranean olive Olea europaea L. var. europaea
  Mediterranean saltwort Salsola vermiculata L.
  Mediterranean smilax Smilax aspera L.
  Mediterranean sow thistle Sonchus tenerrimus L.
  Mediterranean tapeweed Posidonia oceanica (L.) Delile
  Medlar Mespilus germanica L.
  Meldweed Chenopodium album L.
  Melilot Melilotus officinalis (L.) Pall.
  Melon Cucumis melo L.
  Mercury Aristolochia rotunda L.
  Mercury Chenopodium bonus-henricus L.
  Mercury goosefoot Aristolochia rotunda L.
  Mexican sprangletop Leptochloa fusca (L.) Kunth subsp. uninervia (J. Presl) N. Snow
  Mexican tea Chenopodium ambrosioides L.
  Mezereon Daphne mezereum L.
  Milfoil Achillea millefolium L.
  Milk grass Valerianella locusta (L.) Laterr.
  Milk thistle Silybum marianum (L.) Gaertn.
  Milkwort Polygala calcarea F. W. Schultz
  Milkwort Polygala vulgaris L.
  Mint. Mentha longifolia (L.) Huds.
  Miss huff hardy lantana Lantana camara L.
  Mock orange Philadelphus coronarius L.
  Mock orange Pittosporum tobira (Thunb.) Aiton
  Moneyplant Lunaria annua L. subsp. annua
  Monkey nut Arachis hypogaea L.
  Monterey cypress Cupressus macrocarpa Hartw.
  Monterey pine Pinus radiata D. Don
  Montpellier broom Genista monspessulana (L.) L. A. S. Johnson
  Montpellier maple Acer monspessulanum L.
  Montpellier milk-vetch Astragalus monspessulanus L.
  Montpellier milk-vetch Astragalus monspessulanus L. subsp. gypsophilus Rouy
  Montpellier milk-vetch Astragalus monspessulanus L. subsp. monspessulanus
  Montpellier rock-rose Cistus monspeliensis L.
  Moonwort Botrychium lunaria (L.) Sw.
  Moonwort Lunaria annua L. subsp. annua
  Morning glory Ipomoea indica (Burm.) Merr.
  Mosphilla Crataegus azarolus L.
  Moss campion Silene acaulis (L.) Jacq.
  Moth catcher Araujia sericifera Brot.
  Mother of thousands Kalanchoe daigremontiana Raym.-Hamet et Perr.
  Moth plant Araujia sericifera Brot.
  Moundlily yucca Yucca gloriosa L.
  Mountain bearberry Arctostaphylos alpinus (L.) Spreng.
  Mountain cowslip Primula subpyrenaica Aymerich, López Álvaro et Sàez
  Mountain pine Pinus mugo Turra subsp. uncinata (Ramond ex DC. in Lam. et DC.) Domin
  Mountain rue Ruta montana (L.) L.
  Mouse barley Hordeum murinum L.
  Mouse-ear cress Arabidopsis thaliana (L.) Heynh. in Holl et Heynh.
  Mouse-ear hawkweed Hieracium pilosella L.
  Mugwort Artemisia vulgaris L.
  Murray red gum Eucalyptus camaldulensis Dehnh.
  Musk stork's bill Erodium moschatum (L.) L´Hér. in Aiton
  Musk thistle Carduus nutans L. subsp. nutans
  Musky bugle Ajuga iva (L.) Schreber
  Muster-john-henry Tagetes minuta L.
  Myrtle Myrtus communis L.
  Myrtle-leaf milkwort Polygala myrtifolia L.
  Naked-spike ambrosia Ambrosia coronopifolia Torr. et A. Gray
  Naked weed Chondrilla juncea L.
  Narbonne vetch Vicia narbonensis L.
  Narrow-leaf cattail Typha angustifolia L.
  Narrow-leaf crimson clover Trifolium angustifolium L.
  Narrow-leaved ash Fraxinus angustifolia Vahl
  Narrow-leaved helleborine Cephalanthera longifolia (L.) Fritsch
  Narrow-leaved pepperwort Lepidium ruderale L.
  Narrow swordfern Nephrolepis cordifolia (L.) C. Presl.
  Nasturtium Tropaeolum majus L.
  Nettle-leaved goosefoot Chenopodium murale L.
  Nettle tree Celtis australis L.
  New england hawkweed Hieracium sabaudum L.
  Niger Guizotia abyssinica (L.) Cass.
  Nigerseed Guizotia abyssinica (L.) Cass.
  Niger thistle Guizotia abyssinica (L.) Cass.
  Nimblewill Muhlenbergia schreberi J. F. Gmel.
  Nipplewort Lapsana communis L. subsp. communis
  Nodding catchfly Silene pendula L.
  Nodding spurge Euphorbia nutans Lag.
  Nodding thistle Carduus nutans L. subsp. nutans
  Norway spruce Picea abies (L.) Karsten subsp. abies
  Nosebleed Achillea millefolium L.
  Nut grass Cyperus rotundus L.
  Oak-leaved goosefoot Chenopodium glaucum L.
  Okra Abelmoschus esculentus (L.) Moench
  Old man's beard Clematis vitalba L.
  Oleander Nerium oleander L.
  Oleaster Elaeagnos angustifolia L.
  Oleaster Olea europaea L. var. sylvestris (Mill.) Brot.
  Olive Olea europaea L. var. europaea
  Olive-leaf willow Salix atrocinerea Brot.
  Olive tree Olea europaea L.
  Olive tree Olea europaea L. var. europaea
  Ombu Phytolacca dioica L.
  Onion Allium cepa L.
  Onion weed Asphodelus fistulosus L. subsp. fistulosus
  Opium poppy Papaver somniferum L. subsp. somniferum
  Opposite-leaved golden-saxifrage Chrysosplenium oppositifolium L.
  Orach Atriplex hortensis L.
  Orange carthamus Carthamus tinctorius L.
  Orange poppy Papaver dubium L.
  Oregano Origanum vulgare L.
  Oriental arborvitae Thuja orientalis L.
  Oriental plane Platanus orientalis L. var. acerifolia Dryand
  Orpine Sedum telephium L. subsp. maximum (L.) Krock.
  Orpine livelong Sedum telephium L. subsp. maximum (L.) Krock.
  Osyris Osyris alba L.
  Ovate goat grass Aegilops geniculata Roth
  Oxeye daisy Leucanthemum vulgare Lam.
  Pacific mosquito fern Azolla filiculoides Lam.
  Paddy rice Oryza sativa L.
  Paigle Primula veris L.
  Paigle Primula veris L. subsp. columnae (Ten.) Maire et Petitm.
  Pale flax Linum usitatissimum L. subsp. angustifolium (Huds.) Thell.
  Pale-flowered flax Linum usitatissimum L. subsp. angustifolium (Huds.) Thell.
  Pale stonecrop Sedum sediforme (Jacq.) Pau
  Pale swallow wort Vincetoxicum hirundinaria Medik. subsp. intermedium (Loret et Barrandon) Markg.
  Pale toadflax Linaria repens (L.) Mill.
  Pampasgras Cortaderia selloana (Schultes et Schultes fil.) Asch. et Graebn.
  Paper mulberry Broussonetia papyrifera (L.) Vent.
  Parrot feather Myriophyllum aquaticum (Vell.) Verdc.
  Parsley Petroselinum crispum (Mill.) Hill
  Peach Prunus persica (L.) Batsch
  Peach-leaved bellflower Campanula persicifolia L.
  Peach tree. Prunus persica (L.) Batsch
  Peanut Arachis hypogaea L.
  Pear Pyrus communis L.
  Pear Pyrus communis L. subsp. communis
  Pearl barley Hordeum distichon L.
  Pear tree Pyrus communis L.
  Pear tree Pyrus communis L. subsp. communis
  Peavine clover Trifolium pratense L.
  Pedunculate oak Quercus robur L. subsp. robur
  Pellitory of the wall Parietaria officinalis L. subsp. judaica (L.) Bég.
  Pennyroyal Mentha pulegium L.
  Pennywort Anemone hepatica L.
  Pennywort Umbilicus rupestris (Salisb.) Dandy subsp. rupestris
  Peppercress Lepidium ruderale L.
  Peppergrass Lepidium ruderale L.
  Peppermint Mentha ×piperita L.
  Pepperwort Lepidium campestre (L.) R. Br.
  Perennial ragweed Ambrosia coronopifolia Torr. et A. Gray
  Perennial ryegrass Lolium perenne L.
  Perennial sweet pea Lathyrus latifolius L.
  Perfoliate honeysuckle Lonicera caprifolium L.
  Perfoliate penny-cress Thlaspi perfoliatum L. subsp. perfoliatum
  Perforate st. john's wort Hypericum perforatum L.
  Perpetual Helichrysum stoechas (L.) Moench
  Persicaria Polygonum persicaria L.
  Persimmon Diospyros kaki L. f.
  Peruvian cherry Physalis peruviana L.
  Petty spurge Euphorbia peplus L.
  Phacelia Phacelia tanacetifolia Bentham
  Phagnalon Phagnalon sordidum (L.) Rchb.
  Phoenician juniper Juniperus phoenicea L. subsp. phoenicea
  Pigface Carpobrotus edulis (L.) N. E. Br. in Phillips
  Pignut Conopodium majus (Gouan) Loret in Loret et Barrandon
  Pignut Conopodium majus (Gouan) Loret in Loret et Barrandon subsp. majus
  Pignut Conopodium majus (Gouan) Loret in Loret et Barrandon subsp. ramosum (Costa) Silvestre
  Pilewort Ranunculus ficaria L.
  Pill sedge Carex pilulifera L.
  Pink asphodel Asphodelus fistulosus L. subsp. fistulosus
  Pink evening primrose Oenothera rosea L'Hér. ex Aiton
  Pink serradella Ornithopus sativus Brot.
  Pinnate coralroot Cardamine heptaphylla (Vill.) O. E. Schulz
  Pistachier lentisque Pistacia lentiscus L.
  Pistolochia Aristolochia pistolochia L.
  Pitch trefoil Psoralea bituminosa L.
  Plantain-leaved thrift Armeria alliacea (Cav.) Hoffmanns. et Link subsp. ruscinonensis (Girard) O. Bolòs et Vigo
  Ploughman's spikenard Inula conyza DC.
  Poison hemlock Conium maculatum L.
  Poke root Phytolacca americana L.
  Pokeweed Phytolacca americana L.
  Poley Teucrium polium L.
  Pomegranate Punica granatum L.
  Port jackson willow Acacia saligna (Labill) H. L. Wendl.
  Port st johns creeper Podranea ricasoliana (Tanfani) Sprague
  Port st johns-ranker Podranea ricasoliana (Tanfani) Sprague
  Portugal laurel Prunus lusitanica L.
  Portuguese laurel Prunus lusitanica L.
  Potato Solanum tuberosum L.
  Pot marigold Calendula officinalis L.
  Pot marjoram Origanum vulgare L.
  Poverty rush Juncus tenuis Willd.
  Prickly cedar Juniperus oxycedrus L.
  Prickly dock Emex spinosa (L.) Campd.
  Prickly juniper Juniperus oxycedrus L.
  Prickly lettuce Lactuca serriola L.
  Prickly pear Opuntia lindheimeri Engelm. var. linguiformis (Griffiths) L. Benson
  Prickly pear Opuntia maxima Miller
  Prickly samphire Echinophora spinosa L.
  Prickly sow thistle Sonchus asper (L.) Hill
  Privet Ligustrum vulgare L.
  Proliferous pink Petrorhagia prolifera (L.) P. W. Ball et Heywood
  Prostrate knotweed Polygonum aviculare L.
  Prostrate kochia Kochia prostrata (L.) Schrad.
  Prostrate pigweed Amaranthus blitoides S. Watson
  Prostrate toadflax Linaria supina (L.) Chaz. subsp. supina
  Psyllium plantain Plantago afra L.
  Pumpkin Cucurbita pepo L.
  Purging trefoil Anagyris foetida L.
  Purple clover Trifolium pratense L.
  Purple deadnettle Lamium purpureum L.
  Purple gromwell Lithospermum purpurocaeruleum L.
  Purple loosestrife Lythrum salicaria L.
  Purple pampas Cortaderia selloana (Schultes et Schultes fil.) Asch. et Graebn.
  Purple star-thistle Centaurea calcitrapa L.
  Purple tansy Phacelia tanacetifolia Bentham
  Purple viper's bugloss Echium plantagineum L.
  Purplish amaranth Amaranthus blitum L.
  Pussy willow grass Lagurus ovatus L.
  Pygmy cudweed Evax pygmaea (L.) Brot. subsp. pygmaea
  Pyrenees monkshood Aconitum anthora L.
  Quackgrass Elymus repens (L.) Gould
  Quince Cydonia oblonga Mill.
  Rabbit's-tail grass Lagurus ovatus L.
  Radish Raphanus raphanistrum L. subsp. sativus (L.) Domin
  Ragged robin Lychnis flos-cuculi L.
  Rampion Campanula rapunculus L.
  Ramtilla Guizotia abyssinica (L.) Cass.
  Rapeseed Brassica napus L.
  Rapeseed Brassica rapa L. subsp. oleifera DC.
  Raspberry Rubus idaeus L.
  Rayless chamomile Matricaria discoidea DC.
  Recue brome Bromus catharticus Vahl
  Red apple Aptenia cordifolia (L. f.) Schwantes
  Red archangel Lamium purpureum L.
  Red beetroot Beta vulgaris L. subsp. vulgaris (Conditiva Group)
  Red-berried bryony Bryonia cretica L. subsp. dioica (Jacq.) Tutin
  Red buffalo-bur; sticky nightshade Solanum sisymbriifolium Lam.
  Red campion Silene dioica (L.) Clairv.
  Red clover Trifolium pratense L.
  Red deadnettle Lamium purpureum L.
  Red dock Rumex pulcher L.
  Red-fleshed beetroot Beta vulgaris L. subsp. vulgaris (Conditiva Group)
  Red-flower woodsorrel Oxalis bowiei Lindl.
  Red gum Eucalyptus camaldulensis Dehnh.
  Red helleborine Cephalanthera rubra (L.) Rich.
  Red hemp nettle Galeopsis ladanum L.
  Red horned poppy Glaucium corniculatum (L.) J. H. Rudolph
  Red horse chestnut Aesculus carnea Hayne in Guimpel, Otto et Hayne
  Red jupiter's beard Centranthus ruber (L.) DC. subsp. ruber
  Red leg Polygonum persicaria L.
  Red poppy Papaver rhoeas L.
  Red river gum Eucalyptus camaldulensis Dehnh.
  Redroot pigweed Amaranthus retroflexus L. subsp. retroflexus
  Red sage Lantana camara L.
  Redsepal evening-primrose Oenothera glazioviana Micheli
  Red shank Polygonum persicaria L.
  Red valerian Centranthus ruber (L.) DC. subsp. ruber
  Red-veined dock Rumex sanguineus L.
  Reed canary grass Phalaris arundinacea L.
  Reedmace Typha latifolia L.
  Rescue grass Bromus catharticus Vahl
  Ressurection fern Cheilanthes pteridioides (Reichard) C. Chr.
  Rhône aster Aster sedifolius L.
  Ribbon grass Phalaris arundinacea L.
  Ribwort plantain Plantago lanceolata L.
  Rice Oryza sativa L.
  Ripgut grass Bromus diandrus Roth subsp. diandrus
  River gum Eucalyptus camaldulensis Dehnh.
  River redgum Eucalyptus camaldulensis Dehnh.
  River red gum Eucalyptus camaldulensis Dehnh.
  Robert's barlia Barlia robertiana (Loisel.) Greut.
  Rocket Eruca vesicaria (L.) Cav.
  Rocket larkspur Delphinium ajacis L.
  Rock pansy Viola tricolor L. subsp. arvensis (Murray) Gaudin
  Rock pansy Viola tricolor L. subsp. minima Gaudin
  Rock phagnalon Phagnalon saxatile (L.) Cass.
  Rock rose Helianthemum nummularium (L.) Mill.
  Rock samphire Crithmum maritimum L.
  Rock soapwort Saponaria ocymoides L.
  Roman chamomile Chamaemelum nobile (L.) All.
  Roman nettle Urtica pilulifera L.
  Rose balsam Impatiens balsamina L.
  Rose evening primrose Oenothera rosea L'Hér. ex Aiton
  Rosemary Rosmarinus officinalis L.
  Rosy garlic Allium roseum L.
  Rosy orache Atriplex rosea L. subsp. tarraconensis (Sennen) O. Bolòs et Vigo
  Rough cocklebur Xanthium echinatum Murray subsp. italicum (Moretti) O. Bolòs et Vigo
  Roughfruit cinquefoil Potentilla recta L.
  Rough star-thistle Centaurea aspera L.
  Rounded chamomile Matricaria discoidea DC.
  Round-headed club-rush Scirpus holoschoenus L.
  Round-headed garlic Allium sphaerocephalon L. subsp. sphaerocephalon
  Round-headed leek Allium sphaerocephalon L. subsp. sphaerocephalon
  Round-leaved crane's-bill Geranium rotundifolium L.
  Round-leaved dock Rumex obtusifolius L.
  Round-leaved fluellin Kickxia spuria (L.) Dumort.
  Round-leaved mint Mentha suaveolens Ehrh.
  Round pricklyhead poppy Papaver hybridum L.
  Royal fern Osmunda regalis L.
  Rue Ruta graveolens L.
  Runch Raphanus raphanistrum L. subsp. raphanistrum
  Rupture wort Herniaria glabra L.
  Rush nut Cyperus esculentus L.
  Rush skeleton-weed Chondrilla juncea L.
  Russian olive Elaeagnos angustifolia L.
  Rustyback fern Ceterach officinarum DC. in Lam. et DC.
  Rusty sallow Salix atrocinerea Brot.
  Ryegrass Lolium perenne L.
  Safflower Carthamus tinctorius L.
  Saffron Crocus sativus L.
  Sage Salvia officinalis L. subsp. officinalis
  Sage-leaved rock rose Cistus salviifolius L.
  Sainfoin Onobrychis viciifolia Scop.
  Salad burnet Sanguisorba minor Scop.
  Salad rocket Eruca vesicaria (L.) Cav. subsp. sativa (Mill.) Thell. in Hegi
  Salep orchid Orchis mascula (L.) L. subsp. olbiensis (Reuter ex Barla) Asch. et Graebn.
  Salsify Tragopogon porrifolius L. subsp. australis (Jord.) Nyman
  Saltwort Salsola kali L. subsp. ruthenica (Iljin) Soó
  Samphire Crithmum maritimum L.
  Sand dropseed Sporobolus cryptandrus (Torr.) A. Gray
  Sand leek Allium scorodoprasum L. subsp. rotundum (L.) Stearn
  Sand lily Pancratium maritimum L.
  Sandwort Spergularia rubra (L.) J. et C. Presl
  Sanguinary Achillea millefolium L.
  Santa barbara daisy Erigeron karvinskianus DC.
  Sarsaparilla Smilax aspera L.
  Satin flower Lunaria annua L. subsp. annua
  Savory Satureja montana L. subsp. montana
  Saw-wort Serratula tinctoria L.
  Scabwort Inula graveolens (L.) Desf.
  Scarlet pimpernel Anagallis arvensis L.
  Scented mayweed Matricaria recutita L.
  Scotch heather Calluna vulgaris (L.) Hull
  Scotch thistle Onopordum acanthium L.
  Scot´s pine Pinus sylvestris L.
  Scurfy pea Psoralea bituminosa L.
  Scutch Elymus repens (L.) Gould
  Sea arrow grass Triglochin maritimum L.
  Sea beet Beta vulgaris L. subsp. maritima (L.) Arcang.
  Sea bindweed Calystegia soldanella (L.) R. Br.
  Sea blite Suaeda maritima (L.) Dumort.
  Sea daffodil Pancratium maritimum L.
  Sea holly Eryngium maritimum L.
  Sea lily Pancratium maritimum L.
  Sea pancratium Pancratium maritimum L.
  Seaport goosefoot Chenopodium opulifolium Schrad. ex Koch et Ziz
  Sea purslane Atriplex portulacoides L.
  Sea rocket Cakile maritima Scop. subsp. maritima
  Seashore vervain Verbena litoralis Kunth
  Seaside bulrush Scirpus maritimus L.
  Sea spleenwort Asplenium marinum L.
  Sea spurge Euphorbia paralias L.
  Sea stock Matthiola sinuata (L.) R. Br. subsp. sinuata
  Self-heal Prunella vulgaris L.
  September bush Polygala myrtifolia L.
  Serradella Ornithopus sativus Brot.
  Serrate spurge Euphorbia serrata L.
  Service berry Amelanchier ovalis Medik.
  Service tree Sorbus domestica L.
  Sessile oak Quercus petraea (Matt.) Liebl.
  Shadbush Amelanchier ovalis Medik.
  Shamrock Oxalis acetosella L.
  Sharp buttercup Ranunculus muricatus L.
  Sharp dock Rumex conglomeratus Murray
  Sharp-pointed rush Juncus acutus L. subsp. acutus
  Sharp rush Juncus acutus L.
  Sharp rush Juncus acutus L. subsp. acutus
  Sheep's sorrel Rumex acetosella L. subsp. angiocarpus Murb.
  Shelling pea Pisum sativum L. subsp. sativum
  Shepherd’s cress Teesdalia nudicaulis (L.) R. Br.
  Shepherd's purse Capsella bursa-pastoris (L.) Medik.
  Shepherd's weather-glass Anagallis arvensis L.
  Shining cranesbill Geranium lucidum L.
  Shrubby horse-tail Ephedra fragilis Desf. subsp. fragilis
  Shrubby jerusalem-sage Phlomis fruticosa L.
  Shrubby orache Atriplex halimus L.
  Shrubby sea-blite Suaeda vera Forssk. ex J. F. Gmel. in L.
  Siberian oilseed Camelina sativa (L.) Crantz
  Silver berry Elaeagnos angustifolia L.
  Silver birch Betula pendula Roth
  Silver fir Abies alba Mill.
  Silver nailroot Paronychia argentea Lam.
  Silver wattle Acacia dealbata Link
  Silver wattle Acacia retinodes Schltdl.
  Silvery whitlow wort Paronychia argentea Lam.
  Skullcap speedwell Veronica scutellata L.
  Slender bird's-foot trefoil Lotus angustissimus L.
  Slender-leaved vetch Vicia cracca L. subsp. tenuifolia (Roth) Bonnier et Layens
  Slender sedge Carex lasiocarpa Ehrh.
  Slender sow-thistle Sonchus tenerrimus L.
  Slender wild oat Avena barbata Pott ex Link in Schrad.
  Slim-leaved flax Linum tenuifolium L.
  Sloe Prunus spinosa L.
  Small adder's-tongue Ophioglossum azoricum C. Presl
  Small bellflower Campanula erinus L.
  Small blue convolvulus Convolvulus siculus L. subsp. siculus
  Small bugloss Anchusa arvensis (L.) M. Bieb.
  Smallflower bird's-foot trefoil Lotus parviflorus Desf.
  Small-flowered gorse Ulex parviflorus Pourr. subsp. parviflorus
  Small-flowered melilot Melilotus indicus (L.) All.
  Small-flowered sweet-briar Rosa micrantha Borrer ex Sm. in Sowerby
  Small-flowered sweet clover Melilotus indicus (L.) All.
  Small leaved lime Tilia cordata Mill.
  Small-leaved sweet-briar Rosa agrestis Savi
  Small melilot Melilotus indicus (L.) All.
  Small nettle Urtica urens L.
  Small reedmace Typha angustifolia L.
  Small snapdragon Antirrhinum orontium L.
  Smart weed Polygonum hydropiper L.
  Smearwort Aristolochia rotunda L.
  Smooth leaved elm Ulmus minor Mill.
  Smooth luffa Luffa aegyptiaca Mill.
  Smooth sow thistle Sonchus oleraceus L.
  Snake´s-head iris Iris tuberosa L.
  Snapdragon Antirrhinum majus L. subsp. majus
  Snowball tree Viburnum opulus L.
  Snowdrop Galanthus nivalis L.
  Snowy mespilus Amelanchier ovalis Medik.
  Soap aloe Aloe maculata All.
  Soapwort Saponaria officinalis L.
  Soft rush Juncus effusus L.
  Soft-shield fern Polystichum setiferum (Forssk.) Woyn.
  Soft-tipped yucca Yucca gloriosa L.
  Soldiers woundwort Achillea millefolium L.
  Solidstem burnet saxifrage Pimpinella saxifraga L.
  Solomon's seal Polygonatum odoratum (Mill.) Druce
  Sour cherry Prunus cerasus L.
  Sour fig Carpobrotus edulis (L.) N. E. Br. in Phillips
  Sour grass Oxalis pes-caprae L.
  Soursob Oxalis pes-caprae L.
  Southern adderstongue Ophioglossum vulgatum L.
  Southern catalpa Catalpa bignonioides Walt.
  Southern chrozophora Chrozophora tinctoria (L.) Raf. subsp. tinctoria
  Southern globe thistle Echinops ritro L. subsp. ritro
  Southern magnolia Magnolia grandiflora L.
  Southern mallow Malva nicaeensis All.
  Southern sword fern Nephrolepis cordifolia (L.) C. Presl.
  Southernwarty-cabbage Bunias erucago L.
  Southern wetch Vicia ervilia (L.) Willd.
  Southern wormwood Artemisia abrotanum L.
  Sow thistle Sonchus oleraceus L.
  Spanish broom Spartium junceum L.
  Spanish chestnut Castanea sativa Mill.
  Spanish dagger Yucca aloifolia L.
  Spanish dagger Yucca gloriosa L.
  Spanish fir Abies pinsapo Boiss.
  Spanish lavender Lavandula stoechas L. subsp. stoechas
  Spanish reed Arundo donax L.
  Spanish salsify Scolymus hispanicus L.
  Spanish tea Chenopodium ambrosioides L.
  Spear leaved orache Atriplex prostrata Boucher ex DC.
  Spear thistle Cirsium vulgare (Savi) Ten.
  Spiderwort Tradescantia fluminensis Velloso
  Spiked rampion Phyteuma spicatum L.
  Spike hairgrass Aira praecox L.
  Spike lavender Lavandula latifolia Medik.
  Spinach Spinacia oleracea L.
  Spinach beet Beta vulgaris L. subsp. cicla (L.) W. D. J. Koch (Cicla Group)
  Spindle tree Evonymus europaeus Mill.
  Spiny broom Calicotome spinosa (L.) Link subsp. spinosa
  Spiny cocklebur Xanthium spinosum L.
  Spiny emex Emex spinosa (L.) Campd.
  Spiny-fruit Ranunculus muricatus L.
  Spiny-fruited buttercup Ranunculus muricatus L.
  Spiny golden star Pallenis spinosa (L.) Cass. subsp. spinosa
  Spiny rest harrow Ononis spinosa L.
  Spiny rush Juncus acutus L.
  Spiny rush Juncus acutus L. subsp. acutus
  Sponge gourd Luffa aegyptiaca Mill.
  Spotted bur-clover Medicago arabica (L.) Huds.
  Spotted medic Medicago arabica (L.) Huds.
  Spring starflower Ipheion uniflorum (Lindl.) Raf.
  Spurge daphne Daphne mezereum L.
  Spurge laurel Daphne laureola L.
  Spurge laurel Daphne mezereum L.
  Spurge olive Cneorum tricoccon L.
  Square-stalked willow herb Epilobium tetragonum L.
  Square-stemmed willow herb Epilobium tetragonum L.
  Squinancywort Asperula cynanchica L.
  Squincywort Asperula cynanchica L.
  Squirting cucumber Ecballium elaterium (L.) A. Rich. in Bory
  Stag garlic Allium vineale L.
  Star clover Trifolium stellatum L.
  Star cucumber Sicyos angulatus L.
  Star of bethlehem Ornithogalum umbellatum L.
  Starry clover Trifolium stellatum L.
  Starry-hyacinth Scilla autumnalis L.
  Star thistle Centaurea calcitrapa L.
  St. barnaby's thistle Centaurea solstitialis L. subsp. solstitialis
  Sterile oat Avena sterilis L.
  Stevia Stevia rebaudiana (Bertoni) Bertoni
  Sticklewort Agrimonia eupatoria L.
  Sticklewort Agrimonia eupatoria L. subsp. eupatoria
  Stick-tight Bidens frondosa L.
  Sticky mouse-ear Cerastium glomeratum Thuill.
  Sticky samphire Inula viscosa (L.) Aiton
  Stinging nettle Urtica dioica L.
  Stinking bean trefoil Anagyris foetida L.
  Stinking gladwin Iris foetidissima L.
  Stinking goosefoot Chenopodium vulvaria L.
  Stinking hellebore Helleborus foetidus L.
  Stinking iris Iris foetidissima L.
  Stinking wood Anagyris foetida L.
  St. john’s bread Ceratonia siliqua L.
  St. john's wort Hypericum perforatum L.
  Stock Matthiola incana (L.) R. Br. subsp. incana
  Stone clover Trifolium arvense L.
  Stone pine Pinus pinea L.
  St. peter’s wort Hypericum tetrapterum Fr. subsp. tetrapterum
  Stranglewort Cynanchum acutum L.
  Strawberry clover Trifolium fragiferum L.
  Strawberry tree Arbutus unedo L.
  Sub-clover Trifolium subterraneum L.
  Subterranean clover Trifolium subterraneum L.
  Sulfur cinquefoil Potentilla recta L.
  Sulphur clover Trifolium ochroleucon Huds.
  Sumach Rhus coriaria L.
  Summer asphodel Asphodelus aestivus Brot.
  Summer cypress Kochia scoparia (L.) Schrad.
  Summer lady’s-tresses Spiranthes aestivalis (Poiret) Rich.
  Summer pumpkin Cucurbita pepo L.
  Summer savory Satureja hortensis L.
  Summer squash Cucurbita pepo L.
  Sundew Drosera rotundifolia L.
  Sunflower Helianthus annuus L.
  Sun spurge Euphorbia helioscopia L. subsp. helioscopia
  Swamp wattle Acacia retinodes Schltdl.
  Sweet Inula graveolens (L.) Desf.
  Sweet acacia Acacia farnesiana (L.) Willd.
  Sweet alison Alyssum maritimum (L.) Lam. subsp. maritimum
  Sweet alyssum Alyssum maritimum (L.) Lam. subsp. maritimum
  Sweet basil Ocimum basilicum L.
  Sweet bay Laurus nobilis L.
  Sweet chestnut Castanea sativa Mill.
  Sweet corn Zea mays L.
  Sweet cumin Foeniculum vulgare Mill.
  Sweet dichanthium Bothriochloa barbinodis (Lag.) Herter
  Sweet-fleshed pumpkin Cucurbita maxima Duch. in Lam.
  Sweet-fleshed squash Cucurbita maxima Duch. in Lam.
  Sweet galingale Cyperus longus L.
  Sweet marjoram Origanum majorana L.
  Sweet scabious Scabiosa atropurpurea L.
  Sweet thorn Acacia karroo Hayne
  Sweet violet Viola odorata L.
  Swiss chard Beta vulgaris L. subsp. cicla (L.) W. D. J. Koch (Cicla Group)
  Sword fern Nephrolepis cordifolia (L.) C. Presl.
  Sydney golden wattle Acacia longifolia (Andrews) Willd.
  Sydney golden wattle Acacia pycnantha Benth.
  Syrian fodder pea Pisum sativum L. subsp. elatius (M. Bieb.) Asch. et Graebn.
  Tall asphodel Asphodelus aestivus Brot.
  Tall oatgrass Arrhenatherum elatius (L.) P. Beauv. ex J. et C. Presl
  Tamarisk Tamarix canariensis Willd.
  Tangier pea Lathyrus tingitanus L.
  Tangier peavine Lathyrus tingitanus L.
  Tangier scarlet pea Lathyrus tingitanus L.
  Tanglehead Heteropogon contortus (L.) P. Beauv. ex Roem. et Schultes
  Tansy Tanacetum vulgare L.
  Tarragon Artemisia dracunculus L.
  Tasmanian blue gum Eucalyptus globulus Labill.
  Tassel hyacinth Muscari comosum (L.) Mill.
  Teasel Dipsacus fullonum L. subsp. fullonum
  Teasel clover Trifolium retusum L.
  Ten-week stock Matthiola incana (L.) R. Br. subsp. incana
  Terebinth Pistacia terebinthus L.
  Thorn apple Datura stramonium L.
  Thorny feather-wattle Acacia farnesiana (L.) Willd.
  Thousand-leaf Achillea millefolium L.
  Three cornered leek Allium triquetrum L.
  Three corner garlic Allium triquetrum L.
  Thyme Thymus vulgaris L.
  Thyme Thymus vulgaris L. subsp. palearensis O. Bolòs et Vigo
  Thyme Thymus vulgaris L. subsp. vulgaris
  Thymeleaf speedwell Veronica serpyllifolia L. subsp. serpyllifolia
  Tiger nut Cyperus esculentus L.
  Toadflax-leaved saint-john´s-wort Hypericum linariifolium Vahl
  Tobacco Nicotiana tabacum L.
  Tobira Pittosporum tobira (Thunb.) Aiton
  Tomato Solanum lycopersicum L.
  Tomentose blackberry Rubus canescens DC.
  Tongue orchid Serapias lingua L.
  Toothed bur-clover Medicago polymorpha L.
  Toothed medick Medicago polymorpha L.
  Tor-grass Brachypodium pinnatum (L.) P. Beauv. subsp. rupestre (Host) Schübler et Martens
  Touch-me-not balsam Impatiens noli-tangere L.
  Travellers-joy Clematis vitalba L.
  Tree aeonium Aeonium arboreum (L.) Webb et Berthel.
  Tree heath Erica arborea L.
  Tree mallow Lavatera arborea L.
  Tree mallow Lavatera maritima Gouan
  Tree of heaven Ailanthus altissima (Mill.) Swingle
  Tree spurge Euphorbia dendroides L.
  Trimona Datura stramonium L.
  Triquetrous leek Allium triquetrum L.
  True endive Cichorium endivia L.
  True fox-sedge Carex vulpina L. subsp. cuprina (Heuff.) O. Bolòs et Vigo
  Tube ladder fern Nephrolepis cordifolia (L.) C. Presl.
  Tuberous comfrey Symphytum tuberosum L. subsp. tuberosum
  Tuber sword fern Nephrolepis cordifolia (L.) C. Presl.
  Tufted vetch Vicia cracca L.
  Tumble pigweed Amaranthus albus L.
  Tumbling ted Saponaria ocymoides L.
  Tuna cactus Opuntia maxima Miller
  Turkish iris Iris orientalis Mill.
  Turk's cap lily Lilium martagon L.
  Turnip Brassica rapa L. subsp. rapa
  Turnip rape Brassica rapa L. subsp. oleifera DC.
  Turnipweed Rapistrum rugosum (L.) All.
  Turnsole Chrozophora tinctoria (L.) Raf. subsp. tinctoria
  Tutsan Hypericum androsaemum L.
  Twitch Elymus repens (L.) Gould
  Umbrella pine Pinus pinea L.
  Umbrella sedge Cyperus alternifolius L. subsp. flabelliformis (Rottb.) Kük.
  Unbrella plant Cyperus alternifolius L. subsp. flabelliformis (Rottb.) Kük.
  Upland cress Barbarea vulgaris R. Br. in Aiton
  Upland rice Oryza sativa L.
  Upright goosefoot Chenopodium urbicum L.
  Uruguayan needle grass Stipa neesiana Trin. et Rupr.
  Valerian Valeriana officinalis L.
  Vegetable pear Sechium edule (Jacq.) Sw.
  Vegetable sponge Luffa aegyptiaca Mill.
  Vervain Salvia verbenaca L.
  Vervain Verbena officinalis L.
  Violet limodore Limodorum abortivum (L.) Sw.
  Viper's bugloss Echium vulgare L.
  Virgin bush Vitex agnus-castus L.
  Virginia creeper Parthenocissus quinquefolia (L.) Planchon
  Wall barley Hordeum murinum L.
  Wall cress Arabidopsis thaliana (L.) Heynh. in Holl et Heynh.
  Wallflower Cheiranthus cheiri L.
  Wall germander Teucrium chamaedrys L. subsp. pinnatifidum (Sennen) Rchb. f.
  Wall lettuce Mycelis muralis (L.) Dumort.
  Wall pepper Sedum acre L.
  Wallrue Asplenium ruta-muraria L.
  Wall rue Ruta chalepensis L. subsp. chalepensis
  Walnut Juglans regia L.
  Wandering jew Tradescantia fluminensis Velloso
  Watercress Rorippa nasturtium-aquaticum (L.) Hayek subsp. nasturtium-aquaticum
  Watercress-leaved rocket Erucastrum nasturtiifolium (Poiret) O. E. Schulz
  Water elder Viburnum opulus L.
  Water figwort Scrophularia auriculata L.
  Water forget-me-not Myosotis scorpioides L. subsp. tuxeniana (O. Bolòs et Vigo) O. Bolòs, Nuet et Panareda
  Water germander Teucrium scordium L. subsp. scordioides (Schreber) Arcang.
  Water hyacinth Eichhornia crassipes (Mart.) Solms-Laub.
  Watermelon Citrullus lanatus (Thunb.) Matsumara et Nakai
  Watermilfoil Myriophyllum aquaticum (Vell.) Verdc.
  Water milfoil Myriophyllum spicatum L.
  Water mint Mentha aquatica L.
  Water pennywort Hydrocotyle bonariensis Lam.
  Water pepper Polygonum hydropiper L.
  Water plantain Alisma plantago-aquatica L.
  Water purslane Peplis portula L.
  Water speedwell Veronica anagallis-aquatica L. subsp. anagallis-aquatica
  Wavy-leaf mullein Verbascum sinuatum L.
  Wayfaring tree Viburnum lantana L.
  Weld Reseda luteola L. subsp. luteola
  Welsh poppy Meconopsis cambrica (L.) Vig.
  Western ragweed Ambrosia coronopifolia Torr. et A. Gray
  Wheat Triticum aestivum L.
  White amaranth Amaranthus albus L.
  White arum lily Zantedeschia aethiopica (L.) Spreng.
  White asphodel Asphodelus albus Mill.
  White bladder-flower Araujia sericifera Brot.
  White broom Osyris alba L.
  White bryony Bryonia cretica L. subsp. dioica (Jacq.) Tutin
  White campion Silene latifolia Poiret
  White clover Trifolium repens L.
  White goosefoot Chenopodium album L.
  White heath Aster pilosus Willd.
  White henbane Hyoscyamus albus L.
  White horehound Marrubium vulgare L.
  White lupine Lupinus albus L.
  White melilot Melilotus albus Medik.
  White mulberry Morus alba L.
  White mustard Sinapis alba L.
  White pea Lathyrus sativus L.
  White poplar Populus alba L.
  White ramping fumitory Fumaria capreolata L.
  White stonecrop Sedum album L. subsp. album
  White wall rocket Diplotaxis erucoides (L.) DC.
  White willow Salix alba L.
  White willow Salix alba L. subsp. alba
  White willow Salix alba L. subsp. vitellina (L.) Schübl. et Martens
  White woodsorrel Oxalis acetosella L.
  Whorled waterwort Elatine alsinastrum L.
  Wild angelica Angelica sylvestris L.
  Wild basil Satureja vulgaris (L.) Fritsch subsp. vulgaris
  Wild cabbage Brassica oleracea L. subsp. robertiana (Gay) Rouy et Foucaud
  Wild candytuft Iberis amara L.
  Wild cane Arundo donax L.
  Wild carrot Daucus carota L. subsp. carota
  Wild celery Apium graveolens L.
  Wild celery Apium nodiflorum (L.) Lag.
  Wild chamomile Matricaria recutita L.
  Wild cherry Prunus avium (L.) L.
  Wild chicory Cichorium intybus L.
  Wild clary Salvia verbenaca L.
  Wild gladiolus Gladiolus illyricus Koch
  Wild hemp Cannabis sativa L.
  Wild jasmine Jasminum fruticans L.
  Wild leek Allium ampeloprasum L.
  Wild leek Allium ampeloprasum L. subsp. ampeloprasum
  Wild lettuce Lactuca serriola L.
  Wild lettuce Lactuca virosa L.
  Wild madder Rubia peregrina L. subsp. peregrina
  Wild marjoram Origanum vulgare L.
  Wild mignonette Reseda lutea L.
  Wild mustard Sinapis arvensis L.
  Wild oat Avena fatua L.
  Wild oat Bromus ramosus Huds.
  Wild olive Elaeagnos angustifolia L.
  Wild olive Olea europaea L. var. sylvestris (Mill.) Brot.
  Wild olive tree. Olea europaea L. var. sylvestris (Mill.) Brot.
  Wild onion Allium vineale L.
  Wild pansy Viola tricolor L. subsp. arvensis (Murray) Gaudin
  Wild pansy Viola tricolor L. subsp. minima Gaudin
  Wild parsnip Pastinaca sativa L. subsp. sylvestris (Mill.) Rouy et E. G. Camus
  Wild pear Pyrus communis L. subsp. pyraster (L.) Ehrh.
  Wild radish Raphanus raphanistrum L. subsp. landra (Moretti ex DC.) Bonnier et Layens
  Wild radish Raphanus raphanistrum L. subsp. raphanistrum
  Wild rape Rapistrum rugosum (L.) All.
  Wild sage Lantana camara L.
  Wild service tree Sorbus torminalis (L.) Crantz
  Wild strawberry Fragaria vesca L.
  Wild sugarcane Saccharum spontaneum L.
  Wild teasel Dipsacus fullonum L. subsp. fullonum
  Willow Salix alba L. subsp. vitellina (L.) Schübl. et Martens
  Willow grass Polygonum amphibium L.
  Willow herb Epilobium angustifolium L.
  Willow-leaf bellflower Campanula persicifolia L.
  Willow weed Polygonum persicaria L.
  Wind flower Anemone nemorosa L.
  Winged cudweed Gnaphalium luteo-album L.
  Wing-fruited cabbage Bunias erucago L.
  Winter cherry Physalis alkekengi L.
  Winter cress Barbarea vulgaris R. Br. in Aiton
  Winter savory Satureja montana L. subsp. montana
  Winter squash Cucurbita maxima Duch. in Lam.
  Winter tares Vicia sativa L.
  Winter turnip rape Brassica rapa L. subsp. oleifera DC.
  Wood anemone Anemone nemorosa L.
  Wood avens Geum urbanum L.
  Wood betony Stachys officinalis (L.) Trevis.
  Wood dock Rumex sanguineus L.
  Wood forget-me-not Myosotis sylvatica Hoffm. subsp. teresiana (Sennen) O. Bolòs et Vigo
  Wood laurel Daphne laureola L.
  Wood sage Teucrium scorodonia L. subsp. scorodonia
  Wood sanicle Sanicula europaea L.
  Wood-sorrel Oxalis acetosella L.
  Wood spurge Euphorbia amygdaloides L. subsp. amygdaloides
  Woody nightshade Solanum dulcamara L.
  Woolly blackberry Rubus canescens DC.
  Woolly carthamus Carthamus lanatus L. subsp. lanatus
  Woolly distaff thistle Carthamus lanatus L. subsp. lanatus
  Woolly firethorn Pyracantha angustifolia (Franch.) C. K. Schneid.
  Woollyfruit sedge Carex lasiocarpa Ehrh.
  Woolly thistle Cirsium eriophorum (L.) Scop.
  Wormleaf salsola Salsola vermiculata L.
  Wormseed Chenopodium ambrosioides L.
  Wormwood Artemisia absinthium L.
  Wrinkled gold-of-pleasure Rapistrum rugosum (L.) All.
  Yarrow Achillea millefolium L.
  Yellow bird of paradise Caesalpinia gilliesii Vall. ex Hook
  Yellow fieldcress Rorippa sylvestris (L.) Besser
  Yellow flag Iris pseudacorus L.
  Yellow-flowered pea Lathyrus aphaca L.
  Yellow foxglove Digitalis lutea L. subsp. lutea
  Yellow hairgrass Aira praecox L.
  Yellow horned-poppy Glaucium flavum Crantz
  Yellow iris Iris pseudacorus L.
  Yellow loosestrife Lysimachia vulgaris L.
  Yellow monkshood Aconitum anthora L.
  Yellow nut grass Cyperus esculentus L.
  Yellow parentucellia Parentucellia viscosa (L.) Caruel
  Yellow rocket Barbarea vulgaris R. Br. in Aiton
  Yellow sage Lantana camara L.
  Yellow sorrel Oxalis pes-caprae L.
  Yellow star-thistle Centaurea solstitialis L. subsp. solstitialis
  Yellow vetchling Lathyrus aphaca L.
  Yellow wood-sorrel Oxalis corniculata L.
  Yellow-wort Blackstonia perfoliata (L.) Huds.
  Yew Taxus baccata L.
  Zulu nut Cyperus esculentus L.

Creative Commons Desarrollo web Ruby on RailsRailes XHTML 1.0 Strict